Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone SE 2020 – opinie i wrażenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
191 odpowiedzi w tym temacie

#26 konczi

konczi
  • 11 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 08:19

I dwa razy dziennie trzeba będzie ładować... Słaba opcja. 

 

Dokładnie :) Bateria to pewnie najgorszy element tego modelu.



#27 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 16 kwietnia 2020 - 08:37

Oj, hit sprzedażowy będzie myślę na pewno, każdy prawie będzie mógł sobie sprawić iPhona za nie wygórowaną cenę. Podejrzewam, że ceny będą mogły spaść na promocjach do 1999zł w polskich sklepach za jakiś czas. Mnie się osobiście bardzo podoba, gdybym nie miał iP11 to bym brał bo cena do parametrów bardzo dobra moim zdaniem i będzie naprawdę długo służył. Pytanie jak z aparatem. Czy jest z linii 11...

A co do białej wersji z czarnym frontem to bardzo ciekawy zabieg i wydaje mi się, że Apple chciało w ten sposób już mieć każdy telefon w ofercie z czarnym frontem? Ewentualnie, żeby była jakaś różnica względem iPhone 8 poza wycentrowanym logo.


MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#28 konczi

konczi
  • 11 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 08:57

Oj, hit sprzedażowy będzie myślę na pewno, każdy prawie będzie mógł sobie sprawić iPhona za nie wygórowaną cenę. Podejrzewam, że ceny będą mogły spaść na promocjach do 1999zł w polskich sklepach za jakiś czas. Mnie się osobiście bardzo podoba, gdybym nie miał iP11 to bym brał bo cena do parametrów bardzo dobra moim zdaniem i będzie naprawdę długo służył. Pytanie jak z aparatem. Czy jest z linii 11...

A co do białej wersji z czarnym frontem to bardzo ciekawy zabieg i wydaje mi się, że Apple chciało w ten sposób już mieć każdy telefon w ofercie z czarnym frontem? Ewentualnie, żeby była jakaś różnica względem iPhone 8 poza wycentrowanym logo.

Tylko akurat to wycentrowane logo wygląda paskudnie :D

Bateria jest taka sama jak w 8, ale aparat chyba z modelu XR czy się mylę ? Bo może nawet jest z lini 11, ale wtedy tryb nocny itp są wyłączono programowo pewnie ;)


Użytkownik konczi edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 09:00


#29 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 kwietnia 2020 - 08:59

Z tego co gadali yotuberzy to aparat jest z 11 i 11 pro. Ten podstawowy.

iPhone 15 Pro


#30 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:00

No to tym bardziej rewelacja.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#31 konczi

konczi
  • 11 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:02

Szkoda w takim razie tej baterii :D,  mimo wszystko cena/wydajność wygląda chyba o wiele wiele lepiej niż w wielu droższych modelach.



#32 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:04

Ja nie jestem przekonany, czy to ten sam, co w 11. Specyfikacja poza rzeczami programowymi w stylu więcej opcji portretowych czy lepszy Smart HDR pokrywa się z tym, co w iPhonie XR. Myślę, że trzeba będzie poczekać aż iFixit go rozbierze. Wtedy będzie wiadomo na pewno. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#33 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:30

Jaką rozdzielczość ma ekran? To jest nadal LCD? Pogubiłem się w tych ich marketingowych nazwach, retina, super retina, hd retina, liquid super hiper multi mega maksi mikser (#pdk).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#34 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:34

Ekran jest jak w iPhonie 8, czyli nieco ponad 720p. LCD, oczywiście. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#35 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 09:36

Jaką rozdzielczość ma ekran? To jest nadal LCD? Pogubiłem się w tych ich marketingowych nazwach, retina, super retina, hd retina, liquid super hiper multi mega maksi mikser (#pdk).

Z tej strony wynika, że tak:
https://appleinsider...ersus-iphone-se

W sumie ciekawe czy będą takie problemy z dostępnością jak za czasów pierwszego SE, bo jednak w wakacje/we wrześniu bym sobie chciał wymienić.


Ekran jest jak w iPhonie 8, czyli nieco ponad 720p. LCD, oczywiście.


Wydaje mi się, że nie jest to zbyt duży problem - osobiście nie dostrzegam zbyt dużych różnic w ekranie przyrównując poprzedniego SE do najnowszego iPada Pro.

Użytkownik Andaar edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 09:41

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#36 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2020 - 10:08

No to będę miał kolejny argument za 12, bo jednak oled jest zwyczajnie ładniejszy, do tego wierzę w to, że nie-wyświetlanie-czerni mniej zużywa baterię ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#37 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 16 kwietnia 2020 - 10:26

Czekam na 12 również i mam cichą nadzieje ze będzie wyglądać jak nowy iPad w sensie obudowa. Co do SE 2 generacji to będzie popyt na ten model oj będzie się sprzedawał.

Użytkownik kalvin edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 10:26

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#38 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwietnia 2020 - 12:34

Tylko teraz pytanie jaki aparat. Niektóre źródła mówią o 11, niektóre o XR. Jeśli byłby z 11 to pobiją rekordy. 



#39 Lucek123

Lucek123
  • 31 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 12:59

Ja jestem szczerze powiedziawszy zawiedziony dali nowsze bebechy w starą obudowę. Mogli by chociaż zwęzić ramki ,wrzucić odcisk palca pod ekran i zamknąć to w 4,7 cala. Jak dla mnie grupa docelowa to są ludzie co będą chcieli wymieniać 5s/6 na nowszy model zachowując stary wygląd. Moim zdaniem nawet ludzie, którzy chcieli by przejść z androida nie będą patrzeć na ten telefon bo nie oszukujmy się ale wygląda staro.

Użytkownik Lucek123 edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 13:00


#40 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2020 - 13:20

No właśnie nie mogli dać nowej obudowy. Model ma być budżetowy (jak na iPhone’a), więc w celu obniżenia kosztów (i co za tym idzie końcowej ceny) wykorzystują starsze podzespoły. Nowa bryła to opracowywanie wszystkiego od nowa – testowanie, poprawianie, procesy produkcyjne, nie wspominając o nowym wyposażeniu fabryk. 
A ludzie mający Androida mogą się zainteresować ze względu na cenę właśnie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#41 Lucek123

Lucek123
  • 31 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 14:43

Rozumiem co masz na myśli tylko wiesz jak ktoś będzie chciał przejść z androida na iOS to raczej weźmie od x w górę w zależności od pieniędzy jakie będzie chciał wydać. Już mówię o co chodzi jeśli np w tym wypadku jak ja miałem poprzednio telefon bez pasów startowych tylko bez ramkowy itp. To taka osoba nie kupi przestarzałego designu bo wie ,że to bez sens rozumiem ,także zamysł tego modelu ale jak dla mnie będzie to do wąskiej grupy odbiorców.

#42 NettManek

NettManek
  • 123 postów
  • SkądWolverhampton, UK

Napisano 16 kwietnia 2020 - 15:14

to będzie przystępny telefon dla tych co chcą spróbować jabłka ale nie chcą wydawać milionów na flagowca. Zobaczycie, że sprzeda się jak świeże bułeczki 


 MacPro 5.1 2010 z OpenCore 6.7 OS Monterey |  MacBook Pro 15 mid 2015 |  iPhone 12 Pro Max |  Apple Watch 8 45mm |  iPad Pro 11 cali 1st gen 
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotyka się ich na każdym kroku.


#43 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 16 kwietnia 2020 - 15:32

Jest info: 3GB RAM i 1821 mAh



#44 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:38

Ja trochę zawiedziona... szklana obudowa podatna na czynniki zewnętrzne i nie wiadomo czy skórzane etui coś zmieni..., Brak indukcji :0..., a obudowa rodem z IP6 - czekałam jednak na powrót do dawnego wzornictwa... No ale faktem jest że raczej nabywców znajdzie, bo cenowo jest przystępny, a i funkcjonalność na poziomie...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#45 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:39

Ma indukcję. Nie pisz głupot.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#46 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:45

Pojemność baterii taka sama jak w 8, więc powinno być dobrze. Ja pierdziele czego to niektórzy oczekują to nie wiem. Telefon za 2200, który jest naprawdę dobry jeśli przesiada się ze starszych modeli, bo po co ktoś miałby się przesiadać z X wzwyż na SE?

 

Już czytałem komentarze zanffców, że za drogo a w ogóle to powinni dać nową bryłę i ekran bezramkowy no i lepszą baterię. No ludzie. Jak za 2 200 (i taniej) można oczekiwać takich zmian? Przecież od początku było wiadome, że to nie będzie nic nowego, a jedynie odświeżona wersja. No cóż, niektórym nie dogodzisz :)


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#47 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:51

MC_ trochę kultury!!! nikt tu nie gada głupot ... gdzieś czytałam że podobno ładuje się na Lighting... być może mam złe wiadomości, jeśli tak to chociaż tyle... bo byłoby to bez sensu...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#48 Lucek123

Lucek123
  • 31 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:52

Pojemność baterii taka sama jak w 8, więc powinno być dobrze. Ja pierdziele czego to niektórzy oczekują to nie wiem. Telefon za 2200, który jest naprawdę dobry jeśli przesiada się ze starszych modeli, bo po co ktoś miałby się przesiadać z X wzwyż na SE?

Już czytałem komentarze zanffców, że za drogo a w ogóle to powinni dać nową bryłę i ekran bezramkowy no i lepszą baterię. No ludzie. Jak za 2 200 (i taniej) można oczekiwać takich zmian? Przecież od początku było wiadome, że to nie będzie nic nowego, a jedynie odświeżona wersja. No cóż, niektórym nie dogodzisz :)

Ci znaffcy co piszesz są coraz bardziej świadomi , że coraz więcej producentów w tym szczególnie Apple daje odgrzewane kotlety za cenę 2k+ ,3k+ itp serio nie widzisz tego. Ja wiem Apple jest samo w sobie drogie ale jeśli obrali politykę flagowców oraz budżetowych telefonów to niech chociaż cokolwiek w tych telefonach zmienią a nie kosmetyczne zmiany bo i tak lud kupi będzie z tego hajs

#49 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 17:53

Pojemność baterii taka sama jak w 8, więc powinno być dobrze. Ja pierdziele czego to niektórzy oczekują to nie wiem. Telefon za 2200, który jest naprawdę dobry jeśli przesiada się ze starszych modeli, bo po co ktoś miałby się przesiadać z X wzwyż na SE?

 

Już czytałem komentarze zanffców, że za drogo a w ogóle to powinni dać nową bryłę i ekran bezramkowy no i lepszą baterię. No ludzie. Jak za 2 200 (i taniej) można oczekiwać takich zmian? Przecież od początku było wiadome, że to nie będzie nic nowego, a jedynie odświeżona wersja. No cóż, niektórym nie dogodzisz :)

 

no z tą bryłą to właściwie nie do końca było wiadomo a wręcz przeciwnie... juz od chyba 2 lat co ma być nowy model to ponoć wedlug dawnych trendy... i jak nie ma to nie ma... Natomiast owszem cena dobra w stosunku do funkcjonalności...


Użytkownik a.s edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 17:56

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#50 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 16 kwietnia 2020 - 18:14

Ja wiem Apple jest samo w sobie drogie ale jeśli obrali politykę flagowców oraz budżetowych telefonów to niech chociaż cokolwiek w tych telefonach zmienią a nie kosmetyczne zmiany bo i tak lud kupi będzie z tego hajs

No i sobie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego jest jak jest. Bo ludzie to i tak kupią.

 

 

 

no z tą bryłą to właściwie nie do końca było wiadomo a wręcz przeciwnie... juz od chyba 2 lat co ma być nowy model to ponoć wedlug dawnych trendy... i jak nie ma to nie ma... Natomiast owszem cena dobra w stosunku do funkcjonalności...

I tak to jest z plotkami i fake newsami. Ktoś powie, że bryła będzie taka jak w iphonie 4, inny to podchwyci i wszyscy robią masowo rendery bryły ajfona 4, a później zdziwienie, bo "MIAŁY BYĆ KWADRATOWE!!!" Nigdy plotkom, renderom ani domysłom nie ufam w sprawach applowskich czy innych, bo dopóki nie potwierdzi tego firma, to nie ma się co napalać.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 16 kwietnia 2020 - 18:14

  • a.s-6704ce448e lubi to

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych