Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zdjęcia w galerii są lekko rozmyte IP XS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 skoczeq

skoczeq
  • 6 postów

Napisano 21 maja 2020 - 14:16

Witam,

 

posiadam iPhone XS i zauważyłem pewien problem, a mianowicie. Robię zdjęcia w zwykłym trybie (aparat łapie full ostrość) i wchodzę później do galerii zdjęć, żeby obejrzeć dane zdjęcie to takie zdjęcie jest lekko rozmyte, żeby złapało full ostrość muszę dane zdjęcie przybliżyć i oddalić i wtedy to zdjęcie w galerii jest wyostrzone, a gdy wyjdę z galerii i wejdę z powrotem to znowu zdjęcie jest lekko rozmyte i tak w kółko. Ktoś wie co mogę zrobić i czym to jest spowodowane? Na instagramie czy snapchacie zdjęcia są bardzo dobre. 

 

P.S. ciężko jest to wytłumaczyć, ale myślę, że mniej więcej wiadomo o co chodzi :D 

z góry dziękuję!


Użytkownik skoczeq edytował ten post 21 maja 2020 - 14:18


#2 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 maja 2020 - 17:08

Ustawienia -> Aparat -> Formaty -> Najbardziej zgodny (ma być zaznaczone)


MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#3 skoczeq

skoczeq
  • 6 postów

Napisano 21 maja 2020 - 17:24

Dalej to samo :/ coś jeszcze mogę zmienić?



#4 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 maja 2020 - 17:28

To ustawienie co napisałem będzie działać na nowe zdjęcia, które już będziesz robił. Tych z galerii już się nie da zmienić w ten sposób.


MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#5 skoczeq

skoczeq
  • 6 postów

Napisano 21 maja 2020 - 17:56

Zrobiłem kilka nowych zdjęć i dalej jest to samo. Jak przybliżam i oddalam to jest taka mega ostrość, a gdy wyjdę i wejdę na nowo to dalej tak jakby brakowało...;/



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 maja 2020 - 21:26

A masz optymalizację włączoną? Może to są nieostre/w gorszej jakości lokalne kopie i dopiero jak wykonujesz jakąś operację, ściąga się oryginał?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 skoczeq

skoczeq
  • 6 postów

Napisano 22 maja 2020 - 06:59

Jak włączyć tą optymalizacje? No dokładnie jak wykonuje jakąś operacje, typu powiększenie, edycja zdjęcia itp to wtedy łapie full ostrość...
Da się to jakoś zmienić, żeby odrazu zapisywał się oryginał a nie kopia?

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2020 - 11:08

Jak dla mnie, to chcesz ją wyłączyć raczej.

https://support.appl.../en-us/HT205703


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 skoczeq

skoczeq
  • 6 postów

Napisano 22 maja 2020 - 14:19

Racja, ale ogólnie rzecz biorąc to zdjęcia iCloud miałem wyłączone. Włączyłem i zaznaczyłem na pobieraj i pozostaw oryginały, jest trochę lepiej ale nadal jak powiększam i zmniejszam to jednak ta ostrość jest lepsza...

Nie wiem czy jestem zbyt przewrażliwiony, ale telefon mam od listopada i ostatnio byłem na jakiejś "sesji" IPhonem i dopiero teraz to zauważyłem  :lol:.

Jakieś tipy jeszcze odnośnie tego problemu? :P

Jeśli nie to zostawię tak jak jest, bo jest lepiej niż było  :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych