Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 2017 13 - port USB bliżej monitora, nie dostarcza wystarczającego prądu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 22 kwietnia 2020 - 18:39

Witam, 

wykryłem dziwną sprawę. 

Mam 2 porty usb C, oba działają jak wpinam zasilacz i ładują komputer. Jak podpinam wzmacniacz mały słuchawkowy (Fiio E10K) 

to zasilają ten sprzęt, bo lampka się świeci itd, ale na tym porcie bliżej ekranu w słuchawkach nic nie słychać. Muszę rozkręcić na maxa głośność, wtedy w słuchawkach coś minimalnie jest słyszalne. Na drugim porcie od razu normalny poziom głośności czyli ustawiając wzmacniacz na moc 2 już jest głośno w słuchawkach. 

Czy ktoś z Was miał taki problem i ustalił przyczynę? nie wiem jak mogę zdiagnozować ilość prądu, jaką wydaje ten port...

sytuacja występuje niezależnie od tego, czy macbook pracuje z baterii czy jest podłączony do zasilania... 

Na początku myślałem, że to na baterii w ramach oszczędzania jeden port ma mniejszą moc, ale jednak nie o to raczej chodzi. 

Dziwi mnie to, pendrive normalnie działają na obu portach. 

Pozdrawiam

Miki



#2 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 kwietnia 2020 - 09:41

Zatem wnioskuję, że problem występuje tylko u mnie. 

Czy są jakieś programy, które testują jaki prąd "wydaje" np. dany port USB C? czy to jest niemierzalne? 

Pozostaje jedynie oddanie komputera do naprawy, czy to można jakoś systemowo ustawić/przestawić/zmienić? 



#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 28 kwietnia 2020 - 10:15

To raczej nie jest problem z macbookiem: https://linustechtip...ough-fiio-e10k/

występuje często i na różnym sprzęcie


Fallout ...war, war never changes...

#4 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 kwietnia 2020 - 11:41

oooo no to do tego tematu nie dotarłem wcześniej :) czyli to bardziej może być problem próbkowania i obciążania portów przez DACa, co słyszałem w "środowisku" audiofilskim, że czasem niektóre sprzęty potrzebują takiej przepustowości danych, że obciążają port i port się jakby "zapycha/zawiesza" i nie potrafi dostarczyć odpowiedniej ilości mocy i danych. 

Zamówiłem nowego DACa o wiele bardziej zaawansowanego, więc zobaczymy jak Macbook Pro poradzi sobie z nim;)

Swoją drogą Co to za MB PRO skoro PRO nie ogarnia czegoś w rodzaju zewnętrznej karty dźwiękowej... ehhhh maskara jakaś...



#5 Mikus1987

Mikus1987
  • 204 postów

Napisano 28 kwietnia 2020 - 21:56

Witam, 

temat można zamknąć. Jak wspominałem, przyszedł nowy DAC (Chord Mojo) i na tym sprzęcie, ten problem nie występuje:) nawet podczas pracy na baterii, oba porty USB podają  normalny prąd, i wszytsko działa jak powinno:) 

Ewidentnie to problem po stornie Fiio E10K. 

Pozdrawiam

Miki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych