Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Omyłkowy soft - jak zmienić?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 06 maja 2020 - 19:41

Witam, w iPad 1430 z wifi +cellular siedzi soft od 1416 z wifi bez GSM

działa to bez opcji ustawień sieci gsm ale nie ma aktualizacji do 9.3.6

Czy może wiadomo komuś coś na temat- jak to się mogło wgrać - i jak teraz wrócić do softu który tam być powinien?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 06 maja 2020 - 23:23

Nie ma takiej możliwości, żeby siedziała zła wersja iOS na iPadzie. 
Skąd ten wniosek, że jest zainstalowana takowa?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 maja 2020 - 07:52

Przy opcji odtwórz na iTunes zasysa do pliku ipad software updates wersję restore dla sprzętu tylko z WiFi - to samo gdy ściągam samodzielnie soft i wskazuję do odtworzenia - rusza tylko wersja dla wifi - wersja z GSM lub CDMA /bo nie wiem jaka wersja SIM/ rozpoznawana jest jako zła dla tego sprzętu. Możliwe że to że jest to ten tzw New iPad czyli ten 3 generacji ulepszony z Retiną ma znaczenie dla problemu ale tak czy inaczej w sofcie brak wyboru pola dane /ustawień sieci gsm/ dla karty sim oraz system nie reaguje na jej obecność - wersje restore różnią się cyferką dla danego modelu stąd moje przekonanie że iPad mylnie zasysa wersję softu nie dla tej płyty - może to hardwerowy problem z SIM - jednak po numerze seryjnym powinien wgrać ten soft przewidziany dla tego modelu - nie inaczej.

Oczywiście moje przypuszczenia oparte były na fakcie że iTunes widzi wersje 9.3.5 jako aktualną - a ogólnie wiadomo że sprzęt z SIM tej generacji winien otrzymać 9.3.6 (drobne sprawy ale istotne dla użytkownika)  - iPad3 w wersji only wifi - zakończył na 9.3.5 - i to się zgadza. Pierwotny użytkownik nigdy nie używał karty SIM i się nie zagłębiał w temat - jednak zdaje mi się że apple albo skopało sprawę softu od początku albo wrzuciło ten temat do kosza wycinając SIM z tych modeli przejściowych pomiędzy 3 a 4 programowo - dawno temu miałem taki model z softem 6 lub 7 i sim była widoczna.  



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2020 - 08:32

Głupie pytanie, ale czy na pewno to jest iPad z Cellularem? Czy jest czarny plastikowy pasek z tyłu obudowy?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 maja 2020 - 09:12

Tak, głupie nie głupie ale konkretne:) - czarny pasek, gniazdo sim, numer fabryczny rozpoznaje system właściwie model MD366FD/A iPad (3. generacji) Wi-Fi + Cellular Numer seryjny: DMPJ5SQSDVGG


Się zastanawiam, czy jeśli moduł GSM / gniazdo SIM jest uszkodzone/odpięta taśma/niesprawna taśma - czy wówczas system rozpoznaje sprzęt jako wersja tylko wifi i tak go odtwarza? może tak to działa..



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 maja 2020 - 12:03

Kupiłeś go nowego czy z allegro/olx bo to może być składak.


  • winmaciek lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#7 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 maja 2020 - 15:57

ma go osoba z firmy  - był tam od początku - nie wygląda na naprawiany - może wymieniali ekran i nie podłączyli modułu sim? nie wiem czy nie powinien po rozpoznaniu numeru sprzętu pobierać softu wg tego numeru - a nie rozpoznanych modułów 


W AIDA64 wyglada to tak jak w załączniku
Tak jakby Celluraru nie widział
Device string 3.1 to wersja wifi 3.2 CDMA 3.3 GSM

A czy serwis -taki mniej lub bardziej autoryzowany - mógł wymienić płytę główną na taką w wersji tylko WiFi  i dopisać do niej numer tej z SIM?   

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.png   470,96 KB   0 Ilość pobrań


#8 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 08 maja 2020 - 06:47

Właśnie miałem pytać czy znasz historię tego urządzenia od nowości... W tych starszych iPadach tak się robiło, że jak padł modem GSM, co było dość częste, to "przerabiało się" go na wersję bez modemu. Było to konieczne, bo iPad z uszkodzonym modemem nie dał się aktywować, trzeba było go rozebrać, na płycie coś zmienić aby wyłączyć modem i po tym był rozpoznawany jako zwykły bez modemu GSM i tak można było go już normalnie używać. Skoro widać, że był rozbierany to być może taką historię ma za sobą.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#9 nesiasps

nesiasps
  • 159 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 maja 2020 - 20:01

Pewno tak to było....no nic dzięki za dyskusję. Może zapytam jeszcze jakim warto się zainteresować sprzętem w niskobudżetowym wydaniu tak żeby strony w safarii ładowały się bez zwłoki na wifi? Taki sprzęt dla kanapowca...żadne gry tylko przeglądarka

#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 08 maja 2020 - 22:57

Po takie pytania zapraszam do stosownego działu. Skoro temat pierwotny się wyjaśnił, to zamykam wątek. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych