Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 11 Big Sur beta – dyskusja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
277 odpowiedzi w tym temacie

#76 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 sierpnia 2020 - 17:12

Tak informacyjnie powiem, że AdBlock zaczął działać na b4 ku zaskoczeniu, bo straciłem nadzieję :-)

 

Który adblock? Ja mam AdGuarda i działa od b1.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#77 Sertuify

Sertuify
  • 55 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 18:26

Wam też się tak długo ściąga? Chcę spróbować zainstalować. Od rana się zasysa i jeszcze 4 godziny...


Tak długo, że zdążyłem odpuścić..
  • krzysztofsds lubi to

#78 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2020 - 18:28

Jakby ktoś miał podobne problemy do moich, to na GitHubie jest fajne narzędzie gibMacOS, które pozwala na pobranie plików instalacyjnych bezpośrednio z serwerów Apple. Pobrało mi ładnie folder m.in. z plikiem InstallAssistant.pkg, który uruchomiłem i normalnie uruchomiła mi się instalacja publicznej bety. Wszystko działa póki co :) Mam nadzieję, że kolejne uaktualnienia będę mógł już pobierać przez Preferencje Systemowe.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 09 sierpnia 2020 - 18:28

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#79 CamilloApple

CamilloApple
  • 19 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 18:57

Zachęcony publiczną betą zainstalowałem Wielkiego Siura i ogólnie jestem mega zadowolony z wizualnych zmian. Nie działa mi jedynie aplikacja Vanillia, która ukrywała mi nadmiar ikonek na górnym pasku. Wszystko inne działa poprawnie:

 

- Office

- Messenger

- Money Pro

- PYM Player

- Cyberduck

- NTFS for Mac

- The Unarchivier

- Magnet

- CloudMounter

- Dynamo

- Newton Mail

- Todoist

- Reeder 4

- SurfShark

 

Jak chcecie, żebym sprawdził jakąś aplikację to dawajcie znać. Trochę problem z płynnością, ale pewnie docelowo będzie lepiej. Mam Air z 2017 roku.



#80 vernit

vernit
  • 17 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 19:08

Zachęcony publiczną betą zainstalowałem Wielkiego Siura i ogólnie jestem mega zadowolony z wizualnych zmian. Nie działa mi jedynie aplikacja Vanillia, która ukrywała mi nadmiar ikonek na górnym pasku. Wszystko inne działa poprawnie:

 

vanillia działa poprawnie tylko przy włączonym zmniejszeniu przezroczystości.



#81 CamilloApple

CamilloApple
  • 19 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 19:12

vanillia działa poprawnie tylko przy włączonym zmniejszeniu przezroczystości.

 

A gdzie ta funkcja jest? :)



#82 vernit

vernit
  • 17 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 19:14

W preferencjach -> Dostępność -> Ekran



#83 CamilloApple

CamilloApple
  • 19 postów

Napisano 09 sierpnia 2020 - 19:19

Nadal nie ukrywa się, są same kropki, zamiast strzałki rozwijającej i zwijającej ikony. Mimo wszystko dzięki za pomoc, wolę poczekać do oficjalnej wersji, bo nie podoba mi się opcja zmniejszenia przezroczystości :P

 

PS: czy są jeszcze jakieś widgety oprócz tego co oferuje Apple? Szukałem na Apple Store tej zakładki z widgetami, ale nie znalazłem.


Użytkownik CamilloApple edytował ten post 09 sierpnia 2020 - 19:24


#84 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 sierpnia 2020 - 20:00

Jakby ktoś miał podobne problemy do moich, to na GitHubie jest fajne narzędzie gibMacOS, które pozwala na pobranie plików instalacyjnych bezpośrednio z serwerów Apple. Pobrało mi ładnie folder m.in. z plikiem InstallAssistant.pkg, który uruchomiłem i normalnie uruchomiła mi się instalacja publicznej bety. Wszystko działa póki co :) Mam nadzieję, że kolejne uaktualnienia będę mógł już pobierać przez Preferencje Systemowe.

U mnie to narzędzie niestety nie pomogło :(


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#85 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 10 sierpnia 2020 - 13:43

@shevchenko1987 podobno możemy mieć uszkodzony firmware w czipie T2 i musimy go odtworzyć przy pomocy drugiego maca  :D Super jeśli to prawda, bo nie przypominam sobie żebym coś uszkadzał.

 

https://www.reddit.c...wnloaded_setup/

 

a tutaj jak to wykonać 

 

https://mrmacintosh....-into-dfu-mode/

 

No i tu o tym na stronie Apple

 

https://support.appl...pdebea5be51/mac

 

i potrzebny soft

 

https://apps.apple.c...037126344?mt=12


Użytkownik RBB edytował ten post 10 sierpnia 2020 - 13:45


#86 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2020 - 17:18

Ożesz ty... Jak mam to zrobić skoro nie mam w zasięgu drugiego komputera? Tylko serwis? 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#87 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 sierpnia 2020 - 18:58

Muszę wam powiedzieć, że nowa beta już tak nie muli jak pierwsza.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#88 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 10 sierpnia 2020 - 22:01

Muszę wam powiedzieć, że nowa beta już tak nie muli jak pierwsza.

Działa całkiem sprawnie, na tyle, że przeniosłem się na produkcję i chodzi to co najmniej tak samo dobrze jak Catalina.


Wszystko jest ok, nawet jakoś tak wygodniej niż w Catalinie, co jest pewnie tylko wrażeniem. Jeden mały problem na jaki trafiłem to nie mogę znaleść opcji wyświetlania przez airplay jako osobny ekran. W Catalinie była taka opcja w menu oraz preferencjach (wystarczyło odznaczyć klonuj ekran) a tu nawet znikła ona z preferencji. Co ciekawie pojawia się ponownie w preferencjach jak tylko podepnę się kablem do monitora. Przydałby się jednak skrót do tego w menu. Mam nadzieję, że to beta i nie wywalili tego całkiem.



#89 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 11 sierpnia 2020 - 08:33

Ucieszyłem się, że się ściągnęła. Radość nie trwaął długo bo wywala ten sam błąd co miał Sebosz. 



#90 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 11 sierpnia 2020 - 11:26

U mnie to narzędzie niestety nie pomogło :(

Masz gdzieś link? Nie mogę znaleźć.



#91 goferk

goferk
  • 6 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:32

Witam - próbuje zainstalować ale mam taki problem ""  Na "Dysk" nie można zainstalować systemu macOS Big Sur  "" 

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013) ma 90gb miejsca i nic nie mogę zrobić. Help



#92 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 sierpnia 2020 - 13:55

Masz gdzieś link? Nie mogę znaleźć.

Nie dziwota, że przez upał zdolności poszukiwawcze przysypiają, choć u niektórych takie 34°C to żaden wybryk, prawda? ;)
 
Zamiast się bawić półśrodkami, łapaj link bezpośredni: http://swcdn.apple.c...llAssistant.pkg Pobiera build 20A5343j, czyli najświeższą publiczną.
 

Witam - próbuje zainstalować ale mam taki problem ""  Na "Dysk" nie można zainstalować systemu macOS Big Sur  "" 
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2013) ma 90gb miejsca i nic nie mogę zrobić. Help

 
Zacytuję cytat:

Zacytuję klasyka:
To nie jest wątek 'pomocowy', tylko do dzielenia się opiniami. Chcesz betę -> radź sobie sam z jej niedoskonałościami.

 

A do nich należą również fanaberie przy instalacji. Toteż poproszę "helpy" ograniczyć do niezbędnego minimum. Nie dasz rady? Daj sobie spokój z betą na razie i działaj na wersji stabilnej.


  • krzysztofsds lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#93 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 14:26

Ożesz ty... Jak mam to zrobić skoro nie mam w zasięgu drugiego komputera? Tylko serwis? 

U mnie już śmiga, zrobiłem to revive bridgeOS T2. Max 5 minut roboty jeśli masz drugiego maca z tym samym systemem a jak nie masz to może zaradzą coś na to w kolejnej becie. Chyba, że faktycznie skoczysz z tym do serwisu o ile będą w temacie. 

 

Ciekawe tylko kiedy niby doszło do uszkodzenia tego wsadu i to u sporej liczby osób, jeśli wziąć pod uwagę kilka osób tutaj, na forum dev apple i sporo na reddicie.



#94 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2020 - 16:40

Nie mam drugiego komputera pod ręką, a do serwisu również daleko. Tam pewnie i tak by powiedzieli, że trzeba czekać na wersję stabilną. 

 

Ogólnie dziwna sprawa z tym T2, bo jak może uszkodzić się firmware? Przecież TouchID działa, Apple Pay też, więc nie wiem w czym rzecz. 

 

No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną wersję publicznej bety. Pozdrawiam.


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#95 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 sierpnia 2020 - 17:07

Jakby kogoś przed instalacją bety powstrzymywał brak obsługi Parallels, to chciałbym tylko poinformować, że dzisiaj wyszła nowa wersja (16.0), która w pełni Big Sura obsługuje.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#96 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 19:31

Nie mam drugiego komputera pod ręką, a do serwisu również daleko. Tam pewnie i tak by powiedzieli, że trzeba czekać na wersję stabilną. 

 

Ogólnie dziwna sprawa z tym T2, bo jak może uszkodzić się firmware? Przecież TouchID działa, Apple Pay też, więc nie wiem w czym rzecz. 

 

No nic, nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną wersję publicznej bety. Pozdrawiam.

Ano dziwna. Też ciężko mi pojąć jak to się miało niby wydarzyć ale jednak coś jest na rzeczy skoro nawet dzisiaj próbowałem instalować i standardowo przerwało instalację z tym samym błędem (w sumie od wyjścia PB próbowałem pewnie z 10 razy) a po zrobieniu tego revive dokładnie ta sama instalka poszła od strzała. 

 

Niby ma prawo się to jakoś tam zepsuć, wspomina o tym nawet samo Apple

 

Revive the firmware

In very rare circumstances, such as a power failure during a macOS upgrade, a Mac that has the Apple T2 Security Chip may become unresponsive and so the firmware on that chip must be revived.

 

https://support.appl...pdebea5be51/mac

 

Dodam, że u mnie to o czym wspominasz też działało bez problemu. MacBook działał praktycznie jak nówka prosto z opakowania. Nic niepokojącego poza tym, że nie dało rady zainstalować tej bety i nagle po zrobieniu tego bach i jest ok.
Ciekawe czy są w stanie ogarnąć ten błąd w kolejnej becie czy faktycznie ludzie będą musieli kombinować drugiego maca do "naprawy" albo biec do serwisu. W każdym razie mocno dziwne, że aż tylu osobom nagle padł firmware. No nic, wkrótce się okaże a sama beta śmiga jak należy.

Użytkownik RBB edytował ten post 11 sierpnia 2020 - 19:33


#97 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 12 sierpnia 2020 - 01:52

W sumie po staremu, system śliczny i szybki, część bugów poprawiona (wszystkie widgety hulają, można grzebać w zegarze etc.), dwie rzeczy bez zmian: przy ustawieniu dynamicznego pulpitu w którymś momencie wywala biały ekran oraz nadal - najprawdopodobniej w reakcji na wyczerpanie RAM? - zdarza się nagłe wylogowanie, ciężko stwierdzić właściwie co to - w konsoli nic, czasem przywraca okna programów czasem nie, nie ma żadnej reguły. 

Co do instalacji/ściągania - nie radzę przed 21, wcześniej serwery są zarżnięte i trwa to w nieskończoność. 



#98 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpnia 2020 - 09:29

wszystkie widgety hulają

Pogodowy Ci też 'hula'?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#99 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 12 sierpnia 2020 - 09:37

Pogodowy Ci też 'hula'?

Raczej tak. Czasami nie załapie, ale wystarczy drugi raz wybrać lokalizację. Jak już ją pobierze to działa cały czas.



#100 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpnia 2020 - 09:45

A to u mnie nie, cały czas pokazuje 'Failed'. Przeżyję, mogę wyjrzeć za okno, żeby sprawdzić pogodę ;-)


  • krzysztofsds lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych