Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Macbook Pro do 2500 zł?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Adi.

Adi.
  • 90 postów

Napisano 20 maja 2020 - 17:52

Witam,

 

noszę się z zamiarem kupna kolejnego MacBooka Pro, gdyż potrzebuję drugiego w rodzinie. Obecnego mid-2012 kupiłem jakieś 2 lata temu i sprawuje się przegenialnie. Tym razem chciałbym jednak cos z retiną i pytanie moje brzmi: czy jakiś model z lat 2013-2015 był jakoś szczególnie przełomowy pod kątem wydajności? Wiem że late-2012 lepiej unikać bo podzespoły te same co mój a większa rozdzielczość do uciągnięcia. 

 

Orędownikom nowych na wstępie dziękuje. Całe życie kupuję wyłącznie sprzęt używany. Orędownikom sprzętu z Windowsem również, znam oba systemy od lat.

 

Jaki więc model polecalibyście, najlepiej do 2500 zł?

 

 

EDIT: Zorientowałem się w cenach bardziej i wychodzi, że za 2015 to trzeba dać ok. 3k, a najbogatsze wersje mają już chore ceny, Wynika to pewnie z tego, że to ostatni MBP z zestawem złącz. 2014 kupię w swoim budżecie, 2013 to wgl ładne za 2k bywają. Ktoś wie, czy warto dopłacać? Odczuję różnicę w działaniu między 2013, 2014 a 2015? Nie robię wymagających rzeczy na komputerze (wielogodzinna praca w Wordzie, Pages i Safari), ale jednak lubię płynność.


Użytkownik Adi. edytował ten post 20 maja 2020 - 18:56


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2020 - 18:54

Przełomu w wydajności w tych latach nie było, ale rocznik 2015 chyba najmniej awaryjny. Ponadto to pierwszy rocznik, w którym zastosowano nowy gładzik z genialnym haptic engine. Prawdziwy przełom jeśli chodzi o wydajność nastąpił w 2018, kiedy po raz pierwszy w 13” MacBookach  zastosowano 4-rdzeniowe procesory.


  • Adi. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych