Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 8 plus podłączenie mikrofonu zewnętrznego - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 agata_woloszyn

agata_woloszyn
  • 5 postów

Napisano 28 maja 2020 - 13:17

Cześć :-) 

 

Piszę z pytaniem dotyczącym podłączenia mikrofonu zewnętrznego do Iphona 8 ze złączem lightning. Może ktoś mądrzejszy mi podpowie jaką przejściówkę powinnam kupić, bo kombinuję czytam i cały czas nie mam pewności. To od początku :) Kupiłam mikrofon krawatowy MAONO AU-400, z uwagi na to, że Iphone 8 nie ma wejścia jack, kupiłam przejściówkę Baseus  (link do aukcji allegro usunięty; proszę o ich niewstawianie, bo nieweryfikowalne jest czy psotująca osoba się w ten sposób nie reklamuje; dziękuję – cronopioverde)

 

 

 

Nie doczytałam, że ten port nie obsługuje funkcji odbierania połączeń, więc przejściówka nie działa i nie da się nagrywać dźwięku z mikrofonu (da się jedynie jednocześnie ładować telefon i słuchać muzyki). Postanowiłam zwrócić tę przejściówkę i jestem w kropce co powinnam kupić, żeby móc rejestrować dźwięk poprawnie. Dodam jeszcze, że na filmikach na YT oprócz tego, że przejściówka jack-lightning podłączona jest do telefonu, to do niej jest jeszcze jedna przejściówka (adapter), która ma wejście osobne na mikrofon i słuchawki. Na ten moment wydaje mi się, że brakuje mi przejściówki jack-lightning z możliwością rejestrowania rozmów i przejściówki słuchawki mikrofon: https://www.delock.com/produkte/1074_Audio---Video/65344/merkmale.html?setLanguage=pl

 

(link do aukcji allegro usunięty – cronopioverde)

 

ale nie mam pewności. Dodam jeszcze, że mikrofon działa, bo sprawdzałam go z telefonem, który ma wejście jack. 

 

Nie wiem czy mój post nie jest zbyt zawiły, ale będę przeogromnie wdzięczna za pomoc, co powinnam kupić, żeby móc nagrywać dźwięk na Iphona 8 kupionym przeze mnie mikrofonem. 

 

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam,

Agata  :)



#2 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 29 maja 2020 - 05:43

Cześć!

 

Do iPhone XS/XR/7 podłączałem mikrofon krawatowy BOYA BY-M1 wykorzystując adapter Apple z zestawu (był w pudełku z telefonem) - działał świetnie i nie miałem absolutnie żadnych problemów z rejestracją dźwięków.

 

Nagrywałem krótkie filmy promocyjne w ten sposób i nie zawiodłem się na jakości :).

 

Pozdrawiam



#3 agata_woloszyn

agata_woloszyn
  • 5 postów

Napisano 29 maja 2020 - 11:05

Cześć!

 

Do iPhone XS/XR/7 podłączałem mikrofon krawatowy BOYA BY-M1 wykorzystując adapter Apple z zestawu (był w pudełku z telefonem) - działał świetnie i nie miałem absolutnie żadnych problemów z rejestracją dźwięków.

 

Nagrywałem krótkie filmy promocyjne w ten sposób i nie zawiodłem się na jakości :).

 

Pozdrawiam

Niestety w moim pudełku nie było przejściówki :( i zastanawiam się czy jak kupię oryginalną Apple to mikrofon będzie działał poprawnie.... ale dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 maja 2020 - 11:06

Będzie.

Nie było w ósemce? To dziwne, ja w Xs miałem, a zwykle najpierw coś dają, a potem odbierają.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 agata_woloszyn

agata_woloszyn
  • 5 postów

Napisano 29 maja 2020 - 11:15

Będzie.

Nie było w ósemce? To dziwne, ja w Xs miałem, a zwykle najpierw coś dają, a potem odbierają.

Niestety nie, czytałam, że po jakimś czasie usunęli z pudełek przejściówkę... biznes is biznes 



#6 5b46927ee6

5b46927ee6
  • 483 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2020 - 11:56

Gdzie czytałaś? Daj link.

#7 RomaszT

RomaszT
  • 91 postów

Napisano 29 maja 2020 - 12:14

Niestety w moim pudełku nie było przejściówki :( i zastanawiam się czy jak kupię oryginalną Apple to mikrofon będzie działał poprawnie.... ale dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Będzie działać :). Teraz taki adapter to koszt około 40 PLN.

 

Gdzie czytałaś? Daj link.

 

Pod koniec sprzedaży iPhone 8 przestali dodawać adapter, było o tym też na myapple, ale nie mogę znaleźć teraz:

 

https://www.gsmmania...owka-mini-jack/



#8 agata_woloszyn

agata_woloszyn
  • 5 postów

Napisano 29 maja 2020 - 13:05

Gdzie czytałaś? Daj link.

Nawet tutaj: https://www.dobreprogramy.pl/Starsze-iPhoney-takze-bez-przejsciowki.-Apple-zmienilo-zawartosc-pudelek,News,91433.html

 

ale jest sporo artykułów na ten temat, ja w sumie dopiero dziś się o tym dowiedziałam, że kiedyś przejściówka była normalnie w zestawie  :D

 

Zastanawiam się tylko dlaczego np. w tym filmiku:  koleś oprócz przejściówki lightning-jack ma jeszcze adapter rozdzielający wejście słuchawkowe od mikrofonowego



#9 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2020 - 14:27

Jack w mikrofonie i jack w słuchawkach (zwykłych, bez mikrofonu) jest identyczny. Zatem adapter Apple nie wie, co jest do niego podłączone. W adapterze jest mechanicznie/elektrycznie inne gniazdo, stąd ten rozdzielacz.

#10 agata_woloszyn

agata_woloszyn
  • 5 postów

Napisano 30 maja 2020 - 21:23

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :-) kupiłam oryginalną przejściówkę i mikrofon działa! :)

 

Pozdrawiam


  • RomaszT lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych