Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 10 nie włącza się (czarny ekran) po odtworzeniu przez Time Machine na nowym Macu Air


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 NoMatterWhat

NoMatterWhat
  • 10 postów

Napisano 20 maja 2020 - 14:29

Witam,

 

 

   Odzyskałem zawartość Mac'a przez Time Machine przechodząc z Air'a 2017 na Air'a 2020. Wszystko przebiegło pomyślnie, tyle że po odpalaniu parallelsa i wpisaniu kod licencyjnego dezaktywując jednocześnie poprzednie stanowisko mam cały czas czarny ekran na przemian z "automatycznym przygotowaniem do naprawy" które się pojawiło po kilku takich wyłączaniach przeze mnie "na twardo" nakładki. Nic nie postępuję jednak przez kilka/kilkanaście minut i jestem w przysłowiowej kropce. Na opcje "przesintaluj paralells tools" również nie reaguje.

 

Jakieś sugestie, podpowiedzi? Będę zobowiązany.

 

Pozdrawiam,

 

/Darek



#2 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 maja 2020 - 15:06

Kiedy ja przenosiłem dane nie pytał o klucz. Może to kwestia tego że licencja była podpięta pod konto Microsoft.

Problem oczywiście po stronie Parallels. Z jakiej wersji korzystasz? 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#3 NoMatterWhat

NoMatterWhat
  • 10 postów

Napisano 20 maja 2020 - 16:46

Cześć...

 

Desktop 13 for Mac Home Edition.

 

P.s. Próbowałem odłączyć obraz od wirtualnego dysku i przyłączyć go z powrotem ale efektu żadnego nie osiągnąłem. Kończą mi się pomysły.



#4 DanielF

DanielF
  • 5 724 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2020 - 16:49

To kup upgrade bo 13 nie działa z mojave - pobierz demo 15 i tam uruchom maszynę wirtualna

Użytkownik DanielF edytował ten post 20 maja 2020 - 16:50

Fallout ...war, war never changes...

#5 NoMatterWhat

NoMatterWhat
  • 10 postów

Napisano 20 maja 2020 - 16:52

Mialem Catalinę na starszym Macu Air i działa nawet w tym momencie. Na Macu Air 2020 też rzecz jasna jest Catalina i jest to co jest. Co do tego ma Mojave? :)



#6 DanielF

DanielF
  • 5 724 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 maja 2020 - 16:58

Sorki miałem na myśli Caraline. Ale parallels 13 instalowałeś na starszym systemie i potem uaktualniłeś go a na czysto nie działa

Użytkownik DanielF edytował ten post 20 maja 2020 - 16:58

Fallout ...war, war never changes...

#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 20 maja 2020 - 17:31

Zgadzam się z przedmówcą. Generalnie nie jest tak jak producent Parallels mówi że trzeba aktualizować od razu ale mogą wystąpić problemy których później nie przeskoczysz. Sam miałem 14 i długo korzystałem z niej na Catalinie. Potem przeniosłem ją na nowym komputer właśnie dzięki TimeMachine. Działało nadal. Tyle że kiedy przez problemy z TimeMachine musiałem postawić wszystko na nowo 14 już miała problem i zmuszony byłem zakupić 15. U ciebie pomimo backupu mógł zapisać się jakiś błąd (jak to często w kopiach bywa) i teraz Parallels ma problem z odpaleniem Windowsa ze względu na stare oprogramowanie. Możesz spróbować usunąć Windowsa i zgrać go na nowo raz jeszcze z backupu. Możesz też co polecam przeinstalować całego Parallels i spróbować wgrać Windowsa z kopii. Pytanie jednak czy przeinstalowanie już ostatecznie nie odetnie ci drogi do użytkowania 13-tki na Catalinie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 NoMatterWhat

NoMatterWhat
  • 10 postów

Napisano 20 maja 2020 - 18:07

Panowie,

 

 

  Jedno się już wyjaśniło. Upgrade do 15 (trial póki co) sytuacji w ogóle nie zmienił, tzn jest tak jak było - ekran z "oknem" stoi.


Kristof, to teraz zabójcze pytanie... ;-) usunięcie windowsa, tj. odłączenie go jako maszyny wirtualnej i do kosza? (just like that?) korzystam z niego tylko po to, bo moje systemy zawodowe nie chodzą na macowym sofcie i może być czysty, wszystko mi jedno. zainstalowanie tego co potrzebuje zajmuje 15 minut.

 

no i druga kwestia, jak mam juz tego triala 15-stki paralellsa, to czy faktycznie oddziałem sobie możliwość powrotu do 13? :) (nie widzę specjalnie przesłanej do tego by płacić kolejne 250 PLN za dożywotnią licencje czegoś co i tak wykorzystuje raptem w kilku/kilkunastu procentach efektywnie).



#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 maja 2020 - 21:46

Czy sobie odciąłeś? Nie wiem.  Tak czy inaczej jeśli nie będzie chciał sam wrócić to wystarczy ściągnąć instalkę 13tki i nie powinno być problemu. W plikach twojego profilu (tam gdzie muzyka obrazki itp.) masz folder Parallels a w nim daną maszynę wirtualną. Usuń ją a następnie za pomocą TimeMachine skopiuj prawdopobnie ten sam plik. Może się uda odpalić. Jeśli nie to odinstalują Parallels całkowicie bo na razie z tego co rozumiem zainstalowałeś co prawda 15-tkę ale jako update z 13-tki a nie jako czystą instalację. 

Też miałem kiedyś problem z Windowsem w Parallels i to co zadziałało to właśnie przerzucenie pliku z TimeMachine. Możesz też zgrać jakiś starszy plik niekoniecznie ten ostatni. 

A co do tego czy ci się podoba upgrade do 15-tki czy nie. No cóż Apple daje możliwość instalacji Win ale nie symultanicznie. Wiadomo że taki program też musi się dostosowywać do systemów Maca. Niestety kosztuje to klientów zakup kolejnych wersji. Są alternatywy ale nigdy z innego programu nie korzystałem. 


Użytkownik kristof461 edytował ten post 21 maja 2020 - 21:48

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych