Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Minimalne wymagania MB Pro 16' dla Parallels 15


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 konradzielinski

konradzielinski
  • 2 postów

Napisano 18 marca 2020 - 14:28

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem zakupu MB Pro 16'. Niestety muszę korzystać również z WIN. Chciałbym pracować na Parallels 15. 

System Apple będzie służył do:

- pakiet Office

- www

- prace biurowe

- podłączenie pulpitu zdalnego

System Windows będzie służył do:

- programowanie w Visual Studio 

- praca na systemie do zarządzania firmą, który lubi zająć trochę ram

Planowałem zakup MacBook Pro Retina 16” z Touch Bar i9 2,3GHz 8-core 9. gen 16GB 1TB SSD 2019, ale słyszałem opinie, że 16GB ram będzie muliło WIN 10. Ten sam model z 32 GB ram to już cena 2k większa. Czy macie doświadczenie w takiej konfiguracji? Nie znam nikogo kto pracuje na bieżąco z Parallels więc może na tym forum znajdę taką osobę, która podpowie mi w moich wątpliwościach. Wiem, że alternatywą jest Bootcamp ale to dla mnie ostateczność. 

 

Pozdrawiam

KZ

 



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 18 marca 2020 - 15:06

Przenoszę do działu „Jaki sprzęt wybrać”, ponieważ tego tak naprawdę dotyczy pytanie.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 19 marca 2020 - 15:03

Ja mam podstawową wersje MBP 16" - 512/16GB. W środku Windows 10 ale na VMware Fusion. Win10 ma 2 vCPU i 4GB RAM i wszystko śmiga cacy. Żadnych zamuleń a troche pracuje z grafiką i video na Windzie i jednocześnie na Catalinie.

Po odpaleniu niemal wszystkiego: DXO Photolab, pakiet Office, VMware - użycie RAM na poziomie 12GB i CPU ok 20%. Ale wiatraki już się zdecydowanie odzywają.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych