Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro late 2013 retina podłączony ale nie ładuje baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacluk

kacluk
  • 14 postów
  • SkądWIELGIE/LIPNO

Napisano 21 marca 2020 - 06:53

Witam szanownych kolegów.. 
Dopadł mnie problem z moim macbookiem pro retina late 2013.. rozładowała mi się bateria więc jak zawsze podpiąłem go pod ładowarkę. Ileś procent się naładowało a potem zacząłem z niego korzystać i zauważyłem że procenty baterii spadają w dół.  Po podłączeniu ładowarki zachowuje się prawidłowo, zapali się zielone światełko i po chwili zmienia się w pomarańczowe. Klikając na baterię pokazuje iż nie jest ładowana.. 

Bateria ma 597 cykli ładowania i pokazuje 87% sprawności..

 

Robiłem już reset SMC i nie pomogło.. mam 1% baterii a ładować się nie chce.. 

sprawdzałem także na drugiej ładowarce z macbooka air late 2014 i też bez zmian

 

Czy ktoś mógłby mi doradzić co mogło się stać?? Możliwe że bateria padła całkowicie??

Załączony plik  Screenshot 2020-03-21 at 05.45.51.png   421,2 KB   0 Ilość pobrań

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje



#2 kacluk

kacluk
  • 14 postów
  • SkądWIELGIE/LIPNO

Napisano 22 marca 2020 - 11:40

coś się zmieniło i zaczął pokazywać łądowanie baterii ale 10h i nie może się naładować.. ma 1% jak odepnę od ładowarki to od razu się wyłącza



#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 marca 2020 - 18:21

Ponieważ masz odczyt z baterii to nie tu szukałbym przyczyny problemu. Układ ładowania baterii posiada specjalną sekcję kontroli prądu jaki "dostarczany" jest do baterii, Jeśli on jest uszkodzony sekcja ładowania poda najniższy prąd jaki może aby nie uszkodzić samej baterii. Nie zwlekaj z naprawą, bo taki stan rzeczy może doprowadzić do całkowitego uśmiercenia baterii, a przypominam, że` w Twoim modelu jest ona przyklejona do Top Case, przez co wymiana jest mocno utrudniona (czytaj kosztowna) a samych baterii oryginalnych na rynku brak.

 

PS

 

Jak oddasz do naprawy, niech sprawdzą, czy bateria nie spuchła, bo zwarcie w jednej nawet celi może dać podobne efekty.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 kacluk

kacluk
  • 14 postów
  • SkądWIELGIE/LIPNO

Napisano 14 kwietnia 2020 - 19:29

Bardzo dziękuję za sugestię.. za Twoją radą szukałem w uk drugiego macbooka.. i udało mi się za 40funtów kupić uszkodzonego fizycznie (zgniecony połamany ekran) ale płyta główna ocalała.. uszkodzenie poszło po ukłądzie chłodznia- zmiażdzony wiatraczek.

 

zamieniłem płyty gówne i Jak mówiłeś wszystko działa. Macbook pracuje nadal. Tylko że teraz zamiast 8gb ramu mam 4gb ramu.. 

Ale może będę próbował naprawić swoją płytę główną jak będę w Polsce.. to wtedy odzyskam swoje +4gb ramu..

Także bateria obecnie ma 601cykli i nadal ma się dobrze. trzyma idealnie. Macbook pracuje tak samo bez najmniejszych problemów.. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych