Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 13", late 2016, klawiatura, wymiana urządzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 piopiopio

piopiopio
  • 4 postów

Napisano 06 maja 2020 - 10:42

Cześć. Nie wiem, czy piszę w dobrej sekcji forum, ale spróbuję. W ostatnim czasie zakończyłem 4. naprawę Macbooka Pro z końca 2016 roku w ramach wydłużonej, czteroletniej gwarancji. Standardowy problem, kolejna naprawa klawiatury. Słyszałem, że po kilku naprawach można ubiegać się o wymianę komputera. Ewidentnie ma on wady fabryczne. Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, ma doświadczenie w tej kwestii? Na infolinii powiedziano mi, że nie mogę wszcząć takiej procedury, ponieważ komputer jest sprawny (wygląda na to, że niepotrzebnie oddałem go do naprawy). Liczę na Waszą pomoc :)

 

Dzięki,

P



#2 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 maja 2020 - 10:55

Cześć. Nie wiem, czy piszę w dobrej sekcji forum, ale spróbuję. W ostatnim czasie zakończyłem 4. naprawę Macbooka Pro z końca 2016 roku w ramach wydłużonej, czteroletniej gwarancji. Standardowy problem, kolejna naprawa klawiatury. Słyszałem, że po kilku naprawach można ubiegać się o wymianę komputera. Ewidentnie ma on wady fabryczne. Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, ma doświadczenie w tej kwestii? Na infolinii powiedziano mi, że nie mogę wszcząć takiej procedury, ponieważ komputer jest sprawny (wygląda na to, że niepotrzebnie oddałem go do naprawy). Liczę na Waszą pomoc :)

 

Dzięki,

P

 

Mi wymieniono kilka m-cy temu Pro 2015 na Pro 2019 po 5 naprawie. Ale u mnie raz było coś z topcase, raz coś z ekranem etc. Na zmianę. U Ciebie tylko klawiatura o czym informowali od początku vide programy wymiany topcase.



#3 piopiopio

piopiopio
  • 4 postów

Napisano 06 maja 2020 - 11:02

Mi wymieniono kilka m-cy temu Pro 2015 na Pro 2019 po 5 naprawie. Ale u mnie raz było coś z topcase, raz coś z ekranem etc. Na zmianę. U Ciebie tylko klawiatura o czym informowali od początku vide programy wymiany topcase.

No nie od początku. Najpierw kupiłem laptopa, a potem zaczęły się problemy z klawiaturami. Gdy kupowałem, nie były jeszcze znane ;) Ale oczywiście nie czepiam się Twojej wypowiedzi! Dzięki za odzew.



#4 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 06 maja 2020 - 20:42

według mnie masz prawo żądać wymiany laptopa - idź do apple store i zażądaj rozmowy z kierownikiem lub managerem od razu - wytłumacz, że jest to kolejna 4 czy 5 naprawa tej samej rzeczy i że żądasz wymiany laptopa na egzemplarz bez wady fabrycznej. Wytłumacz również, że wymiana klawiatury z wadą fabryczną na nową, która też ma wadę fabryczną mija się z celem. Jeśli gość jest rozumny i uczciwy to od ręki powinieneś dostać laptopa (jeśli maja na stanie podobną specyfikacje) - bo ma takie prawo... apple wie, że spie****lilo te klawiatury próbując dążyć do coraz bardziej cienkiej klawiatury i przedobrzyli - 5 lat tkwili w tym bagnie i aż się dziwie, że nikt na wysokim szczeblu za to nie beknął.

 

widziałem kilka filmików na YT, w których opisywali, że Apple wymienia na nowy laptop ale trzeba się postawić po kilku naprawach i być cierpliwym do tego czasu.   


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.


#5 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 maja 2020 - 18:06

UK to może i by poszedł ale jeśli mieszka w Polsce to gdzie niby ma znaleźć Apple Store? Może co najwyżej dalej cisnąć wsparcie Apple. Czasami jak sprawa trafia gdzieś wyżej to i decyzje potrafią być inne. 

Myślę że pozostawienie komputera w stanie niesprawnym nic nie zmieni bo dalej będą podpierać się programem naprawczym. Pozostaje dzwonić dzwonić i jeszcze raz dzwonić.

Generalnie masz strasznego pecha. Mi w modelu 2016 najpierw podklejali potem wymienili i było spoko. Trafiasz cały czas na jakieś wadliwe modele klawiatury 


  • makemymind lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych