Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook air 2015 Problemy z gładzikiem klawiaturą i włącznikiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 JJ PartyBoy

JJ PartyBoy
  • 153 postów

Napisano 23 czerwca 2020 - 20:47

Witam

Macbook mojej dziewczyny ostatnio sam z siebie się uruchomił na pełnych wiatrakach, i zaciął się na etapie logowania, touchpad nie działał. Dziewczyna próbowala go jakkolwiek wyłączyć ale tylko wyłączenie przez trzymanie przycisku zasilania zadziałało. Od tamtej pory przycisk zasilania nie działa, laptop włącza się tylko z zasilacza ( po podłączeniu baterii jak nadal jest włączony normalnie go trzyma przy życiu a zasilacz ją normalnie ładuje), wiatrak od razu chodzi na maksymalnych obrotach, gładzikowi przyciski działają ale same przesuwanie już nie, a klawiatura wydaje się działać ale przycisk zasilania nie reaguje na żadne wciśnięcia. Próbowałem reset NVRamu i chyba się udał bo po białym ekranie, macbook włączył się, ale to może też być związane z tym że cały czas był pod zasilaczem. Nad systemem próbowałem wszystkiego, nawet czystej instalacji więc to nie to. Resetu SMC nie mogę przeprowadzić przez ten nieszczęsny przycisk zasilania. Wiatraki po włączneniu ograniczam programem.

Dziękuję za jakieś podpowiedzi co mogę jeszcze ewentualnie sprawdzić, ale wydaje się jakby coś na płycie głównej było uszkodzone.


Użytkownik JJ PartyBoy edytował ten post 23 czerwca 2020 - 20:48


#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 czerwca 2020 - 22:45

Zrób Apple Hardware Test 


Fallout ...war, war never changes...

#3 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwca 2020 - 06:27

W pierwszej kolejności trzeba obejrzeć sam gładzik pod kątem zalania i korozji, bo takie zachowanie komputera występuje właśnie wtedy kiedy gładzik jest uszkodzony.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych