Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook nie widzi partycji danych, a widzi recovery


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Aizo

Aizo
  • 31 postów

Napisano 29 marca 2020 - 19:39

Koledzy, robiłem dziś format Macbook Pro ( pierwszy po 6 latach ) , gdy zainstalowałem system, to po uruchomieniu po podaniu hasła gdy włączał się panel pojawiał się komunikat w stylu że nie udało się otworzyć dysku HD .

Klikałem OK i mogłem dalej działać, poza tym komunikatem wszystko działało.

 

No ale nie po to człowiek robi format aby na dzień dobry wyświetlał się komunikat z błędem, więc chciałem jeszcze jeden zrobić format i tu zaczęły się problemy ponieważ komputer uruchamiał się z 10 minut . Ale się uruchamiał .

 

Kilka razy aż w końcu się nie uruchomił. 

 

Obecnie sytuacja jest taka, że gdy go włączam, to pojawia się okno na wpisanie hasła pod loginem . A gdy wpiszę hasło to pasek wczytywania idzie jakieś 5 minut po czym komputer się wyłącza.

Następnie gdy włączam komputer to ładuje się ok. 10 minut

 

Gdy wchodzę do recevery to system widzi tylko dysk recovery , a nie widzi głównego dysku 250GB . Gdy chcę zainstalować system, to prosi mnie o wskazanie dysku i na liście się żaden nie wyświetla.

 

Aby wszedł w te narzędzia dyskowe to oczywiście znów z 10 minut trzeba czekać. Generalnie bardzo się wydłużyła praca i nie może systemu wczytać bo dysku nie widzi , a widzi partycję do recovery.

 

Czyściłem NVRAM i nic nie dało.

 

Macbook A1502 late 2013 Catalina 10.15

 

dodam tylko że gdy wchodzę do odzyskania systemu to 20-30 minut 'mysli' sprawdzając woluminy 

 

Następnie pojawia się komunikat ' wybierz wolumin który chcesz odzyskać' i poniżej nie ma nic do wyboru.

 

Ktos ma jakiś pomysł co to może być ? 


W woluminie kliknąłem na pustą listę, poczekałem kolejne 20 minut mielenia i wyskoczyły woluminy do wyboru. Teraz system widzi 3 dyski, więc wracam do kolejnego formatowania :)

 

Temat do zamknięcia. 


Użytkownik Aizo edytował ten post 29 marca 2020 - 19:21


#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 08:06

Proszę uprzejmie


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych