Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 11 Big Sur beta – dyskusja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
277 odpowiedzi w tym temacie

#101 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 12 sierpnia 2020 - 10:17

Udało mi się zainstalować. System działa w miarę sprawnie, ale jest czasami trochę opóźniony. Redisgn mi się podoba w połowie. Jakoś mnie nie ruszają mnie te nowe ikony w docku i ustawieniach. Sam Finder zrobiony bardzo ładnie. Na ten moment wszystko działa. Pogoda działa jeszcze :P w Wallet są karty rozmazane.  Na monitorze zewnętrznym mam poszarpane fonty. 


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 12 sierpnia 2020 - 11:20


#102 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 13 sierpnia 2020 - 04:23

Pogodowy Ci też 'hula'?

Bezproblemowo, z ustawianiem dowolnej lokalizacji, wielkości widgetu, położeniem itp. Przy czym przy wcześniejszych betach zdarzało się, że trzeba było próbować kilka razy, czasem np. zaczynało działać dopiero po restarcie lapka. Instalowałem teraz na czysto, teoretycznie możliwe że przy zwykłym apdejcie się może krzaczyć.



#103 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 13 sierpnia 2020 - 08:20

U mnie zaczął występować problem z wifi. Za każdym razem jak wybudzę maca, nie łączy mi się automatycznie z siecią. Za każdym razem muszę wyprać ręcznie. Jak tego nie zrobię, to próbuje mi się łączyć z hotspotem z ip.

#104 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 sierpnia 2020 - 10:22

Nowa publiczna śmiga elegancko, w końcu filmy z hdr wyświetlane są normalnie w safari - na poprzedniej becie np. w tym video obraz był strasznie wyprany i nijaki, choć w chrome wyglądało to ok https://youtu.be/LXb3EKWsInQ . Teraz kolory i kontrast w safari są jak należy. 

 

Strasznie długo trwa wypakowywanie po pobraniu (przygotowanie) więc ostrzegam niecierpliwych, żeby jednak poczekali te kilka minut i nie przerywali.



#105 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2020 - 16:19

https://naforum.zapo...4218.png.html 

 

Nie powinno być oznaczone jako Beta 2? Bo nawet rozmiar jest taki sam jak Bety 1. 

 

Mimo wszystko próbowałem zainstalować, ale dalej ten sam błąd co wcześniej. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#106 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 sierpnia 2020 - 21:09

@shevchenko1987 mimo, że mam publiczną a nie dev to oznaczenie tej bety było "beta 5", na innych forach widziałem, że ludzie mieli identycznie. Rozmiar to było chyba 7,15 GB ale, że masz zdaje się Catalinę, to pewnie dlatego masz więcej do pobrania.

Gdzieś też mi mignęło, że ludzie mający przy pierwszej publicznej identyczny błąd co my, przy tej mają dokładnie to samo. Wychodzi na to, że Apple się z tym nie uporało i pewnie czeka Was jednak to co robiłem czyli naprawa firmware albo serwis.

Na forum dev wciąż nie wiedzą jak się z tym uporać a zajmuje to góra 5 minut  :)  https://developer.ap...s/thread/656753



#107 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 sierpnia 2020 - 12:20

Dziwna ta przypadłość. Nie rozumiem dlaczego Apple nie może w instalce Big Sur zawrzeć instrukcji by najpierw przeładowało ten uszkodzony firmware na działający. 


W ogóle to od 20 lat korzystam intensywnie z komputera - Windows i wszelkiej maści Linuksy. Maca mam od kilku miesięcy i muszę przyznać, że nigdy się nie spotkałem z czymś takim jak tutaj, że by móc coś zainstalować trzeba zrobić "transfuzję / przeszczep" działającego firmware. Prawdziwy "Amazing"  :lol:


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#108 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 23 sierpnia 2020 - 11:27

W ogóle to od 20 lat korzystam intensywnie z komputera - Windows i wszelkiej maści Linuksy. Maca mam od kilku miesięcy i muszę przyznać, że nigdy się nie spotkałem z czymś takim jak tutaj, że by móc coś zainstalować trzeba zrobić "transfuzję / przeszczep" działającego firmware. Prawdziwy "Amazing"  :lol:

 

Ale my tu mówimy o becie. Rozumiem, że piszesz o becie Windows (o której można książki pisać) czy o betach Linuxów, gdzie też różowo nie jest :) Ostateczna wersja w 99,99% przypadków zainstaluje się bez problemów czego nie można powiedzieć o ostatecznej wersji update Windows.



#109 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2020 - 19:12

No ja rozumiem, że to beta, ale nigdy nie słyszałem żeby w środowisku Windowsa / Linuksa trzeba było przeszczepiać firmware. ;)


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#110 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 23 sierpnia 2020 - 19:27

 Ostateczna wersja w 99,99% przypadków zainstaluje się bez problemów czego nie można powiedzieć o ostatecznej wersji update Windows.

Prorok jaki czy co?  :D  Piszesz tak bo pracujesz w Apple i wiesz, że sobie z tym poradzą czy to po prostu wiara w nieomylne Apple? Przypominasz sobie podobną sytuację z betami wcześniejszych systemów gdzie niemała część użytkowników nie była w stanie zainstalować co najmniej 3 wydań beta pod rząd? Ja nie.

 

Co prawda nie znam się aż tak ale do odświeżenia firmware potrzebne jest wprowadzenie komputera w DFU, co chyba nie ma miejsca w trakcie aktualizacji MacOS. Oczywiście posiadaczom życzę by Apple uporało się z tym w sposób jak najmniej problematyczny dla klientów, bo nie każdy ma dostęp do drugiego maca by ewentualnie zrobić to we własnym zakresie. 

 

Dalej, jestem na 100% pewien, że sposób z odświeżeniem firmware działa bo przekonałem się o tym na własnym przykładzie więc co jeśli tylko w ten sposób można będzie zainstalować nowy system na kompach, które w tej chwili mają z tym problem? To co podałem wcześniej to procedura ze strony Apple więc raczej inaczej i bez drugiego kompa zrobić się tego nie da. No ale zobaczymy co tam chłopaki w Cupertino wymyślą. Trzymam kciuki bo jak nie rozwiążą tego w prosty dla klienta sposób to będzie niezły klops.



#111 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 sierpnia 2020 - 20:03

Tym bardziej, że mój komputer ma dwa miesiące i od czego niby ten firmware się uszkodził?

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#112 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpnia 2020 - 10:57

Na najnowszej becie:
- widget pogody dalej kupa - uparcie twierdzi, że 'Location services is off' (działa jak mu podam explicite miasto, ale to mnie nie bawi);
- właśnie zauważyłem, że drag&drop się popsuło. Nie mogę przesunąć ikony w docku w inne miejsce albo dropnąć dokumentu z pulpitu do okna aplikacji. killall Dock nie pomógł, potem w wolnej chwili się przeloguję/zrestartuję i zobaczę, czy pomogło.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#113 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 25 sierpnia 2020 - 08:19

Testuję najnowszą betę i ogólnie działa dobrze.

 

Z rzeczy, które mnie denerwują i przeszkadzają na codzień:

- Adobe reader - wywala się cały czas po chwili od otworzenia jakiegoś pliku;

- MacOS nie chce za bardzo współpracować z drukarką po ip (Kyocera) - przy próbie drukowania wywala "Błąd Filter" - o tyle dziwne, że pliki pdf drukuje normalnie, wszystko inne wywala błąd (może ktoś zna jakieś rozwiązanie?);

 

Poza tym nowa szata bardzo mi się podoba :) 


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#114 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 16:32

Na najnowszej becie:
- widget pogody dalej kupa - uparcie twierdzi, że 'Location services is off' (działa jak mu podam explicite miasto, ale to mnie nie bawi);

Update: nadal tak samo ;-)
Na najnowszej wersji (to jest chyba b6, zgubiłem się już) w gratisie popsuł się AdGuard - czyli pogrzebali coś w Safari.

Edit: nightly Adguarda działa, jakby co.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#115 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2020 - 20:27

W końcu zainstalowała mi się ta aktualizacja :) Problem z firmware (bridgeOS) chyba zażegnany ;) 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#116 depe

depe
  • 484 postów

Napisano 04 września 2020 - 20:47

U mnie nie działa Bluetooth. Łączy się z głośnikiem czy ze słuchawkami, a po kilku sekundach rozłącza się.

Ogólnie Big Sur działa co raz lepiej.


 MacBook Pro 13 M1 16GB 1TB  iPad Air LTE 32 GB  iPad Mini 4 LTE 16 GB  iPhone 12 Pro 128 GB  Apple Watch Series 4 LTE SS


#117 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 20:53

czyli pogrzebali coś w Safari

Bardzo pogrzebali, 1Password też nie działa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#118 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2020 - 20:54

U mnie "AdGuard for Safari" działa. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#119 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 września 2020 - 21:02

Ja używam tego 'pełnego', bo AfS ma limit liczby regułek, w którym się zwyczajnie nie mieszczę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#120 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 września 2020 - 21:09

A to zmienia postać rzeczy ;)

 

Ps. doczekamy się kiedyś ponownie rozszerzenia uBlock dla Safari?


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 04 września 2020 - 21:29

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#121 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 września 2020 - 14:16

No fajnie byłoby, ale pewnie nie, zwłaszcza skoro zrobili swoje blokowanie trackerów.
Ja chciałbym mieć zestaw standardowy: uBlock + Ghostery + Privacy Badger, ale to się nie uda. Szkoda, bo naprawdę lubię Safari - chociaż chwilowo przeskoczyłem na Operę, skoro 1Password nie działa w aktualnej becie. Może naprawią.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#122 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 05 września 2020 - 18:16

Jak ze stabilnością, poprawiło się coś? Bo na czwartej i piątej becie problem z nagłymi wylogowaniami na tyle się pogorszył, że wróciłem do Cataliny.



#123 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2020 - 18:18

Nie miałem czasu posiedzieć na tej becie. Powiem Ci coś więcej w poniedziałek.


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#124 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 września 2020 - 19:45

Ja od beta1 nie miałem ani razu problemu ze stabilnością i żadnego niespodziewanego restartu. Restartuję przy aktualizacji tylko, wszystko mi działa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#125 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 651 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 września 2020 - 21:25

Wcześniejszych bet niestety nie mogłem testować przez problem z bridgeOS, ale tłukę dzisiaj tą już 5 godzinę i nic niepokojącego się nie dzieje. Żadnych restartów czy wylogowań. 

 

Pogoda nie działa z automatu tak jak pisali koledzy wyżej oraz zauważyłem, że Safari przycina przy przewijaniu niektórych stron.

 

Póki co tyle. 

 

Ps. Podoba mi się wizualnie ;)


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych