Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad do pracy naukowej- jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 paczkikaczki

paczkikaczki
  • 2 postów

Napisano 25 marca 2020 - 20:19

Moi drodzy, 

 

W końcu dojrzałam do zakupu swojego pierwszego iPada i przeglądając dostępne modele nieco zgłupiałam. Sprzęt ma służyć głównie do:
- czytania książek, 

- przeglądania atlasów anatomicznych, prezentacji multimedialnych etc,

- tworzenia notatek,

- modyfikacji PDFów,

- ogólnie rzecz biorąc- nauki.

 

Będę wdzięczna za każde rady i sugestie. Jako student nie chcę przepłacać, ale też chciałabym mieć sprzęt na dłużej, więc liczę na optymalne rozwiązanie.

Dużym ułatwieniem byłaby także możliwość podpięcia klawiatury i wirtualnego długopisu do iPada. 

 

Dziękuję z góry za pomoc :)

 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 26 marca 2020 - 08:14

Nie wiem, o jakim budżecie rozmawiamy, ale obecnie staniały iPady Pro z 2018 roku, które mają to wszystko, o czym mówisz i spory zapas mocy na cały czas trwania studiów.

#3 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 26 marca 2020 - 08:37

Bez budżetu trudno cokolwiek polecić. Apple mocno się rozjechało w ofercie iPadów. Jest ich tyle że ciężko tak w ciemno coś polecić. 

Gdybym musiał pewnie strzeliłbym w tego nowego taniego iPada 10,2" ale z drugiej ma on stary procesor.

Na stronie Apple możesz zrobić porównanie. Będą tam wypisane wszystkie twoje preferencje plus cała reszta. Można tam też porównać starsze modele jeśli dobrze pamiętam. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 26 marca 2020 - 09:53

To ja proponuję kompromisowo Air. Będzie do jego zaraz fajna klawiatura z touchpadem od Logitecha.  Cechy pro nie będą tu potrzebne - ani głośniki ani 120Hz ani tym bardziej wydajność. Air 64GB i już. A jak oszczędnie to zwykły iPad. Pro, gdy pieniądze nie grają roli, bo nie zaszkodzi. 



#5 paczkikaczki

paczkikaczki
  • 2 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 14:42

Budżet teoretycznie nie gra roli, natomiast jestem zrażona zakupem MacBooka Pro, którego możliwości nie wykorzystuję nawet w 10%. 

Chcę uniknąć sytuacji, że kupię iPada Pro, a tak naprawdę cechy różniące go od pozostałych opcji nie będą przeze mnie wykorzystywane. 



#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 15:47

W układzie iPad, iPad Air, iPad Pro każdy wyższy model zyskuje w zakresie wydajności procesora, jakości ekranu i aparatów oraz standardowych rozmiarów pamięci. Nieistotne są różnice masy, życia baterii i praktycznie działającego oprogramowania. Klawiatura, rysik i myszka będą do każdego. Moim zdaniem, zwykły iPad jest dla bardzo oszczędnych, Air to złoty środek, a Pro do poważnych zastosowań graficznych i filmowych albo, gdy ważne są unikalne dla niego cechy (lidar, wifi 6, port USBC).



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2020 - 15:51

Jest jednak jedna cecha, którą mają póki co tylko Pro, a która jest przydatna także w podstawowych zastosowaniach. Ti jest nowy Pencil. Rysik pierwszej generacji miał w sposób wręcz kuriozalny rozwiązane ładowanie. Aż się prosi, żeby to niechcący ułamać. Nowa konstrukcja, pod tym względem, to przełom w zwykłym użytkowaniu.



#8 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 17:28

Wymarzony iPad dla mnie to - Kształt nowego pro z Face ID, zwykły A12 lub A13 z iPhone z 3-4GB RAM, byle jaka, ale nie wystająca kamera z tyłu, brak rysika (to mój osobisty problem z pisaniem i rysowaniem), łatwo odpinana na magnes klawiatura z touchpadem (jak Logitech do nowego Aira) i USB C. Dlatego ja zamówiłem Aira mimo braku USB C.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych