Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę zainstalować macOS Catalina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepe96

pepe96
  • 13 postów
  • SkądWysoka

Napisano 17 marca 2020 - 19:08

Witam nie jestem fachowcem a raczej mocno zakręconym gościem który potrzebuje pomocy.

Proszę o pomoc

Wymieniałem dysk SSD z 128 na 512GB

Miałem zainstalowany OSX na 512 i działało wszystko fajnie. chciałem zainstalować czysty system Catalina i wyskakuje mi info jak w załączniku.

Rozumiem że admin cięgle wywala mnie do kosza ale to chyba nie sposób na pomoc .

Uruchomiłem msu.dmg ze strony OWD ale dalej nie dział 

Mam dysk OWCSSDAB2MB05K

Załączone pliki



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 marca 2020 - 19:26

https://eshop.macsal...Firmware-Update
przeczytaj dokładny opis
Fallout ...war, war never changes...

#3 pepe96

pepe96
  • 13 postów
  • SkądWysoka

Napisano 17 marca 2020 - 19:40

https://eshop.macsales.com/Service/Knowledgebase/Article/10/730/Aura-SSDs-Firmware-Update
przeczytaj dokładny opis

Mam Macbook pro retina więc nic z tego tak wynika


kurcze może jest ktoś z Wrocławia kto podjął by się mi pomóc osobiście ?



#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 marca 2020 - 19:50

A nie masz tej 128 bo musisz na niej postawić system i przenieść na 512 potem zrobić upgrade firmware
Fallout ...war, war never changes...

#5 pepe96

pepe96
  • 13 postów
  • SkądWysoka

Napisano 17 marca 2020 - 19:51

A nie masz tej 128 bo musisz na niej postawić system i przenieść na 512 potem zrobić upgrade firmware

niestety nie mam



#6 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 17 marca 2020 - 20:06

We Wrocławiu jest pewnie jakiś serwis to Co ten firmware zainstalują
Fallout ...war, war never changes...

#7 pepe96

pepe96
  • 13 postów
  • SkądWysoka

Napisano 17 marca 2020 - 20:11

We Wrocławiu jest pewnie jakiś serwis to Co ten firmware zainstalują

dzięki



#8 obniski

obniski
  • 1 postów

Napisano 03 kwietnia 2020 - 16:50

Cześć,

Nie chcę tworzyć nowego tematu wiec podłączę się tutaj z prośbą o pomoc. Kupiłem używanego MBA 2017 13" sprzęt był bez dysku, wiec po przegrzebaniu netu zakupiłem:
Dysk: Samsung 256GB SSD NVMe PCIe 2280 MZ-VLB256B
Oraz przejściówkę z allegro oferta numer: 7713888598

Wszystko złożyłem do kupy i.... w żaden sposób nie widzę dysku SSD.

Następnie podłączyłem inny zewnętrzny dysk SSD w kieszeni i zainstalowałem na nim system po przez kombinację klawiszy shift+slt+cmd+R, na ten moment MBA odpala się system się bootuje, ale z kieszeni. Dysku zamontowanego wewnątrz nadal nie widzę. System jaki się zainstalował automatycznie to SIERRA. Następnie wyczytałem, że SIERRA nie obsługuje NVMe i muszę zrobić update przynajmniej do HIGH SIERRA. Idąc za ciosem wygooglowełem, że muszę zalogować sie do APP STORE i ściągnąć macOS Catalina (tylko ten jest dostępny w APP STORE). Pobrałem plik chcąc uaktualnić moją SIERRE do najnowszego systemu. Odpalam instalator z poziomu APP store po przez kliknięcie "otwórz" udaje mi się kliknąć kila razy dalej i dochodzę do okna wyboru dysków, na których mam zainstalować system i STOP!!

Dysku SSD wewnętrznego oczywiście nadal nie ma. Dysk zewnętrzny w kieszeni jest widoczny, ale nie mogę go wybrać bo mam komunikat: "Nie możesz instalować na tym woluminie; brakuje partycji oprogramowania sprzętowego". Zrobiłem drugą partycję na tym samym dysku z myślą, że może to pomoże - nic z tego. Włożyłem PENDRIVE z myślą, że zainstaluje na nim- ten sam komunikat. Zarówno partycja jak i PENDRIVE sformatowane jako "MAC OS EXTENDED (kronikowany)"


Utknąłem, przyznaję że jest to moja pierwsza przygoda z Mac'iem. Od tygodnia siedzę i walczę z tym sprzętem, ale zdecydowanie potrzebuję czyjeś pomocy podpowiedzi. Może próbuję zrobić coś czego się nie da? Proszę podpowiedzcie jak uruchomić ten sprzęt?

Pozdrawiam
Robert



#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 10 kwietnia 2020 - 06:33

Żeby mak zobaczył ssd nvme musisz mieć zainstalowany nowy firmware. Aby to zrobi musisz mieć mieć oryginalny dysk.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych