Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wspólny folder między dwoma apple ID na różnych urządzeniach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 michtob

michtob
  • 2 postów

Napisano 27 marca 2020 - 23:26

Witajcie,

 

jak zrobić taką rzecz: mam dwa sprzęty na różnych apple ID - u mnie MacBook Pro, u Żony iPad. Chciałbym zrobić wspólny folder, który się sam synchronizuje, tak żebym miał go na pasku w finderze, a u Żony w plikach na iPadzie. Da się coś takiego zrobić? Przez iCloud? 

Ew. mogę przez Dropboxa ustawić wspólny folder, ale myślałem że da się jakoś łatwiej (na Dropboxie zwykle jestem na granicy 2GB) a z iClouda mało korzystam więc mam sporo wolnego miejsca.

 

Dzięki z góry za propozycje.

Pozdr,

MT 



#2 SławekPro

SławekPro
  • 1 postów

Napisano 30 marca 2020 - 18:28

Witam
Mi się pojawiła taka opcja po ostatniej aktualizacji, ucieszyłem się :) zrobiłem nowy folder w iCloud i w opcjach dodałem użytkownika. Poległem na tym ze jak wrzuciłem dużo plików do folderu to one zapisały się na MacBooku i zapchały pamięć, w chmurze jeszcze sporo wolnego miejsca:( da się to jakoś zrobić aby MacBook nie pobierał tych dużych plików z automatu?

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2020 - 22:37

Nie. To się 'po prostu' synchronizuje fizycznie ściągając dane na dysk.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 01 kwietnia 2020 - 21:25

Jak się zapcha dysk na max jakimiś dużymi plikami to system usunie lokalnie te pliki - pojawi się przy nich ikonka chmurki. Potem usuwamy te duże pliki przywracając miejsce. Partyzankta, ale działa :) Widzę wszystkie pliki, a pobieram tylko potrzebne klikając w tę chmurkę. 

 

Nie zmienia to faktu, iż jest to niewygodne rozwiązanie, nie zawsze się sprawdzi. Jedna mała opcja wyboru tego co chcemy pobrać i było by super.



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 01 kwietnia 2020 - 22:21

A jak się kliknie prawym przyciskiem na plik, to nie ma opcji usunięcia kopii lub zatrzymania pobierania? W iCloud Drive na Windows da się to zrobić i działa to elegancko.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 02 kwietnia 2020 - 10:02

właśnie tej jednej jedynej opcji brakuje i było by idealnie

 

Cofam. Dzięki za info. Nazywa się to usuń pobraną rzecz. Działa.


Użytkownik Blue edytował ten post 02 kwietnia 2020 - 10:11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych