Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy iPhone (11 Pro) - pytania i wątpliwości przed zakupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fils

Fils
  • 3 postów

Napisano 01 maja 2020 - 14:26

Dzień dobry,

 

przede wszystkim chciałbym się przywitać na forum, to mój pierwszy post :-).

 

Chciałbym zadać Wam kilka pytań a propos iPhona z perspektywy użytkownika telefonów z androidem, ponieważ mam wątpliwości przed zakupem. Pozwolę sobie na krótki wstęp.

 

Stoję aktualnie przed wyborem następcy mojego obecnego telefonu, obecnie od 3 lat używam Galaxy S7. Postanowiłem, że kolejny smartphone powinien być podobnych rozmiarów, bo większy telefon będzie dla mnie stanowił ewidentną wadę. Ze świata androidowego żaden telefon, który aktualnie jest "topowy" nie spełnia moich wymagań: wielkie, ultrapanoramiczne i błyszczące kloce. Szukam porządnego telefonu na co najmniej 3 lata - przyzwyczajam się do sprzętu. Wygląda na to, że ze wszystkich nowych telefonów najlepiej do mnie przemawia iPhone 11 Pro, mały, zgrabny, świetne wykonanie no i wygląd - zielony matowy kolor jest genialny. Są jednak elementy, których nie jestem pewien i, których nie mam aktualnie możliwości sprawdzić samemu.

 

Jestem zakochany w Android Auto, w moim samochodzie działa rewelacyjnie, łączy się szybko i Asystentowi Google po jednym wciśnięciu przycisku na kierownicy mogę zadać różne pytania, czy wykonywać akcję w samym systemie (pytanie o pogodę, wyszukiwać na trasie, wybierać utwory w Spotify, odczytywać i odpowiadać na SMS'y, wyciszanie/włączanie wskazówek nawigacji, telefonowanie). Chciałbym się dowiedzieć, czy Apple Carplay działa podobnie i czy dobrze współpracuje z mapami google? Może ktoś ma doświadczenie i z AA i Carplay i mógłby coś więcej napisać o różnicach w tych systemach - z góry dzięki.

 

Kolejne pytanie kieruję do osób, które posiadają firmową chmurę Microsoftu (firmowa to dość kluczowa informacja, ponieważ nie zawiera ona kilku ciekawych funkcji, które posiada personalna - np. związanych z przekazywaniem zdjęć). Czy można OneDrive stosować jako realny zamiennik iCloud (chyba tak to się nazywa)? Czy mogę zrobić tak, aby wszystkie zdjęcia, które będę wykonywał od razu będą zapisywane w jakimś folderze na OneDrive? Jak z resztą plików?

 

Czy ktoś z Was używa może produktów Roborock'a przez aplikację Mi Home? Jak to się spisuje w iPhone, czy możecie poprosić Siri, aby włączyła odkurzanie? (posiadam Roborock S5 MAX) 

 

No i ostatnie już pytanie. Telefonu używam głównie do telefonowania, przeglądania internetu, czytania maili, robienia zdjęć i filmów, zarządzania kalendarzem i mam kilka pomniejszych aplikacji, typu Vivino, Uber itp. Czy wersja 64GB wystarczy do takich zastosowań, przy założeniu, że lwią część zdjęć będę trzymał w chmurze?

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi,

Fils

 


#2 harti

harti
  • 347 postów

Napisano 16 maja 2020 - 07:37

ale chyba wiesz że Siri nie działa po polsku (jeszcze).. więc dla przykładu dyktowanie smsów w Apple Car Play odpada..



#3 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 maja 2020 - 10:25

Do premiery iPhone 12 pozostało 4-5 miesięcy, nie lepiej poczekać i kupić 12 (w wersji 5,4 albo 6,1) albo 12 Pro (6,1, trochę więcej niż 11 Pro)? Lub 11 Pro w tańszej wersji, ale jeżeli to ma być telefon na dłużej, to lepiej 12.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 maja 2020 - 10:37

Nie, nie możesz podmienić iCloud na Onedrive.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Fils

Fils
  • 3 postów

Napisano 19 maja 2020 - 23:44

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

ale chyba wiesz że Siri nie działa po polsku (jeszcze).. więc dla przykładu dyktowanie smsów w Apple Car Play odpada..

Wiem, że Siri (asystent) nie działa po polsku, ale myślałem, że przynajmniej odczyt SMS działa po polsku, trochę słabo. Taki trochę wybrakowany produkt jak za te pieniądze. Dyktowanie SMS w sumie zbędny bajer, w roku może raz mi się przydała ta funkcja.

 

Nie wiecie może, czy w CarPlay, kiedy jesteśmy w aplikacji Google Maps, standardowy przycisk na kierownicy odpowiadający inicjacji głosowego wybierania odpala wbudowaną wyszukiwarkę w mapy Googla, czy próbuje przez Siri? Jeżeli nie działa wyszukiwanie po polsku na mapie to w zasadzie można uznać, że CarPlay w Polsce nie działa ;/.

 

 

Do premiery iPhone 12 pozostało 4-5 miesięcy, nie lepiej poczekać i kupić 12 (w wersji 5,4 albo 6,1) albo 12 Pro (6,1, trochę więcej niż 11 Pro)? Lub 11 Pro w tańszej wersji, ale jeżeli to ma być telefon na dłużej, to lepiej 12.

Yeap, racja, nie ma sensu teraz się nawet zastanawiać, poczekam na 12 Pro - temat 11 Pro uznaję za zamknięty. W sumie to nawet plus Apple, że skoro ceny znacznie nie spadają, to można z czystym sumieniem zakupić premierowo :-). Jednocześnie odpada problem z pamięcią, bo mają być podobno w podstawie 128GB - to mi na pewno wystarczy. Szkoda tylko, że w przeciekach piszą o rezygnacji z koloru zielonego w Pro - szkoda, bo najlepszy kolor IMO.

 

Nie, nie możesz podmienić iCloud na Onedrive.

Może źle się wyraziłem, chodziło mi o samą automatyczną wysyłkę zrobionych zdjęć na OneDrive (https://support.office.com/en-us/article/automatically-save-photos-and-videos-with-onedrive-on-ios-74d406bb-71d0-47c0-8ab8-98679fa1b72e). Niby ma śmigać na wersji firmowej (Office for business OneDrive for Business OneDrive). 

 

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Tak jak już wspomniałem - 11 Pro odpada, czekam na 12 Pro.

 

 

Pozdrawiam,

Fils



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 20 maja 2020 - 09:17

Przycisk na kierownicy zawsze wywoła Siri. 
Wysyłka automatyczna zdjęć istnieje także w OneDrive dla konsumentów, natomiast mogą być pewne ograniczenia jeśli chodzi o działanie w tle. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych