Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Usuwanie wdów i sierot w Pages dla iPada.


Najlepsza odpowiedź Gregory , 04 marca 2020 - 20:53

Automatycznie to na Macu robi to Odwieszacz znaków, wstawianie twardych spacji przez Alt-Spacja to raczej rozwiązanie ręczne…

 

Na klawiaturze sprzętowej Alt-Spacja wpisuje w iOS twardą spację, tzn. nie wiem, jak to jest z innymi klawiaturami, ale na oryginalnej Magic Keyboard to działa.

 
Natomiast jak chcesz sobie zrobić rozwiązanie powiedzmy półautomatyczne, to możesz użyć aplikacji Skróty:
 
KsSlUhb.png
 
Działa to tak, że zaznaczasz sobie w Pages czy gdzieś tam tekst z wiszącymi spójnikami, kopiujesz go, następnie uruchamiasz ten skrót, on przetwarza zawartość Schowka, dodając twarde spacje tam, gdzie trzeba, no i wklejasz wynik zastępując oryginał. Dlatego półautomatyczne, bo dużo tego ręcznego kopiowania/wklejania/uruchamiania. Ale za to sam wstawia te twarde spacje. Testowałem w Pages na iPhonie, działa.
 
Gotowy skrót do pobrania: https://www.icloud.c...c568aaccc117183
 
A tutaj przepis, jak go sobie zrobić ręcznie, jakby ten link przestał działać, czy coś:
 
1. Otwierasz Skróty.
2. Dodajesz czynność Pobierz Schowek.
3. Dodajesz czynność Zastąp tekst.
4. Stukasz w Pokaż więcej i włączasz opcję Wyrażenie regularne.
5. W pierwszym polu („Witaj”) wklejasz:
(\b)(a|i|o|u|w|z)(\b\s)
6. W drugim polu („świecie”) wpisujesz:
$2 
7. Uwaga, to powyższe to nie jest po prostu $2, tylko $2 i twarda spacja. Oczywiście silnik forum na pewno zmieni ją na zwykłą spację, więc i tak nic z tego nie wyjdzie. Ale próbowałem. Musisz ją tam dokleić z jakiejś strony, czy coś.
8. Dodajesz czynność Kopiuj do Schowka.
9. Gotowy skrót możesz dodać sobie do ekranu początkowego.
Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Erisdar

Erisdar
  • 3 postów

Napisano 01 marca 2020 - 14:02

Witam,

 

Czy jest opcja takiego sformatowania dokumentu w mobilnej wersji Pages, aby usuwał automatycznie wiszące spójniki? Wiem, ze w wersji na Maca robi się to skrótem klawiszowym Alt+Spacja, jednak nie mogę nigdzie znaleźć opcji usunięcia tego problemu w iPadowym Pages. Jeśli nie ma takiej możliwości, to czy zakup klawiatury do iPada i użycie tego samego skrótu co na Macu rozwiąże problem? Z góry dzięki za pomoc, jestem mega zdeterminowany bo mój komputer nagle wyzionął ducha i nie wiadomo jak długo będzie siedział na serwisie i iPad zostal ostatnia deska ratunku. 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 04 marca 2020 - 17:33

Ano nie najlepiej z tymi wiszącymi spójnikami w Pages dla iOS. Skróty klawiatury sprzętowej powinny w zasadzie zadziałać, ale w 100% nie jestem w stanie potwierdzić.

W ostateczności, łap  :)https://en.wikipedia...-breaking_space

Jest w pierwszej linijce, między cudzysłowami, i nie tylko. Copypasta to żmudne, co prawda, i mało eleganckie, ale zawsze jakieś tymczasowe obejście, dopóki się nie przekonasz, jak jest z tą klawiaturą.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 04 marca 2020 - 20:53   Najlepsza odpowiedź

Automatycznie to na Macu robi to Odwieszacz znaków, wstawianie twardych spacji przez Alt-Spacja to raczej rozwiązanie ręczne…

 

Na klawiaturze sprzętowej Alt-Spacja wpisuje w iOS twardą spację, tzn. nie wiem, jak to jest z innymi klawiaturami, ale na oryginalnej Magic Keyboard to działa.

 
Natomiast jak chcesz sobie zrobić rozwiązanie powiedzmy półautomatyczne, to możesz użyć aplikacji Skróty:
 
KsSlUhb.png
 
Działa to tak, że zaznaczasz sobie w Pages czy gdzieś tam tekst z wiszącymi spójnikami, kopiujesz go, następnie uruchamiasz ten skrót, on przetwarza zawartość Schowka, dodając twarde spacje tam, gdzie trzeba, no i wklejasz wynik zastępując oryginał. Dlatego półautomatyczne, bo dużo tego ręcznego kopiowania/wklejania/uruchamiania. Ale za to sam wstawia te twarde spacje. Testowałem w Pages na iPhonie, działa.
 
Gotowy skrót do pobrania: https://www.icloud.c...c568aaccc117183
 
A tutaj przepis, jak go sobie zrobić ręcznie, jakby ten link przestał działać, czy coś:
 
1. Otwierasz Skróty.
2. Dodajesz czynność Pobierz Schowek.
3. Dodajesz czynność Zastąp tekst.
4. Stukasz w Pokaż więcej i włączasz opcję Wyrażenie regularne.
5. W pierwszym polu („Witaj”) wklejasz:
(\b)(a|i|o|u|w|z)(\b\s)
6. W drugim polu („świecie”) wpisujesz:
$2 
7. Uwaga, to powyższe to nie jest po prostu $2, tylko $2 i twarda spacja. Oczywiście silnik forum na pewno zmieni ją na zwykłą spację, więc i tak nic z tego nie wyjdzie. Ale próbowałem. Musisz ją tam dokleić z jakiejś strony, czy coś.
8. Dodajesz czynność Kopiuj do Schowka.
9. Gotowy skrót możesz dodać sobie do ekranu początkowego.

  • cronopioverde i winmaciek lubią to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#4 Erisdar

Erisdar
  • 3 postów

Napisano 04 marca 2020 - 23:05

 

Automatycznie to na Macu robi to Odwieszacz znaków, wstawianie twardych spacji przez Alt-Spacja to raczej rozwiązanie ręczne…

 

Na klawiaturze sprzętowej Alt-Spacja wpisuje w iOS twardą spację, tzn. nie wiem, jak to jest z innymi klawiaturami, ale na oryginalnej Magic Keyboard to działa.

 
Natomiast jak chcesz sobie zrobić rozwiązanie powiedzmy półautomatyczne, to możesz użyć aplikacji Skróty:
 
KsSlUhb.png
 
Działa to tak, że zaznaczasz sobie w Pages czy gdzieś tam tekst z wiszącymi spójnikami, kopiujesz go, następnie uruchamiasz ten skrót, on przetwarza zawartość Schowka, dodając twarde spacje tam, gdzie trzeba, no i wklejasz wynik zastępując oryginał. Dlatego półautomatyczne, bo dużo tego ręcznego kopiowania/wklejania/uruchamiania. Ale za to sam wstawia te twarde spacje. Testowałem w Pages na iPhonie, działa.
 
Gotowy skrót do pobrania: https://www.icloud.com/shortcuts/0c23932f29b34e2b9c568aaccc117183
 
A tutaj przepis, jak go sobie zrobić ręcznie, jakby ten link przestał działać, czy coś:
 
1. Otwierasz Skróty.
2. Dodajesz czynność Pobierz Schowek.
3. Dodajesz czynność Zastąp tekst.
4. Stukasz w Pokaż więcej i włączasz opcję Wyrażenie regularne.
5. W pierwszym polu („Witaj”) wklejasz:
(\b)(a|i|o|u|w|z)(\b\s)
6. W drugim polu („świecie”) wpisujesz:
$2 
7. Uwaga, to powyższe to nie jest po prostu $2, tylko $2 i twarda spacja. Oczywiście silnik forum na pewno zmieni ją na zwykłą spację, więc i tak nic z tego nie wyjdzie. Ale próbowałem. Musisz ją tam dokleić z jakiejś strony, czy coś.
8. Dodajesz czynność Kopiuj do Schowka.
9. Gotowy skrót możesz dodać sobie do ekranu początkowego.

 

Panie Gregory jest Pan genialny. Dziękuje bardzo za pomoc!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych