Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Minimum dla programisty do 5tys - Macbook czy Mac Mini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Edlier

Edlier
  • 1 postów

Napisano 31 maja 2020 - 23:28

Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z Apple, mam do dyspozycji 5tys.

Komputer byłby przeznaczony wstępnie do kompilacji i testowania aplikacji opartych o Xamarina, jednak nie wykluczam w przyszłości Objective-C, Swift czy co tam nowego się pojawi o ile wgl. Możliwe że jak mi przypadnie do gustu to przerzucę się w Windowsa, ale to raczej przyszłość ;)

 

Początkowo myślałem oczywiście MacBook, najpierw odświeżony Air, jednak im bardziej zagłębiałem się w temat tym bardziej myślałem nad starszą wersją Pro - że Air się grzeje, że nie wyrabia nawet ta wersja z i5 itp. Na ten moment myślę czy jednak nie warto pójść w Mini z racji tego, że za podobne pieniądze dostaję dużo lepsze bebechy, dodatkowo więcej portów. Czytałem o możliwej opcji serwerowej do kompilacji - co też wydaje się dobrym rozwiązaniem. Chociaż nie wiem jak na ten moment ze stabilnością i szybkością takich rozwiązań?

Tylko czy za podaną kwotę znajdzie się coś ciekawego? Podobno min to 16GB ramu, a tutaj już ciężko jest się zamknąć w ustalonej kwocie poza Mini.

Dodam że sprzęty używane nie wchodzą w grę. Mogą być starsze modele, jednak muszą być nowe.

Znalazłem na znanym portalu "aukcyjnym" i3 3,6x4, 16GB ramu i 256 SSD za 4300. Ten sam model z oficjalnej dystrybucji to 5tys. Tak poza tematem, jak to możliwe, że ktoś jest w stanie sprzedawać tyle taniej? To nie żaden przekręt?

Czy to wystarczy do przedstawionych zadań? Czy możecie zaproponować mi inne, lepsze rozwiązanie? Nie chciałbym wydać 5tys i dostać komputera, który nadaje się tylko do przeglądania internetu, a jednocześnie chciałbym popróbować swoich sił "po tej drugiej stronie".

Ewentualnie jest jeszcze ta wyższa wersja za 5900 u tego samego sprzedającego. Jak bardzo warto dopłacić tak w skali od 1 do 10, przy założonych zadaniach?

 

Jeszcze odnośnie peryferiów to monitor Philipsa 27, 2560x1440 i zestaw Logitecha Mx - z tego co czytałem powinno śmigać.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 01 czerwca 2020 - 06:16

I5 to minimum - kup ze zniżka edu nawet do 9%. Jak kupujesz np w Cortland to dogadaj się i ram dołożą w niższej cenie niż z konfiguratora (bo w mini ram można dołożyć).
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych