Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zalany Macbook Pro 2017 A1708


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Daniel Marszał

Daniel Marszał
  • 1 postów

Napisano 03 maja 2020 - 01:19

Witam, Zalałem macbook'a i nie wyświetla się ekran. Laptopa oddałem do serwisu i powiedzieli ze wszystkie podzespoły działają i nie są w stanie stwierdzić co nie działa. Laptop włącza się, klawiatura działa ale ekran jest cały ciemny i tylko pod światłem latarki widać profil logowania. Podłączyłem go do telewizora przez hdmi i nic nie wyświetlał. Proszę o doradzenie, ponieważ nie wiem czy matryca została uszkodzona. Pozdrawiam

95308475_358583971783068_854247803805761#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2020 - 08:31

Prawdopodobnie masz klasyczną przypadłość tych modeli. Do wymiany skrzydło matrycy. Apple w nowych matrycach dało ciała i zastosowało układ typu "kanapka" (właściciele starszych iPhonów pamiętają ile problemów stwarzała ta technologia), więc wystarcza najmniejsza wilgoć i matryca jest martwa. Najczęściej jest to tylko brak wyświetlania obrazu, podczas gdy matryca i jej podświetlenie zgłasza się do systemu (do sprawdzenia przy podłączonym monitorze zewnętrznym).

 

Druga opcja to uszkodzenie procesora w sekcji matrycy (wtedy nie podaje sygnału detekcji matrycy na zasilanie podświetlenia). Tu znów Apple dało ciała, gdyż nie ma żadnych zabezpieczeń pomiędzy sygnałami a CPU (połączenie bezpośrednie) i wystarczy zwarcie pomiędzy napięciem 5V a sygnałem DP i żegnamy się z procesorem.

 

Trzecia i najbardziej prawdopodobna to uszkodzenie zasilania podświetlenia - może być tak na płycie jak i w samym skrzydle. Zakładam, że serwis do którego oddałeś sprawdził czy na złączu matrycy MLB występuje napięcie zasilania podświetlenia matrycy, stąd kieruję się ku skrzydłu (no chyba, że nie sprawdził ;-)  - wtedy, jak napisałem, uszkodzenie podświetlenia staje się najbardziej prawdopodobnym).

 

Moja rada - daj do jakiegoś serwisu co jest w stanie podstawić inne skrzydło i zweryfikować uszkodzenie.

 

PS

 

Sygnał na monitor zewnętrzny jest podawany dopiero po zgłoszeniu się systemu, chyba, że matryca nie zgłosiła się do wewnętrznego oprogramowania płyty - w tym przypadku brak wyświetlania na zewnętrznym to dobry sygnał świadczący o  zgłoszeniu się matrycy do systemu MLB.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych