Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Line6 vs CoreAudio vs (tak sądzę) Catalina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luciano

Luciano
  • 11 postów
  • SkądKatowice

Napisano 27 maja 2020 - 08:04

Witam,

 

Od lat kilku jestem posiadaczem urządzenia o nazwie Line 6 POD Studio GX - jest to interfejs USB służący do nagrywania dźwięku (głównie z gitary) na komputer, przychodzi gratis z programem pozwalającym symulować brzmienie wzmacniaczy gitarowych, ogólnie taki bajer do bawienia się w domowe studio.

Podpinam to to do MacBooka Pro 13 cali mid 2012, i zdaje się że błędem było uaktualnienie komputera do macOS Catalina - po tym kroku sprzęt stał się praktycznie bezużyteczny. Po kilku minutach grania dźwięk z gitary "zapętla" się, tworząc odgłos przyjemny i głośny jak praca wiertarki udarowej u sąsiada o 5.00 rano w niedzielę, nie pomaga wyłączanie programów do obróbki dźwięku, dopiero fizyczne odłączenie interfejsu od kompa sprawia że ten przestaje wydzierać się jak syrena przeciwlotnicza.

 

w konsoli mam wtedy takie coś:

 

wartość domyślna 20:06:43.202501+0200 GarageBand HALC_ProxyIOContext::IOWorkLoop: skipping cycle due to overload

błąd 20:06:43.202418+0200 coreaudiod HALS_IOA1Engine::EndWriting: got an error from the kernel trap, Error: 0xE00002EE

błąd 20:06:43.205969+0200 coreaudiod HALS_IOA1Engine::EndWriting: got an error from the kernel trap, Error: 0xE00002EE

 

wkołomacieju, aż do odpięcia interfejsu. Kontakt ze wsparciem tak Line6 jak i Apple nie wniósł NIC, ci pierwsi napisali że dzieje się to tak rzadko że mają problem w d****, ci drudzy skontaktowali mnie z chłopczykiem na oko kilkunastoletnim z działu pomocy technicznej, który podpowiedział mi żeby:

- zrobić reset kontrolera SMC = bez skutku;

- zrobić reset NVRAM/PRAM - nie próbowałem, nie wiem czy nie zaszkodzi bardziej jak pomoże

- w ostateczności downgrade do Mojave.

 

Czy ktoś z Was orientuje się, co to za błąd, gdzie może leżeć problem, co to jest "kernel trap", i jakie błędy generuje? Może da się to naprawić bez downgrade'u systemu??? Nowe Maki mają fabrycznie Catalinę, a nie chcę pozbywać się interfejsu tylko z powodu systemu operacyjnego...

 

Żeby nie było: sterowniki mam najnowsze możliwe (7.6.8) - mają one „tylko” 2 lata i podobno wspierają Catalinę, mimo to problem utrzymuje się. Mogę nagrać video, jak wygląda błąd - może to coś pomoże. Wyczyszczenie systemu z CAŁOŚCI softu Line6 (w tym sterowników) i ich ponowne zainstalowanie nie dało NIC.

 

Będę wdzięczny za kontakt (także PM) wszystkim użytkownikom Apple korzystającym z interfejsów Line6.

 

 

Pozdro,

Łukasz


Si momentum requires, circumspice.


#2 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 maja 2020 - 10:43

Problemem jest sterownik, który źle działa z systemem. Na Windowsie zły sterownik powoduje bluescreen a na MacOS pojawia się kernel panic (trap)


Fallout ...war, war never changes...

#3 Luciano

Luciano
  • 11 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 czerwca 2020 - 10:00

Problemem jest sterownik, który źle działa z systemem. Na Windowsie zły sterownik powoduje bluescreen a na MacOS pojawia się kernel panic (trap)

Dzięki :) ! Przynajmniej wiem że wina nie leży po stronie Apple. Niestety line6 nie kwapi się z aktualizacją sterowników. Kupiłem inny interfejs, u konkurencji i jestem bardzo zadowolony ;). Działa mi z iPadem, iPhone oraz Makiem.


Si momentum requires, circumspice.


#4 Preskaler

Preskaler
  • 75 postów

Napisano 23 listopada 2020 - 15:53

Możesz napisać jaki to interfejs? Też szukam czegoś do iMac'a z cataliną. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych