Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wymiana MacBook pro 13 2012 unibody na nowszy model czy warto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cantek

cantek
  • 2 postów

Napisano 06 maja 2020 - 21:10

Witam, mam ostatnio dylemat czy warto wymienić mojego MacBook pro 13 2012 unibody w najmocniejszej wersji (i7 16ram 256ssd) na nowszy model. Komputera używam do tworzenia muzyki i normalnego użytkowania ale komputer potrafi grzać się przy bardziej wymagającym użytkowaniu a i zdarza się zaciąć przy obciążeniu procesora, ale pytanie czy wymienić go na macbook pro z 2015 (i5 8ram) albo w ostateczności MacBook pro z 2016/17 tak w cenie do 3800 max.(oczywiście używany) Co o tym myślicie, może nadal warto go używać do maximum jego możliwości i jakbym wymienił to czy byłby podobnie albo lepiej dobry jak model z 2015 zwłaszcza ze zbliża się wddc i nie wiadomo czy model z 2012 dostanie nowy macOS. 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2020 - 22:33

Jest 2020. Oczywiście, że warto wymienić ośmioletni komputer.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 cantek

cantek
  • 2 postów

Napisano 07 maja 2020 - 08:52

No niby tak ale z jednej strony nadal chodzi a po zrestartowaniu od zera pewno jeszcze by chodził chociaż nadal będzie się grzał zapewne



#4 Cadnin

Cadnin
  • 197 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 maja 2020 - 08:59

Nie tak dawno wymieniłem swojego non-retina MBP 2012 (ale i5, 8gb ramu, 256ssd) właśnie na używany MBP 2015 (i5, 8gb, 256 ssd) i ogólnie jestem z przesiadki bardzo zadowolony. WIadomo - ekran Retina, komputer jest szybszby przy codziennej pracy i np. przy obrabianiu/exporcie zdjęć czy innych bardziej wymagających pracach. Z drugiej jednak strony procesor to dalej 2 rdzenie, więc pytanie jakiego przeskoku oczekujesz - jeśli chcesz, żeby komputer był ogólnie szybszy, sprawniejszy itd. to myślę, że 2015 ("normalne" porty - usb, magsafe2, klawiatura motylkowa!) MBP będzie dobrym wyborem. Ja wiedziałem czego się spodziewać i wszystko jest na plus, ale jeśli oczekujesz ogromnego skoku w wydajności to musisz chyba patrzeć od 2019 w górę, gdzie procesor ma już 4 rdzenie.


Today we are living our future memories...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych