Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Aplikacja Surf'n'Safe oferuje subskrypcję za pomocą "scareware'owych" informacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 firem

firem
  • 5 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 14:01

Hej! Mam pytanie dot. bezpieczeństwa. Mojej mamie pojawił się nagle komunikat, że jej Iphone jest zainfekowany przez 13 wirusów i że wszystkie dane jej znikną, jeżeli nie kliknie OK. No i oczywiście kliknęła  <_< Przekierowało ją do App Store'a, skąd miała ściągnąć aplikację Surf'n'Safe. Ściągnęła  <_< 3 dni gratis, potem co miesiąc - bagatela - 200 zł.  Te 200 zł miesięcznie się jej wydało trochę dużo ("ale jak trzeba, to trzeba!"), więc na szczęście do mnie zadzwoniła. Wypisaliśmy się z subskrypcji, apkę odinstalowaliśmy. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem (a użytkownikiem Iphona jestem od 12 lat) i zastanawiam się, czy nie trzeba jeszcze czegoś zrobić dla bezpieczeństwa. 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 kwietnia 2020 - 14:09

To przynajmniej przeniosę i poprawię trochę tytuł, żeby całość miała ręce, nogi i żeby nie poszło do kosza.

Można poprosić linka do tej aplikacji? Nie wyszukuje mi jej w AS.

Takie rzeczy trzeba raportować aż do skutku, o ile to prawda, bo czasami nadal podobne kwiatki umykają oczom weryfikujących.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 adrixop95

adrixop95
  • 843 postów
  • SkądSosnowiec, PL

Napisano 18 kwietnia 2020 - 15:16

https://apps.apple.c...502496279

To przynajmniej przeniosę i poprawię trochę tytuł, żeby całość miała ręce, nogi i żeby nie poszło do kosza.

Można poprosić linka do tej aplikacji? Nie wyszukuje mi jej w AS.

Takie rzeczy trzeba raportować aż do skutku, o ile to prawda, bo czasami nadal podobne kwiatki umykają oczom weryfikujących.


 MBPr 2020 13"

 iPhone 11 128GB |  Pad Air 2019


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 15:31

Opinie śmierdzą fałszem z daleka, poza jedną, która ostrzega, że to scam. Do tego zachęcają w opisie, by przez tą przeglądarkę robić zakupy. Już widzę co się stanie z numerami kart. I do tego ten link z okienka o wirusach. Kto kupił powinien zaraportować do Apple.



#5 firem

firem
  • 5 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 19:58

Opinie rzeczywiście "śmierdzą"... OK, spróbuję zaraportować. Myślicie, że odinstalowanie tego badziewia rozwiązało problem? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych