Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone SE - iOS 13.4 wywala aplikację Instagram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 schottenkaro

schottenkaro
  • 1 postów

Napisano 07 kwietnia 2020 - 18:47

Cześć, dzień dobry - pierwszy post na forum, to tak urbi et orbi się powitam.

 

Problem polega na następującej rzeczy:

 

Po aktualizacji iPhone SE 64GB na iOS 13.4 ORAZ aktualizacji Instagram z App Store, aplikacja od razu wywraca się (tzn pozostaje pracująca w tle, po naciśnięciu 2x home ją widać)

 

próbowałem chyba wszystkiego, czego mogłem się uchwycić:

 

  • wyłączania telefonu i ponownego instalowania aplikacji Instagram,
  • czyszczenie cache'u,
  • resetowania ustawień sieciowych,
  • resetowania całego telefonu i odtwarzania z backupu z iTunes,
  • odinstalowanie wszystkich aplikacji, robienia backupu, a potem odtworzenie z iTunes
  • odtwarzania tylko podstawowego backupu (kontakty, messages) z iCloud

...za każdym razem efekt ten sam: Instagram po zainstalowaniu wywraca się i nie włącza.

 

Pozostałe aplikacje działają bez zarzutu, stabilnie. Od czasu tego kiksu było już kilka updateów Instagrama - żadna nie przyniosła poprawy.

 

Co najdziwniesze - jedyna opcja, która powoduje, że Instagram działa, to reset fabryczny telefonu, zalogowanie się na App Store i instalacja - wtedy wszystko hula, tylko co z tego, jak muszę do tego poświęcić wszystkie zdjęcia, kontakty, wiadomości... po prostu zacząć od czystego telefonu - nie wchodzi w grę. Problemem wydaje się być odtwarzany backup mojego konta, nawet bez aplikacji

 

druga opcja, która zadziałała - backup telefonu do stanu z listopada ub.r., zrobiony przy okazji przesiadki z iPhone 5 na SE - wtedy po restore również działa Instagram, ale dlatego, że odtwarzana jest stara wersja Instagrama z listopada 2019. Jeśli w tej konfiguracji zrobię update Instagrama z App Store, problem wraca i aplikacja znów się wykrzacza. W tej opcji przynajmniej mogę zachować kontakty, wiadomości i zdjęcia... 

 

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją, albo ma jakieś pomysły?

 

Myślałem o restore do stanu fabrycznego i odtworzeniu tylko zdjęć i kontaktów, ale to wymagałoby oprogramowania do selektywnego odtworzenia tych danych - nie posiadam.i nie zamierzam inwestycji 70 dolarów, a wersji "darmowej" nie znalazłem. Nie mówiąc o tym, że te znalezione wyglądają jak by były oprogramowaniem szpiegującym  :)
 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych