Skocz do zawarto艣ci

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj si臋 aby uzyska膰 pe艂ny dost臋p do forum.

Zdj臋cie
- - - - -

Macbook pro late 2013 retina pod艂膮czony ale nie 艂aduje baterii


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacluk

kacluk
  • 14 post贸w
  • Sk膮dWIELGIE/LIPNO

Napisano 21 marca 2020 - 06:53

Witam szanownych koleg贸w.. 
Dopad艂 mnie problem z moim macbookiem pro retina late 2013.. roz艂adowa艂a mi si臋 bateria wi臋c jak zawsze podpi膮艂em go pod 艂adowark臋. Ile艣 procent si臋 na艂adowa艂o a potem zacz膮艂em z niego korzysta膰 i zauwa偶y艂em 偶e procenty baterii spadaj膮 w d贸艂.  Po pod艂膮czeniu 艂adowarki zachowuje si臋 prawid艂owo, zapali si臋 zielone 艣wiate艂ko i po chwili zmienia si臋 w pomara艅czowe. Klikaj膮c na bateri臋 pokazuje i偶 nie jest 艂adowana.. 

Bateria ma 597 cykli 艂adowania i pokazuje 87% sprawno艣ci..

 

Robi艂em ju偶 reset SMC i nie pomog艂o.. mam 1% baterii a 艂adowa膰 si臋 nie chce.. 

sprawdza艂em tak偶e na drugiej 艂adowarce z macbooka air late 2014 i te偶 bez zmian

 

Czy kto艣 m贸g艂by mi doradzi膰 co mog艂o si臋 sta膰?? Mo偶liwe 偶e bateria pad艂a ca艂kowicie??

Za艂膮czony plik  Screenshot 2020-03-21 at 05.45.51.png   421,2 KB   0 Ilo艣膰 pobra艅

 

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za wszelkie informacje



#2 kacluk

kacluk
  • 14 post贸w
  • Sk膮dWIELGIE/LIPNO

Napisano 22 marca 2020 - 11:40

co艣 si臋 zmieni艂o i zacz膮艂 pokazywa膰 艂膮dowanie baterii ale 10h i nie mo偶e si臋 na艂adowa膰.. ma 1% jak odepn臋 od 艂adowarki to od razu si臋 wy艂膮cza



#3 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6聽245 post贸w
  • P艂e膰:
  • Sk膮dWarszawa

Napisano 22 marca 2020 - 18:21

Poniewa偶 masz odczyt z baterii to nie tu szuka艂bym przyczyny problemu. Uk艂ad 艂adowania baterii posiada specjaln膮 sekcj臋 kontroli pr膮du jaki "dostarczany" jest do baterii, Je艣li on jest uszkodzony sekcja 艂adowania poda najni偶szy pr膮d jaki mo偶e aby nie uszkodzi膰 samej baterii. Nie zwlekaj z napraw膮, bo taki stan rzeczy mo偶e doprowadzi膰 do ca艂kowitego u艣miercenia baterii, a przypominam, 偶e` w Twoim modelu jest ona przyklejona do Top Case, przez co wymiana jest mocno utrudniona (czytaj kosztowna) a samych baterii oryginalnych na rynku brak.

 

PS

 

Jak oddasz do naprawy, niech sprawdz膮, czy bateria nie spuch艂a, bo zwarcie w jednej nawet celi mo偶e da膰 podobne efekty.


Specjalistyczny Serwis Komputer贸w Apple "Serwis Jab艂ek庐"
ul. Stryje艅skich 10 lok us艂 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#4 kacluk

kacluk
  • 14 post贸w
  • Sk膮dWIELGIE/LIPNO

Napisano 14 kwietnia 2020 - 19:29

Bardzo dzi臋kuj臋 za sugesti臋.. za Twoj膮 rad膮 szuka艂em w uk drugiego macbooka.. i uda艂o mi si臋 za 40funt贸w kupi膰 uszkodzonego fizycznie (zgniecony po艂amany ekran) ale p艂yta g艂贸wna ocala艂a.. uszkodzenie posz艂o po uk艂膮dzie ch艂odznia- zmia偶dzony wiatraczek.

 

zamieni艂em p艂yty g贸wne i Jak m贸wi艂e艣 wszystko dzia艂a. Macbook pracuje nadal. Tylko 偶e teraz zamiast 8gb ramu mam 4gb ramu.. 

Ale mo偶e b臋d臋 pr贸bowa艂 naprawi膰 swoj膮 p艂yt臋 g艂贸wn膮 jak b臋d臋 w Polsce.. to wtedy odzyskam swoje +4gb ramu..

Tak偶e bateria obecnie ma 601cykli i nadal ma si臋 dobrze. trzyma idealnie. Macbook pracuje tak samo bez najmniejszych problem贸w.. 






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych