Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Machine oraz tworzenie partycji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 robin_ldz

robin_ldz
  • 25 postów
  • SkądHollyŁódź

Napisano 10 kwietnia 2020 - 17:44

Hejka!

Piszę do Was z dwoma tematami.

1. Mam na stałe podpięty dysk do iMaca, na którym TM robi co ma robić. Moje pytanie. Czy mogę go wykorzystywać do magazynowania rzeczy, których nie mam na dysku w komputerze. Wytłumaczę o co chodzi. Teraz do kopii zapasowej używam jakiegoś staruszka hdd, ale planuję zakup ssd. Nawet po zrobieniu bekapu zostanie sporo wolnego miejsca, które chciałbym zagospodarować. Tylko czy nie będzie jakichś zgrzytów?

 

2. Podział dysku na partycje. Mam w kopie dysk FD. W Narzędziach dyskowych wyświetlają się dwa dyski - Mac HD i to samo z dopiskiem data. Domyślam się, że tylko ten "data" mogę dzielić? Chciałbym stworzyć dodatkową partycję, bo macOS nie pozwala mi wrzucić nic poza folderem domowym i dokumentami. ~Przyzwyczajenie to druga natura, więc chciałbym to zrobić. 

 

Dzięki, pozdrawiam!


In this religion, there are no holidays.


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2020 - 19:22

1) Możesz, ale najbezpieczniej trzymać TM i ręczny backup na osobnych partycjach.

2) To nie są partycje. To są wolumeny w kontenerze APFS. Nie kombinuj z nimi. Jeśli już musisz mieć 'dysk D' jak windowsiarz w 1998, stwórz sobie w Disk Utility kolejny volume.


  • robin_ldz lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 robin_ldz

robin_ldz
  • 25 postów
  • SkądHollyŁódź

Napisano 10 kwietnia 2020 - 19:58

Dzięki. :) Celowo o bezpieczeństwie nie pisałem, bo mam świadomość, że coś się może wydarzyć. 

Co do drugiej kwestii, to już się nie zagłębiam. Apple, już wiele razy pokazało mi, że jeśli mi się wydaje, że coś jest głupie i że się do tego nie przyzwyczaję, to tylko mi się tak wydaje. :P 

Tak, jestem windowsiarzem z 1998! :D 

 

1) Możesz, ale najbezpieczniej trzymać TM i ręczny backup na osobnych partycjach.

2) To nie są partycje. To są wolumeny w kontenerze APFS. Nie kombinuj z nimi. Jeśli już musisz mieć 'dysk D' jak windowsiarz w 1998, stwórz sobie w Disk Utility kolejny volume.


In this religion, there are no holidays.


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2020 - 21:39

To doczytaj, co w Catalinie (bo dopiero od 10.15 to wprowadzili) robi ten podział na 'volume' i 'volume-data', wtedy zobaczysz, żeby w tym nie grzebać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych