Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ciągle wyskakujący komunikat "Your computer is low on memory".


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zajcys

Zajcys
  • 2 postów

Napisano 17 kwietnia 2020 - 21:20

Witajcie,

 

Od jakiegoś czasu przy włączeniu komputera i uruchomieniu Safari zaczął wyskakiwć mi komunikat o niskim stanie pamięci, screena wrzucam poniżej. Niezależnie od tego co bym następnie robił, jest on cały czas widoczny na środku ekranu i zasłania fragment każdej inne aplikacji jaka aktualnie znajduję się na ekranie. Dopiero całkowite wyłączenie Safari poprawiało sytuacji, ale do czasu...

 

Dzisiaj odpaliłem nowego MacBook Air 2019, przerzuciłem wszystko przy wykorzystaniu asystenta migracji ze starego, zrobiłem wszystkie aklualizację, a komunikat dalej widnieje mimo wyłączenia Safari. Komputer nie jest zapchany ani aplikacjami ani zdjęciami itp. Zaczałem coś szukać w internecie i w ten sposób dotarłem do Monitora Aktywności, w którym znalazłem bardzo dużą liczbę rekordów o nic nie mówiących nazwach. Natomiast dalej jest wolna jakaś tam ilość (wrzucam screena kolejnego). Co z tym fantem zrobić? Miał ktoś może podobny problem? 

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Załączone pliki



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2020 - 09:13

Jaka wersja systemu?

To nie wygląda na problem z Safari (dlatego przeniosłem). Obstawiam, po krótkich poszukiwaniach w Google, że to raczej jakaś niepożądana aplikacja, względnie wirus. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Zajcys

Zajcys
  • 2 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 09:21

Na starym Air Mojave, na nowym zaktualizowałem wszystko co było aż do Kataliny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych