Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

pekanie obudowy w bialych i czarnych macbookach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#1 9r23s13k

9r23s13k
  • 16 postów

Napisano 27 lutego 2008 - 23:46

przegladajac tak niektore posty na temat pekania obudow w macbookach zauwazylem ze czesciej ten problem dotyczy tych bialych czy moze bierze sie to stad ze wiecej ludzi ma biale macbooki oba kolory maja ten sam problem?

#2 loopez

loopez
  • 250 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 00:07

ja mam bialego - po miesiacy slania maili na prawo i lewo - jutro odbieram nowego MB ( penryn :D? )

#3 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2008 - 00:19

mój czarnuch nie pęka, ma już 8 miesięcy i jest bardzo intensywnie eksploatowany

#4 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 02:13

Bo czarne służą do lansu, a na białych ludzie pracują ;-)

#5 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2008 - 03:16

Bo czarne służą do lansu, a na białych ludzie pracują ;-)


wiadomo swojego mam powieszonego na platynowym łańcuchu i noszę go na szyi:lol:

#6 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 09:07

wiadomo swojego mam powieszonego na platynowym łańcuchu i noszę go na szyi:lol:


o, właśnie! typowy użytkownik czarnego MB! :grin:

#7 9r23s13k

9r23s13k
  • 16 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 10:34

tak czy siak odbieram swojego macbooka czarnego w sobote mam tylko nadzieje ze jak zacznie pekac to najlepiej przed koncem gwarancji

#8 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 lutego 2008 - 10:50

@9r23s13k jesli chodzi o pekanie macbookow to tyczylo sie tych tylko z pierwszej seri tych produktow, potem poprawili juz topcasy, tak samo zreszta z zolknieciem, moj bialas ma 8-mcy (plus cos jeszcze bo refurba kupilem) i jest taki jak byl zadnych pekniec i zrzolkniec. btw na czarnym trudniej dostrzec pekniecia :P

#9 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 11:58

@9r23s13k jesli chodzi o pekanie macbookow to tyczylo sie tych tylko z pierwszej seri tych produktow

Nie jest to prawda. Mam MB z drugiej serii (pierwszy wypust z core2duo, tzw. "late 2006") który spektakularnie popękał.

#10 9r23s13k

9r23s13k
  • 16 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 12:16

w czwartej seri z "late 2007" zostala zmieniona troche kratka wylotu powietrza
wiec moze dopiero wtedy poprawili trwalosc obudowy

[url=http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=306843]How to visually identify a MacBook (13-inch Late 2007)[/url]

#11 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 12:56

Dlaczego te obudowy pękają? Czy jest to efekt magnetycznego zamka i trzaskania przy zamykaniu?

#12 maslaq

maslaq
  • 2 389 postów
  • SkądTychy

Napisano 28 lutego 2008 - 15:45

ja mam macbooka z mid 2007 i z tego co na forum patrzyłem to mid 2007 juz nie pokazywal swoich wad typu pekanie i zolkniecie ... takze moze wtedy to zmienili ... mysle ze to poprostu wada fabryczna materialu niezalezna od trzaskania klapa ... poprostu za sztywny i za malo wytrzymaly plastik dali

#13 9r23s13k

9r23s13k
  • 16 postów

Napisano 28 lutego 2008 - 16:37

ja mam macbooka z mid 2007 i z tego co na forum patrzyłem to mid 2007 juz nie pokazywal swoich wad typu pekanie i zolkniecie ... takze moze wtedy to zmienili ...

mysle ze to poprostu wada fabryczna materialu niezalezna od trzaskania klapa ... poprostu za sztywny i za malo wytrzymaly plastik dali



to jestem teraz spokojniejszy przed zakupem...

#14 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 14:15

No a ja niestety na swoim MB z października 2007 dostrzegłem pęknięcie. Tak jak to już było opisywane przez jednego użytkownika forum, nad diodą, w miejscu gdzie "amortyzatory" panelu górnego stkają się z dołem :/ Coś czuję że będę musiał się wybrać do iSpotu w którym kupowałem i poprosić o zamówienie nowej budy do niego. K**** trzeba było dołożyć i kupić MBP :/

#15 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 03 marca 2008 - 14:43

Może troche off-topic, ale bardzo mnie dziwią opisy typu "trzeba było dołożyć i kupić MBP", MacBook wg mnie NIE jest komputerem dla tych, których nie stać na MacBooka Pro, tylko dla ludzi takich jak ja - dla których główną rolę gra długi czas pracy na baterii i większa mobilność. Obudowa zostanie wymieniona na gwarancji (a nawet po), a drugiej baterii, albo mniejszego wyświetlacza już mi nikt nie podaruje.

#16 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 14:53

Może troche off-topic, ale bardzo mnie dziwią opisy typu "trzeba było dołożyć i kupić MBP",...


Wiesz wtedy potrzebowałem na szybko nowy komputer, nie mogłem sobie za bardzo pozwolić na wydanie dodakowych 2000zł, ale teraz widzę że trzeba było wstrzymać się*jeszcze miesiąc i nie mieć teraz problemów, takich jak na załączonym obrazku.

Dołączona grafika

#17 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 03 marca 2008 - 15:40

ja mam czarnego mb i właśnie zauważyłem że mam ślady, ściśnięcia na plastiku (tam gdzie wystąpiło pęknięcie u mb kolegi esteper@mac.com), zastanawiam się czy pęknięcia tego plastiku jest nieuniknione? mac był kupiony w grudniu 07

#18 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 16:13

Myślę że to przypadłość tego materiału, jednym pęka innym nie. Ale nie jest źle, napisałem maila do SADystów i mam im dostarczyć MacBooka, czas oczekiwania to 3-4 dni. Załatwienie całej sprawy zajęło jakieś 30 minut. Od razu w pierwszym mailu podesłałem zdjęcia pęknięcia.

#19 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 03 marca 2008 - 17:58

Jestem ciekaw czy obudowy są wymieniane na te nowsze z santa rosy, które (póki co) nie pekają. czy montowane są takie same jak w pierwszej połowie 2007. Ja mam model mid 2007, jeszcze mi nic nie popękało, ale w miejsce gdzie odbijacze stykają się z dolną częścią mam wyrażnie wytarte ślady (paseczki)

#20 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 03 marca 2008 - 18:04

Obudowa zostanie wymieniona na gwarancji (a nawet po).


Hmmm, to ciekawa informacja. Zwłaszcza że już jestem trzy miesiące po gwarancji a dziś zaczęła pękać obudowa, dokładnie w tym samym miejscu co przed wymianą top case. Pół roku wytrzymała. :(
Jak mogę teraz ubiegać się o ponowną wymianę?

#21 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 18:08

Jestem ciekaw czy obudowy są wymieniane na te nowsze z santa rosy, które (póki co) nie pekają. czy montowane są takie same jak w pierwszej połowie 2007.
Ja mam model mid 2007, jeszcze mi nic nie popękało, ale w miejsce gdzie odbijacze stykają się z dolną częścią mam wyrażnie wytarte ślady (paseczki)


Nie chcę straszyć, ale u mnie też było to wytarte, a teraz wygląda jak wygląda.

#22 questionmaker

questionmaker
  • 364 postów

Napisano 03 marca 2008 - 19:34

powiedzcie mi panowie, ile kosztuje ewentualna wymiana tego topu po gwarancji?

#23 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 21:11

@michau, jeśli topcase było wymieniane to obowiązuje na nie gwarancja i SAD powinien je wymienić. Ale najpierw radzę Ci się skontaktować z serwisem i ustalić co jest do wymiany, to skróci fakt samego pobytu laptopa w SADzie.

#24 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 03 marca 2008 - 23:22

Hmmm, to ciekawa informacja. Zwłaszcza że już jestem trzy miesiące po gwarancji a dziś zaczęła pękać obudowa, dokładnie w tym samym miejscu co przed wymianą top case. Pół roku wytrzymała. :(
Jak mogę teraz ubiegać się o ponowną wymianę?


Niestety, Inaczej może wyglądać sprawa za granicą, a inaczej w Polsce.
W Polsce możesz powołać się na szeroko pojętą "niezgodność towaru z umową" www.federacja-konsumentow.org.pl, sprzedawca nie powiadomił Cię o pękającej obudowie mimo że jest to "powszechna" wada, o której nie wiedziałeś!
Obecnie w zagranicznych Apple Store'ach (przynajmniej wg wielu konsumentow) obudowy są wymieniane również Po gwarancji. Nie jestem pewien jak jest u resellerów..
PS. jak widzicie czarnuchy też pękają. Flickr: My MacBook Was Cracked By Itself

#25 esteper@mac.com

esteper@mac.com
  • 366 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 03 marca 2008 - 23:50

Nie jest to pocieszające, dla tych co mają czarne MB. Ja tam jutro jadę do SADystów oddać swojego, na wymianę budy. Mam nadzieję że się z tym uwiną :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych