Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Głośniki konferencyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 14 marca 2020 - 20:40

Z uwagi na wzrost popularności telekonferencji pomyślałem o zakupie głośnika telekonferencyjnego do macbooka Air 2018. Są Jabry, Plantronics, philipsy, Senhaisery. Czy klasie ok 500pln w porównaniu do macbooka jest różnica? I nie chodzi mi tak o sam głośnik, jak o mikrofon.

 

Kto ma jakieś doświadczenia? Może mikrofony w kamerkach są lepsze (mareka w MacBooku to dramat, ostatnio używam iPhone z aplikacja która udostępnia kamerę komputerowi)?  Dodam, że poza macbookiem uzywal bym tego do PC, który nie ma ani mikrofonu ani głośnika. 



#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2020 - 07:27

Głośnik konferencyjny ma sens, jeśli przy stole jest kilka osób. Jeżeli wbijamy się na konferencję w pojedynkę, to słuchawki z mikrofonem zawsze dadzą lepszą jakość dźwięku (w obie strony)

Jeśli chodzi o mikrofony w kamerkach, to Logitech C920 ma całkiem nienajgorszy.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 15 marca 2020 - 07:34


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 15 marca 2020 - 08:52

Dzięki, ale słuchawek do rozmów nie lubię. Źle mi się rozmawia jak mam zatkane uszy. A ta kamerka przebija kamerę z MacBooków? 



#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2020 - 09:25

Przebija zdecydowanie. To dość popularny model. Znajdziesz dużo recenzji w necie.

#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 15 marca 2020 - 11:40

Zrobiłem testy tego co mam -

Kamery - wygrywa iPhone 11, drugie miejsce iPad Air 2 i na końcu, słabo MacBook Air 2018.

 

Mikrofony - Pierwsza liga iPhone 11, iPad Air 2 i BeatsX. Druga liga (trochę gorzej) Słuchawki Creative Aurvana Gold i MacBook Air. Trzecia liga - jakiś noname głośnik BT i poza klasą, dno - JBL Clip (pierwszej generacji, może być podróbką).

 

Głośniki (słuchanie) pierwsza liga - słuchawki jedne i drugie, druga liga wszystkie urządzenia Apple, szczególnie MacBook, słabo ale używalne - głośnik BT z Chin i dno - JBL.

 

Z tego wynika, że lepszym zakupem do moich celów jest kamera z mikrofonem niż głośnik konferencyjny (i o dziwo tańszym). Rozmowy prowadzę z komputera z uwagi na częste udostępnianie ekranu. Czasem używam na iPhone programu Epoc Cam, który udostępnia kamery iPhone macowi (bez audio) i jakość jest super. Natomiast dla Windows tak działa iVCam (niby może też mikrofon, ale trzeba dodatkowy driver za 19$ a efekt jest mizerny). Tak najbardziej chodzi mi o lepszy mikrofon.


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 15 marca 2020 - 12:43


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2020 - 15:20

Nie boisz się echa podczas konferencji puszczanych na głośnik?



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 15 marca 2020 - 15:48

Na sprzętach Apple nie mam problemów z echem. Te głośniczki wygrzebałem z szafy tylko do testów - echa nie było.

 

To rozważanie wynika z faktu, że od poniedziałku potrzebuję w domu drugiego stanowiska pracy - z komputerem PC. Ostatecznie stanęło na słuchawkach (znalazłem jeszcze jedne, choć kabelkowe, to wygodne). Myślałem jednak, by szybko kupić coś, co się tymczasowo przyda córce, a potem ja tego będę używał. Stąd pytania o głośniki konferencyjne i kamery, które mają sens, jeśli mi poprawią udział w konferencjach, które mam praktycznie codziennie. 



#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 marca 2020 - 11:23

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że sprzęt typu Cisco czy Siemens jest na tyle drogi, że do użytku domowego nie ma znaczenia. Sam prowadzę telekonferencje i to jak mnie widać ma drugorzędne znaczenia - za to znaczenia ma jak mnie słychać. Sam używam słuchawek kabelkowych - jabry, airpodsów i stare nokii (najlepszy mikrofon). Jeśli miałbym szukać kamery to raczej czegoś a'la logitech - korzystałem z C930E BUSINESS i jej mikrofonów. Moje spostrzeżenia: 

- o ile robisz telco z domu to możesz używać mikrofonów kamery, jak ci dzieciak podleci to wszyscy będą to słyszeć - ja wolałem słuchawkowe z clikiem wł/wył;

- duże znaczenia do udostępniania pulpitu ma soft i upload - na codzień używam microsoft+skype;

- ważne jest by soft dawał możliwość pisania w oknie czatu - np. gdy chcesz sprawdzić czy cię widać/słychać, podesłać linki itp.;

- można korzystać też z twitcha  - nie trzeba się logować - wystarczy link i przeglądarka - mają serwery przygotowane na streaming.

- ważne czasem jest możliwość wdzonienia się telefonem na telco, by tylko słuchać/mówić - np. jak uczestnik jest w Andach:)

Tyle na szybko. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych