Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy warto kupić macbooka nie posiadając urządzeń apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz Nielipiński

Łukasz Nielipiński
  • 24 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 19:51

Tak jak w temacie. Laptop miałby służyć do obróbki zdjęć,korzystania z pakietu office, czasami z logic. Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów,mobilności, dobrej optymalizacji i baterii. Posiadam telefon od Samsung. Jeżeli to nie jest ten dział to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:00

Jak chcesz korzystać z logic na nie-maku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Łukasz Nielipiński

Łukasz Nielipiński
  • 24 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:07

Mógłbym użyć innego daw, mam też abletona

Jak chcesz korzystać z logic na nie-maku?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:33

No ok.

Z mojej perspektywy najbardziej liczy się system, a że uważam, że Windows jest nieużywalny i ma najgorzej na świecie zrobione zarządzanie, o ironio, oknami, macOS jest jedynym wyborem (Linuksy na desktop nie są super, mimo zapewnień chłopaków z Canonicala, poza tym w pracy codziennie je psuję, to w domu mi się już zwyczajnie nie chce).

Jeśli dla Ciebie to wszystko jedno, odpowiedź brzmi 'jak chcesz'. To komputer, tylko i aż. Kiedyś się mówiło, że te wszystkie Photoshopy i inne takie lepiej działają na Macach, ale to było lata temu, Windows (co trzeba mu uczciwie przyznać) też poszedł mocno do przodu i generalnie nawet działa, a poza tym na tej dziedzinie nie znam się kompletnie, gardzę trochę grafiką, a zdjęcia są nudne.

 

Jakbyś zapytał, czy warto kupić iPhone bez innych rzeczy od Apple, byłoby prościej (spoiler alert: nie, to tylko telefon). Tutaj to naprawdę tylko Twoja decyzja - jak Ci się podoba, kup sobie, będziesz zadowolony, bo to zwyczajnie działa (tak jak inne sprzęty, może z wyłączeniem jakichś marketowych plastików typu Manta albo coś).

 

Na boku jeszcze: stwierdzenie, że siła leży w ekosystemie nie jest przesadzone. To naprawdę super ze sobą klika, jak masz kilka zabawek. Handoff jest super, odbieranie telefonu na komputerze jest super - ale nie o tym wątek w sumie, więc skończę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 filu_

filu_
  • 285 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 20:47

A ja zacząłem od telefonu - miałem dość androidowego bałaganu, dwóch programów pocztowych, dwóch sklepów. Pierwszy ajfon wydawał mi się cukierkowaty i prosty ale się przyzwyczaiłem. Miałem kilka nokii, smartfon Blackberry i to mi się podobało - prosto i na temat - telefon, mail, nawigacja, aparat. Od lat siedzę na Linuksie ale na telefonie nie zdzierżę bałaganu :)

Z czasem kupiłem iPada, spodobał mi się Handoff, znudził Linux i zacząłem się zastanawiać nad komputerem z jabłuszkiem.
Jak dla mnie są drogie, do tego aplikacje na komputer pobierasz niby z repozytorium ale jednak to sklep :)

Sam nie wiem, czy warto dopłacać za wygodę - zrobiłbym już ostatni krok do ekosystemu, zwanego też rezerwatem.
Ty masz jeszcze jeden mocny powód - używasz specjalistycznego oprogramowania. Może warto dla niego. Z czasem zmienisz telefon, może akurat na ajfona :)

Powodzenia!

Sony Xperia 5 II 128 GB + microSD 128 GB, gniazdo jack, 120 Hz, 5G, ładowarka w pudełku


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 kwietnia 2020 - 21:39

No ja też uważam, że po kupnie MacBooka ten Samsung Ci się szybko odwidzi. Wtedy będzie jeszcze lepiej, bo jak powiedział kiedyś jeden mądry gość:

 

To naprawdę super ze sobą klika, jak masz kilka zabawek. Handoff jest super, odbieranie telefonu na komputerze jest super [...]


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 kwietnia 2020 - 05:57

Pod względem muzyki Mac jest lepszy - co aktualizacja Windows to musisz czekać na aktualizacje na stronie producenta interfejsu bo tu jakieś zgrzyty i inne cuda na maku masz spokój tak samo odpada walka w niektórych przypadkach z konfiguracja Asio
Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych