Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 2018 A1932 - problem z temperaturami / wiatrakiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 olgierd131

olgierd131
  • 5 postów

Napisano 03 marca 2020 - 09:31

Czesc, jestem nowym użytkownikiem maca, i myślę ze mam problem z moim MBA. Mianowicie:
Odpalam na czysto system, w stanie idle ma około 30 stopni. Ustawiam na sztywno 8k rpm na chłodzeniu, żeby utrzymać "normalna temperaturę" w aplikacji, która zaraz mam zamiar uruchomić.

Włączam klienta RIOT'a  - temperatury automatycznie w zaledwie kilka sekund skaczą do 80-90 stopni na procesorze. Jestem dosłownie tylko w lobby i temperatury utrzymują się na tym poziomie przy 8k rpm.
Dziwi mnie jeszcze fakt, ze temperatury potrafią dziwnie "skakać" w przeciągu 3-4 sekund pomiędzy 70-100 stopni, dodatkowo powietrze, które wylatuje z tylu jest całkowicie zimne (co nie ma kompletnie sensu kiedy procesor ma 90+ stopni). Czy to jest normalne zachowanie?
 



#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 03 marca 2020 - 11:00

W nowym Air chłodzenie to żart - radiatorek na procesorze nie jest związany z wiatrakiem - nie ma heat-pipes ani nie są do siebie przymocowanie. Wentylator wymusza jakiś ruch powietrza wewnątrz obudowy. Procesor wchodzi na wysokie poziomy temperatury bardzo szybko. Nie można oczywiście schłodzić na zapas. To nie jest komputer do stałych obciążeń. 100stopni to potrafi przy przewijaniu Worda osiągnąć, albo podczas telekonferencji. Do pisania, netu czy filmów - OK. Ale do gier....to już nie.



#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 03 marca 2020 - 14:12

Potwierdzam. Skoki temperatury CPU w tym modelu (MacBookAir8,1) są losowe. Zazwyczaj oscylują w granicy 40-60°C, ale nagle ni z gruchy potrafi dojść do 90-100°C. I to nie tylko podczas pracy z Parallels Desktop (wiadomo), ale nawet przy Remote Desktop albo nawet wcześniej wspomnianym Wordzie. Mam wrażenie, że na starszym Air pracowało mi się bardziej komfortowo… :/


Użytkownik pedros edytował ten post 03 marca 2020 - 14:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych