Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBA A1466 mid 2013 - nie włącza się


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedrekkw15

jedrekkw15
  • 37 postów

Napisano 08 czerwca 2020 - 18:02

Cześć,

 

MBA wyłączył się nagle, mimo zapasu energii na baterii. Od tego momentu komputer nie wstaje. Nie działają skróty klawiszowe opisywane na stronie support Apple (Shift+Control+Option itp). Ładowarka MagSafe świeci, nawet pokazuje, że naładowała, bo pomarańczowe światełko zmieniło się w zielone.

 

Mimo prób, nie budzi się do życia. Ekran nie świeci, wentylator nie chodzi, klawiatura się nie podświetla, nic. 

Dodatkowo zauważyłem, że jak przytrzyma się klawisz power, to po cichu laptop cyka. 

 

Co to może być? Płyta główna?

 

Dziękuję za pomoc.

 



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 czerwca 2020 - 06:18

Cześć,

 

(...)

Dodatkowo zauważyłem, że jak przytrzyma się klawisz power, to po cichu laptop cyka. 

 

Co to może być? Płyta główna?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Opisane objawy wskazują na zabezpieczanie się jednego z zasilaczy na płycie głównej.
 


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 jedrekkw15

jedrekkw15
  • 37 postów

Napisano 13 czerwca 2020 - 22:29

Byłem w Cortlandzie na oględzinach. Sprzęt już "vintage", więc "w sumie to się nie da, bo Apple skreśliło z listy". Po wybłaganych oględzinach, płyta główna do wymiany. Oficjalnie padło z wieku; samo. Koszt naprawo-wymiany 1800zł netto.

 

Biorąc pod uwagę, że to bazowa konfiguracja i już praktycznie bez wsparcia, stwierdziłem, że naprawa jest nieekonomiczna. Bez sensu ładować koszt połowy nowego laptopa w 7-letniego Macbooka.

 

@tumpio dziękuję za pomoc.

 

 

PS. Tego samego dnia przyszła klientka z dokładnie takim samym Macbookiem; diagnoza identyczna, więc nie jest to odosobniony przypadek.


Użytkownik jedrekkw15 edytował ten post 13 czerwca 2020 - 22:32





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych