Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup nowego iPada - przeniesienie zdjęć (niby prosta sprawa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 31 marca 2020 - 13:27

Witam, potrzebuję pomocy - otóż zakupiłem iPada (model 2019 - najnowszy ios) i chciałbym przenieść na niego zdjęcia z iPada (3 generacja ios 9.3.5 nowszy nie wejdzie). Rzecz z pozoru banalna, ale nie mam pomysłu jak przenieść zdjęcia w całości i bezpiecznie. Ze starego iPada wysyłam zdjęcia do Biblioteki iCloud (zdjęcia) - pobierają się one na nowe urządzenie automatycznie - wykupiłem nawet większy dysk. Tak zdawało mi się będzie najbezpieczniej i najlepiej...

 

Wszystko fajnie ale zdjęć jest niezbyt dużo bo około 6,5 gb (2500 + kilka krótkich filmów) od wczoraj przesłało się około 75 zdjęć czyli idzie to masakrycznie długo. Nie wiem w czym rzecz bo iPady maja zapewniony dostęp do wifi bez zakłóceń (4 mbs), są naładowane. Przy takim tempie przesyłanie zakończy się latem... proszę o jakieś sugestie co zrobić 


Użytkownik michail edytował ten post 31 marca 2020 - 13:33


#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 31 marca 2020 - 13:33

Musisz czekać. Ta synchronizacja z icloud nieraz trwa tydzień. Szczególnie jak jest dużo danych. Albo ściągnij send anywhere na oba tablety i prześlij po wifi. Będzie dużo szybciej i wszystko się skopiuje.

Użytkownik Regiss edytował ten post 31 marca 2020 - 13:34

iPhone 15 Pro


#3 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 31 marca 2020 - 13:35

Dzięki za wsparcie, a czy mając notebooka z win10 mogę przenieść zdjęcia - metoda przenieś - upuść ? Czy wtedy tez będą posegregowane latami i oznaczone wg geolokalizacji na nowym urządzeniu ? 


Użytkownik michail edytował ten post 31 marca 2020 - 13:36


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2020 - 13:43

Witam, potrzebuję pomocy - otóż zakupiłem iPada (model 2019 - najnowszy ios) i chciałbym przenieść na niego zdjęcia z iPada (3 generacja ios 9.3.5 nowszy nie wejdzie). Rzecz z pozoru banalna, ale nie mam pomysłu jak przenieść zdjęcia w całości i bezpiecznie. Ze starego iPada wysyłam zdjęcia do Biblioteki iCloud (zdjęcia) - pobierają się one na nowe urządzenie automatycznie - wykupiłem nawet większy dysk. Tak zdawało mi się będzie najbezpieczniej i najlepiej...

 

Wszystko fajnie ale zdjęć jest niezbyt dużo bo około 6,5 gb (2500 + kilka krótkich filmów) od wczoraj przesłało się około 75 zdjęć czyli idzie to masakrycznie długo. Nie wiem w czym rzecz bo iPady maja zapewniony dostęp do wifi bez zakłóceń (4 mbs), są naładowane. Przy takim tempie przesyłanie zakończy się latem... proszę o jakieś sugestie co zrobić 

Upewnij się, że oba są podłączone do zasilania i mają wygaszony ekran. Nie używaj ich. Sprawdź też w międzyczasie, logując się na iCloud.com, czy te zdjęcia tam są. Będziesz wtedy wiedział, czy problem jest z wysyłaniem ze starego tabletu, czy z pobieraniem na nowy.



#5 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 31 marca 2020 - 14:52

Hmm zdaje się, że wina tkwi po stornie staruszka - na iClouda zdjęcia (przesłane cały czas tylko 75) pojawiły się błyskawicznie na nowym.. Obydwa są teraz podłączone - wifi, ładowane, ekrany wyłączone - zrestartowałem bibliotekę iCloud - na starym jest komunikat „wysyłanie - x zdjęć” ale nic dalej nie idzie :( 



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2020 - 15:13

Musisz po prostu czekać, albo skorzystać z opisanych wyżej alternatyw. Nie poradzimy Ci nic więcej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 31 marca 2020 - 15:33

Ok, a co z metodą kopiuj wklej z użyciem notebooka z win10 ?

Zależy mi na zachowaniu porządku chronologicznego i geolokalizacji fot

Użytkownik michail edytował ten post 31 marca 2020 - 15:39


#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 31 marca 2020 - 16:15

Właśnie dlatego tego nie rób.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2020 - 16:37

Yup, właśnie dlatego.

Znaczy istnieje szansa, że wszelkie dane są zapisane w EXIF, ale co będzie po takiej migracji (Windows zmieni datę utworzenia pliku na taką, w której te pliki dostał, zauważ), to nie wiem i nie mogę nic zagwarantować.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 michail

michail
  • 146 postów

Napisano 02 kwietnia 2020 - 08:39

Sprawa rozwiązana - zrobiłem backup przez iTunes na windowsie i odtworzyłem na nowym. Całość zajęła 15 minut bez żadnych problemów. iCloud jak dla mnie ponownie się nie sprawdził

#11 bbart79

bbart79
  • 86 postów

Napisano 06 kwietnia 2020 - 01:10

Wydaje mi się, że problemem było Twoje połączenie internetowe a nie iCloud. Sądząc po prędkości Twojego internetu (4 mb/s downloadu) to upload masz tragiczny. Nic dziwnego, że miałeś problemy z załadowaniem zdjęć do iCloud.


MacBook Pro 13 Retina 2015 + Mac Mini M1 512GB, iPhone 14 Pro 256GB Deep Purple, iPod Touch 5th 64GB RED, iPad Air 3 256GB Space Gray


#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 06 kwietnia 2020 - 08:48

4 Mbit/s to faktycznie o wiele za mało, by to sprawnie działało. Ale skoro problem się rozwiązał, to nie ma co roztrząsać tego dalej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych