Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Podłączenie monitora 27" 2k do Macbook Pro 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Linchof_84

Linchof_84
  • 2 postów

Napisano 24 lutego 2020 - 08:59

Dzień dobry,

Dziękuję za przyjęcie do grupy.

Mam problem z Macbookiem Pro 17" 2007.

https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.4-17-santa-rosa-specs.html

Otóż po podłączeniu to tego laptopa przez kabel DVI-HDMI monitora 27" czcionka jest poszarpana. Obrąz nie jest wyświetlany poprawnie.
Macbook podłączony był do monitora Benq 27"SW270C, oraz Eizo 27".
Jedynie zmiana odświeżania na 30 Hz powodowała że obraz był ostry i poprawnie wyświetlany.
Ale 30 Hz nie pozwala chyba na komfortową pracę że zdjęciami....
Czy jest jakiś sposób na poprawne wyświetlenia obrazu? Konwerter? Super kabel??? Czy ten komputer poprostu nie jest w stanie wyświetlić 60 Hz????
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
Maciej

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 24 lutego 2020 - 12:09

Po pierwsze określenie monitor 2K jest tu nieprecyzyjne. Wspomniany Benq to QHD. WIęcej niż fullHD czy 2K. I obawiam się, że adaptery DVI do HDMI są ograniczone do full HD (dokładnie 1920x1200) przy 60Hz i te 30Hz przy QHD to max. Potrzebny byłby monitor z DVI-D dual link, a nowoczesnych nie kojarzę z tym wejściem. Jak rozumiem kabel korzysta tylko z połowy pasma dostępnego w złączu komputera.

 

Ale nie martw się - 30Hz przy obróbce zdjęć to nie problem - taki monitor nie miga jak kineskop. Tylko ruch (np przewijanie okien, kursor) jest mniej płynny. Żyłem z 30Hz przez wiele miesięcy, póki nie zmieniłem komputera.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych