Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macOS 11 Big Sur beta – dyskusja


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
277 odpowiedzi w tym temacie

#26 blatny

blatny
  • 19 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 04:41

No to raczej potwierdzone, nagłe wylogowania bez generowania raportu oraz dziwny komunikat po zwykłym restarcie (że ponowne uruchomienie na skutek problemu) są gdy naparza safari, z wyłączonym safari luzik. Teraz w sumie prócz małej pierdoły w chromie (kiedy ściąga się plik w trybie "zapisz jako" zostaje artefakt pośrodku ekranu) to w zasadzie zero problemów.



#27 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 15:47

Jak u was wygląda temperatura cpu? Zrobiłem instalacje na czysto jest zdecydowanie lepiej, ale to nadal nie jest poziom, który miałem na catalinie. W tym momencie mam ok 7-10 stopni wyższą temperaturę w idlu. Zapytam jeszcze przy okazji, możecie zmienić avatar użytkownika? Wiem, że to nie jest jakiś olbrzymi problem, ale od 5 lat używałem takiego samego, a w tym momencie mogę korzystać tylko z tych systemowych :D.



#28 maff

maff
  • 89 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 16:09

Panowie, po wejsciu na developer.apple.com, zainstalowaniu profilu deweloperskiego, wybraniu "Discover" na gorze, wybraniu MacOS, kieruje mnie na strone Big Sur, na ktorej jest przycisk "Download", ale po kliknieciu jest lista z Xcode, narzedziami deweloperskimi, etc., ale nie ma systemu do pobrania. Co robię źle?



#29 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 03 lipca 2020 - 12:41

Panowie, po wejsciu na developer.apple.com, zainstalowaniu profilu deweloperskiego, wybraniu "Discover" na gorze, wybraniu MacOS, kieruje mnie na strone Big Sur, na ktorej jest przycisk "Download", ale po kliknieciu jest lista z Xcode, narzedziami deweloperskimi, etc., ale nie ma systemu do pobrania. Co robię źle?

 

Tu masz bezpośredni link: https://developer.ap...cessUtility.dmg — logujesz się (jeśli masz płatne konto deweloperskie), pobiera się dmg, instalujesz, otwierasz Preferencje systemowe > Uaktualnienia, tam się pojawi update do 10.16, instalujesz.

 

Oczywiście na jakimś dysku zewnętrznym.

Zawsze na dysku zewnętrznym.

Tylko na dysku zewnętrznym.


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#30 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipca 2020 - 12:45

Jest też sobie https://betaprofiles.com, z tego co wiem większość osób, które nie są zarejestrowanymi developerami (w tym ja, nie wstydzę się tego w tym roku :P) dostały instalator.
E tam, Gregory, mamy APFS, nie trzeba już na dysku zewnętrznym. Robisz sobie w kontenerze nowy volume i działa obok jak złoto bez żadnej gimnastyki: https://imgur.com/a/m40d1Wu


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#31 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 03 lipca 2020 - 13:56

Wszystko lepsze niż instalowanie bety po prostu jako głównego systemu. Zwłaszcza pierwszej bety. Ja tam nie do końca ufam, że instalator nic nie zepsuje, nawet jak instaluję na osobnym woluminie na tym samym dysku. No ale z drugiej strony, jeśli dane są ważne, to istnieje ich kopia zapasowa  :)


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#32 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipca 2020 - 12:07

W b2 już totalnie popsuły mi się widgety - ten od pogody wyświetla tylko Cupertino, inne to po prostu białe prostokąty. Nie to, żebym jakoś strasznie nie mógł z tym żyć, ale raportuję i się dzielę informacją.

Aktualna lista zauważonych faili:
- te widgety;
- nie da się zmienić formatu daty w pasku;
- nie da się usunąć niektórych rzeczy z paska - na przykład uparcie pojawia mi się ikonka od 'do not disturb' i jak ją wywalę (cmd+drag), po jakimś czasie sama wraca;

- w kalendarzu Ustawienia -> Konta nie wyświetlają listy;
- w Mailu tak samo, ale nie zawsze;

- Muzyka to totalne gówno - nie da się wybrać urządzenia, na którym ma grać, pomija niektóre piosenki, kiedy puszczam całą płytę (losowo).

 

Dodatkowo nie działa kilka aplikacji; niektóre działające mają też ikonki przystosowane do 'starego' menubara, czyli przy ustawionym jasnym motywie ikonka jest czarna - ale tu nie mam co marudzić, wina dostawców, pewnie w końcu zaktualizują.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#33 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2020 - 16:49

A wiadomo kiedy ruszy w końcu publiczna beta? 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#34 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lipca 2020 - 17:54

https://myapple.pl/p...vos-14-dostepne


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#35 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipca 2020 - 19:39

Nie ma jeszcze publicznej wersji. Po przejściu na stronę odnośnie pobierania bety przy wersji na komputery widnieje "Coming soon". To samo tyczy się wersji na zegarki. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#36 Mateusz Jankiewicz

Mateusz Jankiewicz
  • 3 postów

Napisano 14 lipca 2020 - 07:36

A publicznej bety nie powinniśmy szukać w Uaktualnieniach po zarejestrowaniu do programu i wgraniu oprogramowania Public Beta Access Utility? U mnie najnowsza aktualizacja jest Cataliny 10.15.6 ;) 



#37 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lipca 2020 - 10:42

Nie ma jeszcze publicznej wersji. Po przejściu na stronę odnośnie pobierania bety przy wersji na komputery widnieje "Coming soon". To samo tyczy się wersji na zegarki. 

 

A to przepraszam - jadę na dev becie i uwierzyłem w artykuły ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#38 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 654 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipca 2020 - 14:41

A publicznej bety nie powinniśmy szukać w Uaktualnieniach po zarejestrowaniu do programu i wgraniu oprogramowania Public Beta Access Utility? U mnie najnowsza aktualizacja jest Cataliny 10.15.6 ;)

Tak szukałem, ale tym sposobem proponowana jest wersja 10.15.6 beta 4. 

 

Póki co odnośnie Big Sur to dostępna jest wyłącznie wersja deweloperska. 


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#39 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lipca 2020 - 14:02

Moi drodzy....wszedłem na stronę  https://betaprofiles.com, pobrałem profil (a niestety nie mam konta developera) i o dziwo udało się ;)  (podobnie miałem z iOS 14....udało się i chodzi Bardzo dobrze - bez konta dev).

​Zacząłem ściągać prawie 10 GB - gdy miałem początek procesu (i wolne na MacBook Pro 2017r  ok. 11GB) to wskoczył komunikat, że potrzebne minimum ok 14,2GB . Wyczyściłem i gdy miałem ok. 15,5GB wszystko ładnie się ściągnęło w nocy.

 

Gdy rano wstałem i zacząłem rozpakowywać/wgrywać system macOS Big Sur to wskoczyła informacja, że potrzebne na dysku wolnej przestrzeni 43,96GB ??

​Kurcze czy to jest normalne, jak uważacie? 

To mój jedyny sprzęt i wiem, że ryzykuję :-(( Ale pokusa strasznie duża.

 

Proszę o jakieś info.


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#40 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 lipca 2020 - 14:05

1) To nie jest wątek 'pomocowy', tylko do dzielenia się opiniami. Chcesz betę -> radź sobie sam z jej niedoskonałościami.
2) NIE CHCESZ robić aktualizacji do bety. Postaw na osobnym wolumenie. Wyżej rozmawiałem o tym z @Gregory.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#41 riczardo

riczardo
  • 169 postów

Napisano 16 lipca 2020 - 09:52

Od 2 tygodni mam zainstalowaną betę i muszę przyznać, że jestem bardzo miło zaskoczony. Problem z wyższą temperaturą cpu już u mnie nie występuje. Wszystkie aplikacje, z których korzystam codziennie działają bez zarzutu. Zauważyłem też poprawę czasu pracy na baterii. Mam wrażenie, że wszystko działa delikatnie szybciej, ale to jest pewnie efekt placebo . Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony z działania systemu. 



#42 wickedowl11

wickedowl11
  • 2 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 21 lipca 2020 - 07:32

Zachęcony ostatnim wpisem zrobiłem backup na dysk zewnętrzny, zainstalowałem betę no i średnio mi się podoba, wygląda fajnie, ale ma jeszcze parę rzeczy do poprawy. Chciałbym wrócić do poprzedniej wersji, odpalam asystenta migracji i pokazuje się "zaznacz dane do przeniesienia" i wykryto konflikty, oblicza i nic, stało tak całą noc... jak nacisnę dalej to jest "Przenoszę Twoje dane" leci pasek starting up ale nic się nie dzieję przez dłuższy czas tak samo jak opcję wcześniej. 

 

Muszę najpierw przywrócić do czystej cataliny jakoś, bo w Time Machine przy restarcie w ogóle nie widzi mojego backupu na dysku zewn.

 

HEEELP :(



#43 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 lipca 2020 - 11:41

Zacytuję klasyka:

To nie jest wątek 'pomocowy', tylko do dzielenia się opiniami. Chcesz betę -> radź sobie sam z jej niedoskonałościami.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lipca 2020 - 23:20

Aktualna lista zauważonych faili:
- te widgety;
- nie da się zmienić formatu daty w pasku;
- nie da się usunąć niektórych rzeczy z paska - na przykład uparcie pojawia mi się ikonka od 'do not disturb' i jak ją wywalę (cmd+drag), po jakimś czasie sama wraca;

- w kalendarzu Ustawienia -> Konta nie wyświetlają listy;
- w Mailu tak samo, ale nie zawsze;

- Muzyka to totalne gówno - nie da się wybrać urządzenia, na którym ma grać, pomija niektóre piosenki, kiedy puszczam całą płytę (losowo).

 

Beta3. W skrócie: jest bardzo do przodu.

Z powyższej listy zostały tylko widgety, reszta jest już ok (no dobra, nie puszczałem jeszcze nic w Music, ale widzę, że działa wybór wyjścia, więc jestem optymistycznie nastawiony.
Z nowo zauważonych rzeczy:
- niestety nie działa cron (nie działał już w becie2, odkryłem po napisaniu posta z listą) - ale w betach Mojave i Cataliny też nie działał;
- po każdej aktualizacji znikają command line tools for Xcode, trzeba robić xcode-select --install, żeby się zainstalowały od nowa.

Btw. ten update miał 12 GB. Grubo.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#45 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lipca 2020 - 16:59

Czytam opinie tu i ówdzie i mam (być może naiwnie) nadzieję, że dostaniemy system lepszy od Cataliny. Wtedy będę w stanie przymknąć oko na cukierkowy wygląd...


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#46 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lipca 2020 - 21:38

O, zmienili też obrazek baterii, ten hejtowany.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#47 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 lipca 2020 - 20:14

Beta trzecia Big Sur wyladowala na pokladzie. Jestem milo zaskoczony ogolna plynnoscia systemu. Troche grzeje sie i wentylator co jakis czas zalacza sie. Zobacze po dluzszym czasie bo teraz moze cos indeksuje.
Ale wkurza mnie, ze rowno co 6 sek pojawia sie migawka ( ulamek sekundy) komunikatu “Czy chcesz aby aplikacja com.avast.proxy akceptowala przychodzace polaczenia sieciowe”. Za Chiny Japonskie nie moge tego skasowac. Juz usunalem Avasta ale zostal plik ( ok 77 MB ) Avast Security, ktorego nie moge usunac. Kurde fajna ta beta Big Sur ale ten komunikat zabija:

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#48 vernit

vernit
  • 17 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 21:38

Beta trzecia Big Sur wyladowala na pokladzie. Jestem milo zaskoczony ogolna plynnoscia systemu. Troche grzeje sie i wentylator co jakis czas zalacza sie. Zobacze po dluzszym czasie bo teraz moze cos indeksuje.
Ale wkurza mnie, ze rowno co 6 sek pojawia sie migawka ( ulamek sekundy) komunikatu “Czy chcesz aby aplikacja com.avast.proxy akceptowala przychodzace polaczenia sieciowe”. Za Chiny Japonskie nie moge tego skasowac. Juz usunalem Avasta ale zostal plik ( ok 77 MB ) Avast Security, ktorego nie moge usunac. Kurde fajna ta beta Big Sur ale ten komunikat zabija:

Sprawdź czy Ci kext nie pozostał od avasta: kextstat |grep -vi com.apple i w razie czego wyłącz go. Ja w becie musiałem poprawić kexty bo mi pozostała niezgodność od virtualboxa.



#49 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 lipca 2020 - 22:45

vernit. Wielkie dzieki. Ale gdzie to sprawdzic?

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#50 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2020 - 22:47

No dostałeś komendę do wpisania. Właśnie tam 'to sprawdzić'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych