Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone X - Nie działa FaceID, Lightning Port


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 osker01

osker01
  • 2 postów

Napisano 24 czerwca 2020 - 08:22

Witajcie. Dostałem od dziewczyny niedawno Iphona X 256GB. Rzekomo został zalany, lecz znaczek pod tacką SIM jesst nadal biały.

Telefon można włączyć tylko gdy jest podłączony kablem, inaczej jest w ciągłej pętli bootowania. Zanim się podładuję te parę % do włączenia trwa bardzo długo. Gdy telefon jest już włączony, wszystko działa bez zarzutu.. poza portem ładowania i FaceID. Można go ładować tylko bezprzewodowo, jeśli jest podpięty kablem, to bezprzewodowe ładowanie również nie działa. Gdy próbuję ustawić FaceID, wyświetla komunikat "FaceID ist not avilable, try again later". Reset FaceID, hard reset telefonu i update nie pomogły.

 

Stan baterii: 86%.

 

Wiem, że to trochę wróżenie z fusów, ale chciałbym poznać opinię kogoś bardziej obeznanego, czy da się to naprawić, czy się to w ogóle opłaca.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.



#2 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 24 czerwca 2020 - 13:35

Jak nie wyślesz go gdzieś do serwisu i ktoś go nie rozbierze to wątpię czy się czegokolwiek dowiesz. Masz rację to wróżenie z fusów.

iPhone 15 Pro


#3 osker01

osker01
  • 2 postów

Napisano 26 czerwca 2020 - 10:13

Zdecydowałem się samodzielnie zabrać za naprawę telefonu, jakieś tam pojęcie o elektronice mam (nie za duże, ale jednak). Zamówiłem port lightning i baterie. Liczę, że wymienione części będą działać bez zarzutu, bo do działania telefonu nie mogę się przyczepić (najwyżej za faceID zabierze się specjalista). Zdjęcia, uwagi lub cokolwiek co by mogło komuś w przyszłości pomóc umieszczę w tym temacie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych