Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skype - jak usunąć ikonkę z paska menu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 30 marca 2020 - 23:16

Po jakiejś aktualizacji Skype'a wyświetla mi się jego ikonka wśród ikon po prawej stronie paska menu.

 

Nigdy wcześniej jej tam nie było i nie chcę, żeby tam była… Ale za cholerę nie mogę jej usunąć. NIe pomaga klasyczna metoda (kliknąć z cmd i nie puszczając cmd przeciągnąć poza pasek), nie znajduję odpowiedniego ustawienia ani w preferencjach Skype'a, anie nigdzie indziej.

 

Wie ktoś, jak się paskudztwa pozbyć?


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 30 marca 2020 - 23:38

Zamknąć Skype?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 31 marca 2020 - 08:39

Dzięki, o Wielki, nigdy bym na to nie wpadł.

 

Serio?…

 

Skype (WŁĄCZONY Skype) jest mi potrzebny. NIgdy dotąd jego ikonka nie widniała w paski zadań. Inne ikonki programów są w pasku zadań wtedy, kiedy im na to pozwolę. Pytanie brzmi, czy tej nie da się usunąć nie wyłączając programu.


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2020 - 08:51

Bartender 3 to aplikacja, bez której nie da się żyć.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 31 marca 2020 - 09:28

Czyli rzeczywiście nie ma możliwości, żeby pozbyć się niepotrzebnej ikonki z paska menu bez zaprzęgania do tego zewnętrznej aplikacji?…


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 marca 2020 - 09:52

Jeśli soft (w tym przypadku Skype) tego nie umożliwi, w sensie będzie zawsze wymuszał jej pokazywanie, to nic nie zrobisz.

Nie wiem, nie będę instalował Skype specjalnie, żeby wejść w opcje i popatrzeć.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 31 marca 2020 - 12:04

Nie, w opcjach Skyp'a nie ma. Myślałem, że można wymusić z poziomu systemu… Ja używam Parallelsa, właśnie znalazłem w Parallels Tools narzędzie, które działa tak samo (czy prawie tak samo) jak wymienione przez Ciebie, więc go użyję…

 

Dzięki za pomoc, anyway…


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 31 marca 2020 - 17:52

Microsoft odkąd tylko kupił Skype’a (2011 lub ’12), nie bardzo miał pomysł, co z nim zrobić: drugiego Slacka, drugiego Snapchata czy może coś jeszcze innego, i mniej więcej od wtedy walą kolejne fuckupy (przepraszam za słownictwo, jeśli ktoś jest człowiekiem religijnym). Także od wtedy przestałem z niego korzystać, co i innym serdecznie polecam.

 

Pytania i prośby o usunięcie tej ikony padały ze strony użytkowników macOS na forum MS mniej więcej od 7 lat. I o ile na początku „specjaliści” starali się przynajmniej zachować fason i obiecywali natychmiastowe przekazanie problemu do prężnego i młodego zespołu deweloperów, tak później zaczęto coraz to kolejne wpisy zbywać standardowym: „jesteśmy świadomi problemu, wasze zdanie ma dla nas ogromne znaczenie, proszę włączyć automatyczne aktualizacje, a nowe wersje przyniosą kolejne usprawnienia” – co jest odpowiednikiem, także przez nich praktykowanego, podejścia do changeloga update'ów: „We constantly listen to your feedback. Here’s what’s new: bug fixes and performance improvements.” albo pytania „jak się masz” osoby, której samopoczucie nas nijak „nie gila”. Ot, co.

 

Nie liczyłbym zatem na usprawnienie tego przez Microsoft.

 

Rozumiem też jednak, że istnieje możliwość, iż nie korzystasz ze Skype’a dla własnego widzimisię i nie możesz tak po prostu z niego zrezygnować, toteż sądzę, że mogę tu podsunąć małe obejście bez wykorzystywania aplikacji firm trzecich.

 

Jako że Skype w dzisiejszej postaci stoi na nieszczęsnym – i wiem, że nie darzonym przez niektórych sympatią – Electronie, można delikatnie zmodyfikować jeden plik wewnątrz pakietu tej aplikacji, żeby uniemożliwić jej tworzenie ikony w Pasku statusu. Zamknij Skype, otwórz Terminal i wpisz:

LC_ALL=C sed -i '' -e "s/this._tray =/\\/\\/is._tray =/" -e "s/this._trayBaseToolTip =/return;\\/\\/yBaseToolTip =/" /Applications/Skype.app/Contents/Resources/app.asar

Otwórz Skype ponownie i ciesz się życiem bez denerwującej ikony. Obawiam się jednak, że większa aktualizacja (albo i każda, nie jestem w komitywie ze Skype’em, jak wspomniałem, więc nie znam mechanizmu) nadpisze ten plik. No ale zawsze można wtedy znowu szybciutko wklepać powyższą linię w Terminal. To tylko parę sekund roboty.


  • winmaciek lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 31 marca 2020 - 23:00

Dzięki, spróbuję.

 

Jedno mnie dziwi: piszesz, że "Pytania i prośby o usunięcie tej ikony padały ze strony użytkowników macOS na forum MS mniej więcej od 7 lat".

 

Ale ja jeszcze parę dni temu jej nie miałem! A Skype'a używam stale. Pojawiła się cholera wie skąd parę dni temu. Dziwne.

 

W każdym razie - dzięki za pomoc!


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 02 kwietnia 2020 - 19:33

Aż sobie sprawdziłem dokładniej i okazuje się, że sporo przesadziłem. Pierwsze krzyki są z 2016. Zatem niemal 4 lata. A dlaczego u Ciebie od paru dni? Nie mam pojęcia. Być może dlatego, że niezbadane są wyroki Microsoftu? ;-) 


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 09:06

Amen! ;-)


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych