Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zmiana nazwy użytkownika - High Sierra - zmiana w preferencjach zaawansowanych - blokada hasła administratora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajarola

kajarola
  • 1 postów

Napisano 10 kwietnia 2020 - 13:55

Kupiłam użuwany komputer - właściciel wyczyścił komputer ale zostało założone konto 'gosc' z hasłem 'gosc' - chciałam zmienić nazwę użytkownika na moją i weszłam w preferencje użytkownika - kliknęłam w kłódkę, wpisałam login i hasło i weszłam w nazwę - wyskoczył komunikat, że zmiany mogą spowodować 'coś tam coś tam' i mimo to wpisałam nową nazwę i zatwierdziłam. Teraz już nie da się tam dostać bo klikając w kłódkę i wpisując hasło nie ma dostępu.

Czy aktualizacja systemu pomoże, czy wgranie nowego systemu? czy da się to 'cos tam cos tam' odkręcić?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 kwietnia 2020 - 19:25

Po pierwsze, nie kombinuj z wielkością fonta na forum, bo się czytać nie da.

Po drugie, skoro to nowy komputer, to najszybciej będzie zainstalować system na czysto, bo skoro rozmawiamy tak profesjonalnymi terminami jak 'coś tam coś tam', to się szybko nie dogadamy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 11 kwietnia 2020 - 08:26

Podpisuję się pod sugestią ponownej instalacji systemu. To raz. A dwa, na przyszłość sugeruję jednak czytać komunikaty, szczególnie, gdy proszą o hasło do konta administratora.

Dodatkowo na przyszłość sugeruję takie tematy umieszczać w stosownym dziale o oprogramowaniu, a nie w „Mac - hardware”.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych