Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone SE 2020 – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#1 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 16:24

Nowy iPhone SE w końcu jest. Zapraszam do dyskusji :)

#2 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 kwietnia 2020 - 16:58

Fajne że wreszcie każda wersja kolorystyczna ma czarny front. Te białe były ohydne. Poza tym dupy nie urywa.

Użytkownik Regiss edytował ten post 15 kwietnia 2020 - 16:59

iPhone 15 Pro


#3 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:03

Heee zostały im obudowy z 8 i polecieli po całości. Czekam na IP 12 oby był jak nowy iPad :) 


  • Kowal_86 lubi to

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#4 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:05

Jako /średniak /jest całkiem OK  :)



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:07

W 2018 zmieniając telefon myślałem mocno nad iPhone 8, ale finalnie wygrał Xs, bo jednak 'nowe bebechy'.

Teraz, jak będę zmieniał po premierze iPhone 12, rozważę ten model, bo wielka paletka pingpongowa nie jest mi do niczego potrzebna, a aparat w telefonie to coś, na co zwracam absolutnie najmniejszą uwagę. Tylko polubiłem się mocno z FaceID, to jedyna zaleta, która będzie przemawiała za dwunastką (i usb-c, jeśli jakimś cudem będzie).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 szymeg

szymeg
  • 33 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:24

399 usd (1660zł obecnie) w stanach za podstawowy model to chyba prognoza kolejnego sprzedażowego hitu? szkoda, że u nas nie ma jedynki z przodu, bo 2199 nie wygląda już tak fajnie jak np. 1999, chociaż pewnie i tak będzie się nieźle sprzedawał.



#7 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:39

W 2018 zmieniając telefon myślałem mocno nad iPhone 8, ale finalnie wygrał Xs, bo jednak 'nowe bebechy'.

Teraz, jak będę zmieniał po premierze iPhone 12, rozważę ten model, bo wielka paletka pingpongowa nie jest mi do niczego potrzebna, a aparat w telefonie to coś, na co zwracam absolutnie najmniejszą uwagę. Tylko polubiłem się mocno z FaceID, to jedyna zaleta, która będzie przemawiała za dwunastką (i usb-c, jeśli jakimś cudem będzie).

 

USB-C, z tego co czytałem, nie będzie. Dopiero w przyszłym roku ma być iPhone w ogóle bez wejścia do ładowania.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:49

Był polonez z silnikiem rovera, był wartburg z motorem golfa - takie próby ożywiania zmarłych. Nie wiem, czy budżetowym użytkownikom tak jest pożądany najmocniejszy procesor, a nie współczesny wygląd. Jedyna zaleta - spodziewany czas życia, bo z wi-fi6 i gigabit lte to on kilka lat będzie miał sens i wsparcie. 



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2020 - 17:55

Akurat Polonez czy Wartburg to takie sobie porównania, bo nawet w momencie premiery żaden z nich nie był szczytem myśli technicznej. 

Osobiście bardzo mi się podoba ten SE, z trzema zastrzeżeniami - nie ma 3D Touch, nie ma białych frontów (lepsze od czarnego, bo się nie palcuje) i nie ma Face ID. Ale i tak, gdybym nie miał iPhone'a XS, to bym się przesiadł na niego. Aparat jest dla mnie mało istotny, ekran by był wystarczający. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 18:29

Zapewne się przesiądę pod koniec roku, aby jednak zachować ciągłość aktualizacji systemu (choć wolałbym jednak znowu bryłę 5'ki), poza tym daje jakąś (niską, bo niską) ochronę telefonu przed przypadkowym zalaniem.

 

 

Akurat Polonez czy Wartburg to takie sobie porównania, bo nawet w momencie premiery żaden z nich nie był szczytem myśli technicznej. 

Osobiście bardzo mi się podoba ten SE, z trzema zastrzeżeniami - nie ma 3D Touch, nie ma białych frontów (lepsze od czarnego, bo się nie palcuje) i nie ma Face ID. Ale i tak, gdybym nie miał iPhone'a XS, to bym się przesiadł na niego. Aparat jest dla mnie mało istotny, ekran by był wystarczający. 

Jeśli to prawda z tym 3D Touch to szkoda, co do braku białych frontów to według mnie obecnie dobrze wpasowuje się do Product RED.

Fakt, że szkoda, że nie ma Face ID bo w iPadzie całkiem dobrze to działa.

 

Co do ceny to nie wiem czy to aż tak dużo za około 4 lata aktualizacji.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#11 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2020 - 18:31

Brak 3D Touch jest w specyfikacji na apple.com. Nie ma białych frontów także w białym modelu - chyba po raz pierwszy w iPhonie z przyciskiem home jest taka sytuacja.


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#12 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 18:59

Akurat Polonez czy Wartburg to takie sobie porównania, bo nawet w momencie premiery żaden z nich nie był szczytem myśli technicznej. 

...

No, iP8 tez w dniu premiery miał opinie odgrzewanego kotleta. Nowy design to iP6 wprowadził. Poloneza bronić nie będę, ale wartburg w 1966 roku wyglądał nowocześnie, a w 1991 już nie. Dla mnie wygląd nie jest istotny, rozczarowuje mnie jednak polityka Apple. 



#13 Aerial

Aerial
  • 29 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 20:34

Moim zdaniem bardzo fajny średniak, sam chętnie przesiadłbym się ze swojej 7, ale głównym powodem przesiadki jest kiepska bateria, a tu raczej będzie podobnie



#14 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2020 - 20:41

Ciekawe czy informacje z Ram'em się potwierdzą. Przesiadając się z 2GB na 4, jedną z największych różnic była ilość trzymanych aplikacji



#15 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 15 kwietnia 2020 - 20:43

według mnie to będzie telefon, który powalczy z Androidem na polu średniaków - podejrzewam, że w abonamentach będzie całkiem przystępny dla mas :)

 

Już pierwszy SE miał powodzenie a ten w dobie kryzysu jeszcze większe szanse ma :) 


Użytkownik NettManek edytował ten post 15 kwietnia 2020 - 20:47

 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.


#16 szymeg

szymeg
  • 33 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 21:02

Moim zdaniem bardzo fajny średniak, sam chętnie przesiadłbym się ze swojej 7, ale głównym powodem przesiadki jest kiepska bateria, a tu raczej będzie podobnie


Ze względu na nowy procesor A13, bateria nie powinna wytrzymać trochę więcej?

#17 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 21:38

Moja dziewczyna myślała aby kupić tego SE, bądź 8. Nadal się zastanawia, ale wydaje mi się, że ten SE 2020 będzie lepszym wyborem. To jej pierwszy ajfon, przesiadka z kilkuletniego samsunga, który ledwo zipie. Wydaje mi się, że jak za tą cenę, to jest to całkiem fajny model.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#18 Aerial

Aerial
  • 29 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 22:19

Ze względu na nowy procesor A13, bateria nie powinna wytrzymać trochę więcej?

Pewnie tak, ale na przykład w przypadku 7 (A10) i 8 (A11) nie ma za bardzo różnicy, więc spektakularnego SOTu bym sie nie spodziewal



#19 konczi

konczi
  • 11 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 22:57

Jeśli bateria i aparat jest taki sam jak w ósemce to wole dalej używać SE pierwszej generacji i liczyć, że iphone 12 (5.4 cala) będzie wyglądał choć po części tak dobrze jak bryła 5s/se czy 4s  i to będzie prawdziwy następca SE pierwszej generacji :) 



#20 szymeg

szymeg
  • 33 postów

Napisano 15 kwietnia 2020 - 23:16

Jeśli bateria i aparat jest taki sam jak w ósemce to wole dalej używać SE pierwszej generacji i liczyć, że iphone 12 (5.4 cala) będzie wyglądał choć po części tak dobrze jak bryła 5s/se czy 4s  i to będzie prawdziwy następca SE pierwszej generacji :)


następca poza ceną ;)

#21 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 15 kwietnia 2020 - 23:21

No, iP8 tez w dniu premiery miał opinie odgrzewanego kotleta. Nowy design to iP6 wprowadził. Poloneza bronić nie będę, ale wartburg w 1966 roku wyglądał nowocześnie, a w 1991 już nie. Dla mnie wygląd nie jest istotny, rozczarowuje mnie jednak polityka Apple. 

Ale na wyglądzie się kończyło, przynajmniej porównując z zachodnimi wyrobami – dwusuwowy silnik i ujemne wyciszenie kabiny.
iPhone 8 wprowadzał istotne zmiany w samej konstrukcji obudowy (szklane plecy), iPhone 7 wprowadził wodoszczelność, 6s mocniejsze stopy aluminium. 
Gydby to był koncert życzeń, to też bym chciał, żeby była nowa odlotowa konstrukcja. Taka zbliżona do konceptów „iPhone 5, ale z OLED od krawędzi do krawędzi”, ale rzeczywistość jest taka, że wszystkiego się nie upchnie w obudowie. 
A klasyczny design ma też tę zaletę, że jest bardzo dużo akcesoriów.
Gdybym dzisiaj miał kupować, to prawdopodobnie wziąłbym SE – dopłacając do 1300 PLN do 11 dostaję większy ekran, lepszy aparat i Face ID. A w sytuacji, gdzie iPhone’a wykorzystuję głównie do czytania RSS-ów i książek oraz do słuchania muzyki i podcastów oraz okazjonalnego użycia aparatu, to nie byłoby to warte tego. 


  • Ernest05 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#22 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2020 - 06:21

według mnie to będzie telefon, który powalczy z Androidem na polu średniaków - podejrzewam, że w abonamentach będzie całkiem przystępny dla mas :)

 

Już pierwszy SE miał powodzenie a ten w dobie kryzysu jeszcze większe szanse ma :)

Androidowe średniaki to katalogowo połowa ceny tego nowego SE, więc one nie są dla siebie konkurencją. W abo nie wiem, bo nie kupuję, ale z tego co pamiętam nawet tam iPhone'y nigdy tanie nie były. Myślę, że to raczej produkt dla kogoś kto chciałby sprawdzić iOS, a nie chce telefonu z allegro, albo używki i nie przeszkadza mu, że wygląda jak produkt z muzeum ( i żeby nie było, dla mnie ten design jest ok, tak samo podobały mi się moje Pixele z pasami startowymi, ale obiektywnie patrząc i porównując do tego co mamy na rynku to wieje od tego starością) i jednocześnie nie chce wydawać 5 czy 6 tysięcy na smartfona.


Użytkownik JacentyEsz edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 06:22


#23 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 06:40

Zgadzam się z Jacentym. Ewidentnie jest to telefon, dla tych co szukają dobrego sprzętu w świetnej cenie, który z cala pewnością posłuży na lata. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#24 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 06:52

Rowniez uważam, ze ten telefon bedzie sie dobrze sprzedawał.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#25 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2020 - 07:47

I dwa razy dziennie trzeba będzie ładować... Słaba opcja. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych