Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dokładność GPS - Apple Watch 4


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 imlonger

imlonger
  • 50 postów

Napisano 10 marca 2020 - 09:48

Witam,

 

Mam problem związany z pomiarem GPS w AW w trakcie biegu na bieżni stadionu (400m). O ile pierwsze "kółko" pokazuje poprawnie 400m tak im dłużej biegam, tym wartości się rozjeżdżają. Drugie jest już kilkanaście metrów dłuższe a na 4km różnica to około 200-250m. I myślałem, że może kółko nie ma idealnie 400m ale jak wytłumaczyć fakt, że pierwsze ma a reszta już nie? Na początku myślałem, że ma to związek z tym, że tempo mojego biegu było niskie (kiedyś czytałem takie wytłumaczenie, że im niższa prędkość tym dokładność jest mniejsza) ale teraz biegam szybciej (szybciej o 1 min/km) i problem jest dokładnie taki sam. Czy jest to związane z jakimś błędem GPS'u? Ma ktoś podobne spostrzeżenia odnośnie mierzenia odległości przez zegarek? Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jakości sygnału, dokładności GPS'u?

 

Używam aplikacji Trening. Biegam bez telefonu. Zgody lokalizacyjne mam ustawione na "gdy używam aplikacji".



#2 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 marca 2020 - 15:38

U mnie też AW odbiega od Garmina i to jest około 150-500m przy 10km, a tempo od 10 do 30sek na km. AW ma mniejszą dokładność i bardziej ścina zakręty moim zdaniem. Podobno bieganie z zewnętrznymi aplikacjami poprawia dokładność wskazań np. WorkOutDoors czy FITIV. Plusy są takie, że tempo lepsze jest na AW i zawsze lepiej wygląda 4:30min/km jak 4:45, czy więcej;). 


Użytkownik busaba edytował ten post 20 marca 2020 - 15:51

MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych