Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Projektowanie domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid88a

Dawid88a
  • 2 postów

Napisano 24 czerwca 2020 - 09:32

Hej! 

Czy ktoś uczył się tworzenia samodzielnych projektów domu? 

Mam teraz trochę czasu, a niebawem planowaliśmy zakup domu. Znam się trochę na materiałach, wiem jak wybierać te najlepszej jakości, jak je weryfikować i na co zwracać uwagę, ale pomyślałem, że może mógłbym poznać też bliżej temat projektowania.

 

Oczywiście nie chcę zaprojektować przyszłego domu od podstaw, ale po wyborze gotowego projektu przyjrzeć mu się bliżej i ewentualnie nanieść jakieś zmiany. 

 

Znaleźliśmy już ekipę budowlaną i dostawcę betonu (swoją drogą polecam bardzo: tu był link /Winmaciek), tylko zastanawiam się, od czego zacząć naukę. Książki? Jakieś blogi może znacie? :)


Użytkownik winmaciek edytował ten post 24 czerwca 2020 - 09:36


#2 daszynskaw

daszynskaw
  • 2 postów

Napisano 16 listopada 2020 - 11:56

Wiesz co, może lepiej jak sam zdecydujesz się urządzić dom? przynajmniej bedziesz wiedział czego chcesz;)



#3 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 listopada 2020 - 09:00

Zacząłbym od ustalenia swego dziennego/świątecznego "flow". Co robię, co będę robił za 20lat i co do tego potrzebuję. Na dzieciaki nie licz, bo i tak odejdą. Kotłownia, pralnia, mini siłownia, miejsce na słoiki/whiskey i stare ciuchy starej:) Poza tym czy będzie 1den samochód czy dwa, czy dzieciakom potrzeba pokoi. Jak już rozpoznasz co używasz w swoim życiu na codzień - pomyśl jak skomponować to domem. Gdzie jest najwięcej światła (chcesz mieć tam pokój dzienny), a gdzie najmniej (chcesz mieć tam sypialnię), czy pracujesz w domu (jakieś a'la biuro - gdzie ma być światło z okna). Potem gdzie będą graty - co implikuje gdzie będą gniazdka/krany. Niewątpliwie warto mieć jakąś swoją lisia norę (warsztat czy "biuro"). Warsztat w domu jest praktycznie niezbędny. Poza tym czy będzie ogród (a więc pewnie jakiś domek na graty lub połączysz to warsztatem/garażem na zewnątrz domu). Jeśli grzanie piecem to czy masz okienko na poziomie 0 na wrzut peletu/groszku, bo za 20 lat nie będziesz tego nosić na plecach. Jest wiele osobistych szczegółów - jedni wolą homekit inni wave-z. Można wiele rzeczy zautomatyzować - jak np. czy zamknąłeś okna/dzrzwi jak wychodziłeś rano i wszelkie tego typu czujki .... itp, itd.     


Użytkownik angelares edytował ten post 17 listopada 2020 - 09:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych