Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Spalony kabel gniazdo ładowania iphone 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 21 maja 2020 - 22:45

Podczas ładowania był dym....zjarany kabel i raczej gniazdo ładowania, ekran zgasl a było około 20% powera. Czy moduł zasilania czy cała elektronika? Nie reaguje na nic...czarny ekran. Warto to naprawiać? Moduł zasilania bym sam wymienił ale czy to tylko to? Może ktoś biegły doradzi?

#2 luksik

luksik
  • 101 postów

Napisano 22 maja 2020 - 08:10

Z ciekawości - korzystałeś z oryginalnego kabla jak i ładowarki?



#3 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 maja 2020 - 08:41

Z powerbanka xaomi i kabla po dychu... to córki telefon -- ja tylko rozbieram i naprawiam o ile warto, czy mogła się elektronika samej baterii spalić?może wymienię ten modul i baterie

#4 luksik

luksik
  • 101 postów

Napisano 22 maja 2020 - 08:46

Mogło się wiele wydarzyć - od gniazda po płytę główną ale tutaj warto aby któryś z zaprzyjaźnionych serwisów się wypowiedział.



#5 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 maja 2020 - 10:10

Bateria po wyjęciu ma napięcie żadne, 0.10V, a co tam wymienie i się zobaczy;) co do gniazda to działa bo idzie zasilanie do płyty. Grunt to optymizm. I tak bateria była słabiutka.

#6 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 maja 2020 - 11:45

Ciąg dalszy psucia:(( czy na tak podłączonym module po podpięciu pod komputer powinien itunes zareagować? I czy na wyjściu na baterie /bez jej wpięcia/po po podaniu zasilania powinno być napięcie 3-4V? Ktoś z serwisu sprzeda tajemnicę? Może to ten moduł U2 ale czemu ekran nie wstaje na nowej baterii? Powinien wstać ....tak myślę

Załączone pliki



#7 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 maja 2020 - 10:30

Nie wiem co o tym myśleć... jako że zasilanie nie wróciło na płytę znalazłem ogłoszenie naprawa płyt i wysłałem całość zgodnie z info do pewnego serwisu w stanie rozłożonym odpowiednio zabezpieczony,  otrzymuję informację dzisiaj że stan wskazuje na uszkodzenie zasilania płyty (cóż to to wiem) i że koszt naprawy 500 zł. I teraz ciekawostka techniczna - pytanie czy 500 zł spowoduje że odzyskam sprawny telefon - i tu pada odpowiedź że nie ma takiej gwarancji....pytanie czy wyświetlacz zadziałał z płytą testową  - pada odpowiedź, że brak takich płyt w serwisie i niepewnych wyświetlaczy nie podłącza się pod sprawne bo mogą je uszkodzić, pytanie za co te 500 zatem gdy może telefon nie zadziałać - odpowiedź - proszę o męską decyzję....

 

Rozumiem., że naprawa zasilania VSS Main może dopiero pokazać uszkodzenie kolejnych ścieżek... to chyba oczywiste ale skoro pomieszane śrubki - gdzie komplet kosztuje 20 złotych - są problemem to co dopiero diagnostyka płyty. Taśma urwana przedniej kamerki - koszt 30 złotych wymiana 2 minuty dla mechanika samochodowego - czy to również stanowi problem...?

 

Nie wiem jak na to patrzeć - rozumiem że elektronik się narobi - ale żeby nie dawać gwarancji na usługę której koszt jest wysoki (względem cen rynkowych sprawnych telefonów) to tak chyba słabo

 

Nie wiem zatem czy taki serwis powinien ogłaszać się jako naprawa płyt... skoro to ryzyko udanej naprawy lub nie udanej  podejmuje klient i za to płaci. 

 

PS. męska decyzja podjęta - sprzęt wraca






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych