Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iTunes nie robi automatycznie backupu na komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 adbm30

adbm30
  • 4 postów

Napisano 30 maja 2020 - 13:45

Po wielu latach przesiadłem się z iPhone 6 na 11. Przyznam, że nowy iPhone to rewelacja :)

Ale mam problem z backupem nowego telefonu przez iTunes do komputera. Jak podłączam starego iPhona to iTunes automatycznie wykonuje backup na komputer. Jak podłączam nowego iPhona to w sekcjo Twórz backup automatycznie domyślnie jest zaznaczona opcja "iCloud". Nie chcę robić backupu do iCloud. Zmieniam na "Ten komputer", klikam zastosuj i niby wszystko ok. Ale po ponownym podłączeniu telefonu znowu domyślnie jest backup do iCloud. Nawet jak przełączę na "Ten komputer", wykonam ręcznie backup to po zakończeniu przełącza mi się na backup do iCloud. Nie wiem, czy w iOS 13 na telefonie trzeba coś jeszcze zmienić bo w starym telefonie mam iOS 12.x. Konfiguracja przeniesiona ze starego 1 do 1 ale może jakieś inne opcje się pojawiły. Nie wiem jak zmusić iTunes, żeby po podłączeniu nowego telefonu robił automatycznie backup na komputer a nie do chmury, gdzie tak naprawdę nic się nie backupuje.

Druga sprawa to taka, że wszystko przeniosło się ze starego na nowy telefon, poza muzyką. Mam podłączone obydwa telefony do komputera, w iTunes na starym jak zaznaczę pliki z muzyką i kliknę PPM to mam opcję "dodaj do urządzenia" i wybieram nowego iPhona. Niestety nic się nie przenosi. Oczywiście mogę dodać te pliki z komputera ale skoro jest taka opcha w iTunes to jak ją wykorzystać?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych