Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 27" jak uzupełnienie do MacBook Pro 15" 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kurczak1985

Kurczak1985
  • 42 postów

Napisano 22 marca 2020 - 21:07

Cześć

 

Na codzień używam MacBook pro 15 2018 w podstawowej wersji

Jako, że obecnie trochę posiedzę na pupie bez zbytniego przemieszczania się pomyślałem o kupnie iMaca

jako, że nie chce wydawać na nowego kupki pieniędzy pomyślałem czy by nie kupić na próbę coś fajnego, ale starego co nie ma już ceny, link poniżej:

 

https://allegro.pl/o...-8gb-9012136772

 

Może to całkiem fajnie działać konfigurując pocztę po IMAP, pliki w iCloud itd

Pytanie tylko mam takie, bo wyczytałem, że wataliny tam nie wgram, pytanie jednak czy da się przywrócić system macOS, który mam na Macbooku czy zadziała to identycznie jak na iPhonie, że musi być ten sam system lub nowszy

Czy apple daje jakieś łatki nawet na starym OS jeżeli chodzi o zabezpieczenia przeglądarki, systemu itd - czy łata jakieś poważniejsze dziury, czy te stare kompy są zapomniane i koniec kropka

No i chyba najważniejsze czy ktoś  tego sprzedawcy kupował - w fajnych cenach proponują rozszerzenie RAM i SSD na większy

Docelowo tego kompa jakby sprawnie działał mógłby dostać, któryś z dzieciaków lub postawić go jako ogólny dla wszytskich - ten system w moich oczach jest nieśmiertelny i to jeszcze ładnych pare lat podziała dla podstawowych zadań

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2020 - 02:18

Oczywiście, że można, tylko po co. Aktualizacji systemu nie będzie, poprawki bezpieczeństwa tak do premiery następnej wersji, czyli prawdopodobnie do jesieni.
Nie do końca rozumiem, co masz na myśli pisząc o „tym samym systemie co na MacBooku”. Rozwiń proszę. 
Uprzedzając ewentualne pytanie: na forum nie wspieramy kombinacji w stylu „nowy system na zbyt starym Macu”. 
Podpinanie do iClouda też jest takie sobie - trochę rzeczy się zmieniło, części funkcji nie będzie na starym systemie (np. udostępniania folderów), nie wspominając o tym, że korzystanie ze starego systemu może zwiększyć szansę błędów w synchronizacji z chmurą. 
wydajnościowo też będzie słabo. Z tak starym procesorem nie da się nawet odtworzyć płynnie filmu 4K z iPhone’a (zakodowany w h265 - CPU nie ma wsparcia sprzętowego). Więc nie szalałbym z „podziała jeszcze parę lat”. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Kurczak1985

Kurczak1985
  • 42 postów

Napisano 23 marca 2020 - 07:53

pisząc o "tym samym systemie co na MacBooku" miałem na myśli czy da się z macbooka pro 15 2018r na najnowszej watalinie przywrócić system z Macbooka na iMacu z 2011r, który nie wspiera macOS catalina?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2020 - 09:44

Oczywiście, że nie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 marca 2020 - 11:10

O sprzedawców nie pytamy się w tym dziale. Post ukryłem.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marca 2020 - 14:14

A weź pod uwagę, że to 2011
 

grafika : ATI Radeon HD 6770 GDDR5


To najbardziej awaryjne karty, a naprawa ich mocno przewyższa koszt zakupu tego iMaca.
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych