Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Playstation 4 do MacBook Pro


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 marca 2020 - 22:57

Cześć

Czy kupując taki adapter:
https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapter-3w1-hub-usb-c-hdmi-4k-macbook-9095278868?utm_medium=app_share&utm_source=facebook da się podłączyć macbooka jako monitor do ps4? Nie mam tv, więc nie mam pod co podłączyć konsoli, czy to będzie działać? Nie mam jak skonfigurować pod Remote Play, więc zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

Pozdrawiam

#2 iEjek

iEjek
  • 99 postów

Napisano 29 marca 2020 - 02:34

Adapter który przedstawiłeś, dodaje do komputera wyjście HDMI a ty potrzebujesz wejście HDMI, dlatego potrzebujesz "kartę" przechwytującą wideo

np. Elgato Game Capture HD60 S za około 700 zł,

Podłączasz PS4 do takiej karty a komputer dostarczy wideo (z PS4) na swój wyświetlacz (laptop) lub do monitora.

 

Do poczytania: https://9to5mac.com/...-display-video/



#3 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 30 marca 2020 - 06:23

Jak ma to być na czas kwarantanny to najsensowniejszą opcją jest skorzystanie z PS4 Remote Play - usługa jest (a przynajmniej kiedyś była) darmowa i nic dodatkowego nie trzeba kupować.
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#4 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 09:37

Jak ma to być na czas kwarantanny to najsensowniejszą opcją jest skorzystanie z PS4 Remote Play - usługa jest (a przynajmniej kiedyś była) darmowa i nic dodatkowego nie trzeba kupować.


Tylko ja ją odpalić bez konfiguracji za pomocą tv? Mac nie ma wejścia pod USB by podłączyć pada, którym skonfiguruje remote play. Na yt widziałam, że właśnie za pomocą kabla można skonfigurować, czyli dalej jest potrzebny adapter?

#5 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 30 marca 2020 - 09:56

Remote play jak najbardziej działa na maku, tylko najpierw trzeba tę opcję włączyć na konsoli.

Później zaciągasz aplikację 'gra zdalna ps4', odpalasz PS4 (np. sparowanym padem), podłączasz pada do maka, szukasz konsoli w apce gra zdalna i grasz.

Oczywiście konsola musi być podłączona do internetu. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem.

 

Edit:

Nie doczytałem, że nie masz jak skonfigurować konsoli pod remote play.

W takim wypadku nie pomogę. Najprostsze wyjście, to podpiąć pod tv/monitor u znajomych.

Choć przy kwarantannie może być ciężko.


Użytkownik cesiu111 edytował ten post 30 marca 2020 - 09:58


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2020 - 10:14

Mac nie ma wejścia pod USB by podłączyć pada, którym skonfiguruje remote play.

 

Jak to nie ma?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 14:05

Jak to nie ma?


Moj Mac book pro ma 1 wejście mini jack i 2 thunderbolt, pod USB nie ma

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2020 - 14:14

A słyszałaś o przejściówkach?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 14:30

A słyszałaś o przejściówkach?


Przeczytaj moje wszystkie posty, a zobaczysz, że o nie pytałam ;)

#10 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 30 marca 2020 - 14:49

Masz świadomość, że twoje thunderbolty to też usb?



#11 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 15:17

Masz świadomość, że twoje thunderbolty to też usb?


No i co z tego, jak nie mam czym do nich podłączyć pada? Zadałam pytanie w pierwszym poście, czy przejściówka jakkolwiek pomoże mi podłączyć psa do maca, a temat rozwinął się w kierunku zupełnie nie wiem czego. Proszę wyjaśnij mi jak Twój post pomaga? Bo nie rozumiem :) Dla mnie temat jest jasny i już sobie z podłączeniem poradziłam. Ale dziękuje za uświadamianie mi czym są porty, kable i przejściówki, bo faktycznie pisałam tak jakbym nie wiedziała o ich istnieniu

#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2020 - 15:19

To już litościwie pominąłem, ludzie ciągle mówią 'usb' na USB-A i pewnie trochę im zajmie przyzwyczajenie się, że C to też usb.


Zadałam pytanie w pierwszym poście, czy przejściówka jakkolwiek pomoże mi podłączyć psa do maca

 

Nie. W pierwszym poście pytałaś o przejściówkę pod kątem _video_.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 DarkAmbient

DarkAmbient
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marca 2020 - 15:23

To już litościwie pominąłem, ludzie ciągle mówią 'usb' na USB-A i pewnie trochę im zajmie przyzwyczajenie się, że C to też usb.


Nie. W pierwszym poście pytałaś o przejściówkę pod kątem _video_.


Pytałam o HDMI, ale link dodałam do przejściówki z hdmi, USB i USB-c, ale rozumiem, że nikomu nie chciało się w niego wejść :) Cały wątek tez pisałam, że nie mam USB w Macu, a nie, że brakuje mi wejścia thunderbolt czyli usb-c. Potrafię to odróżnić, ale chyba nie wszyscy zrozumieli.

Temat dla mnie zamknięty.

#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2020 - 15:25

Cóż - dawaj na przyszłość linki bez trankingowych dopisków, to może mi się zachce w nie klikać. Oraz: nikt tu nie ma kryształowej kuli. Pytasz, czy da się podłączyć _jako monitor_, to skąd mamy wiedzieć, czy chcesz też podpinać pada, zwłaszcza po kwiatkach 'mój komputer nie ma usb, ma tylko usb-c!'.

 

Zamknięty, to zamknięty, się robi.


  • kristof461 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych