Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 - duże zużycie baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 pogguwatotalna

pogguwatotalna
  • 8 postów

Napisano 15 lutego 2020 - 17:45

Witam, mam problem z ip7, zakupiłem ostatnio używanego ze stanem bateri 96%, wszystko ok lecz jest jedna niedogodność. Gdy telefon trochę poleży i później go odpalę i zacznę przeglądać fb, instagrama, spotify itd. bateria w ciągu 10 min jest w stanie stracić kilka procent. Dajmy na to przykład mam 60% odpalam telefon, procent baterii jest jakby sfreezowany, po czym z tych 60 po kilku minutach mam 56%.Nie jest to tak że schodzi procent po procencie tylko od razu z 60 wlatuje na 56. Pierwszy raz mam kontakt z ip i tu moje pytanie czy one tak mają, czy problem leży po stronie mojego telefonu?


Użytkownik pogguwatotalna edytował ten post 15 lutego 2020 - 17:47


#2 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 16 lutego 2020 - 02:43

A bateria oryginalna? Sprawdź w czas przed ekranem które aplikacje są w tle, warto też zajrzeć do odświerzenia aplikacji.

Użytkownik GreaTskY edytował ten post 16 lutego 2020 - 02:44

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#3 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2020 - 08:23

Każdy programator od 90 zł umożliwia ustawienie 100 % kondycji baterii oraz to ze jest oryginalna
Fallout ...war, war never changes...

#4 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 lutego 2020 - 09:29

Dokładnie, w tej chwili zakup używanego telefonu, który ma ślady otwierania to loteria. Najgorszą baterie można przeprogramować, ustawić kondycję na ile % się chce i dopiero kilkudniowe użytkowanie pokaże jej prawdziwy stan. A Januszy biznesu niestety nie brakuje. Dlatego jak najdokładniej trzeba szukać śladów odkręcania i wystrzegać się takich telefonów.

iPhone 15 Pro


#5 pogguwatotalna

pogguwatotalna
  • 8 postów

Napisano 16 lutego 2020 - 11:52

Dokładnie, w tej chwili zakup używanego telefonu, który ma ślady otwierania to loteria. Najgorszą baterie można przeprogramować, ustawić kondycję na ile % się chce i dopiero kilkudniowe użytkowanie pokaże jej prawdziwy stan. A Januszy biznesu niestety nie brakuje. Dlatego jak najdokładniej trzeba szukać śladów odkręcania i wystrzegać się takich telefonów.


Jest jakaś szansa sprawdzenia baterii czy jest oryginalna, czy już raczej po fakcie?Dzisiaj np oglądając yt około 40min zjechało mi 10%,jak wychodziłem z domu mając te 90 odpaliłem sobie Spotify i po kilku minutach patrzę i mam już 84, obecnie 70

#6 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 lutego 2020 - 11:58

Przyjrzyj się dobrze śrubkom na dole urządzenie. Czy są jakieś ślady odkręcania ? Na nich zawsze minimalne ślady zostają. Takie spadki nie po 1% tylko nagłe po kilka, kilkanaście to objawy zajechanej już baterii.

Użytkownik Regiss edytował ten post 16 lutego 2020 - 12:00

iPhone 15 Pro


#7 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2020 - 12:17

40 min yt i 10% to nie jest źle - 7 z mega baterii nie słynęła wiec to dobry wynik.
Fallout ...war, war never changes...

#8 pogguwatotalna

pogguwatotalna
  • 8 postów

Napisano 16 lutego 2020 - 12:26

40 min yt i 10% to nie jest źle - 7 z mega baterii nie słynęła wiec to dobry wynik.


No tak tyle że po wyjściu z domu spadło mi odrazu na 84 jakby bateria się sfreezowala i to jest najgorsze.

Przyjrzyj się dobrze śrubkom na dole urządzenie. Czy są jakieś ślady odkręcania ? Na nich zawsze minimalne ślady zostają. Takie spadki nie po 1% tylko nagłe po kilka, kilkanaście to objawy zajechanej już baterii.


Jak wrócę do domu mogę tu podesłać zdjęcie bo ja w sumie nie umiem sam po tych srubkach stwierdzić czy był rozkręcamy czy nie

#9 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2020 - 12:36

Ten telefon ani iOS 13 nie słyną z optymalnego wykorzystania baterii. On nie ma akumulatora jak w nokii 3310 ze po tygodniu masz 99%. Jeśli to używany cudów nie oczekuj. Jeśli jest nowy i nie okazja z Allegro powystawowy to masz gwarancje.
Fallout ...war, war never changes...

#10 pogguwatotalna

pogguwatotalna
  • 8 postów

Napisano 16 lutego 2020 - 14:23

Ten telefon ani iOS 13 nie słyną z optymalnego wykorzystania baterii. On nie ma akumulatora jak w nokii 3310 ze po tygodniu masz 99%. Jeśli to używany cudów nie oczekuj. Jeśli jest nowy i nie okazja z Allegro powystawowy to masz gwarancje.


Jestem tego świadomy ze to nie nokia i trzeba IP ładować raz albo i nawet 2 razy dziennie, ale sam przyznasz ze takie spadki bateri chyba nie są normalne, jakby leciał procent za procentem to bym tu nawet tematu nie zakładał bo po co, ale niestety jest inaczej

Przyjrzyj się dobrze śrubkom na dole urządzenie. Czy są jakieś ślady odkręcania ? Na nich zawsze minimalne ślady zostają. Takie spadki nie po 1% tylko nagłe po kilka, kilkanaście to objawy zajechanej już baterii.

Wklejam tu zdjęcie śrubek, nie znam się aż tak bardzo także może będzie tu ktoś wiedział czy był rozkręcany czy nie.

 

https://imgur.com/a/0Uu02UL


Użytkownik pogguwatotalna edytował ten post 16 lutego 2020 - 14:24


#11 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2020 - 14:27

To chyba otwierał ktoś wiertarką udarową. Zobacz brzegi otworów, całe poszarpane. Widać ubytki farby na główkach śrub. Serwisy mają śrubokręty, które nie zdzierają tak główek. Widać, że to jakaś robota rzeźnika.


Fallout ...war, war never changes...

#12 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 lutego 2020 - 14:36

Dokładnie, jakiś wyjątkowy sadysta .Patrząc na to wątpię żebyś miał jeszcze w środku oryginalną baterie .


iPhone 15 Pro


#13 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 17 lutego 2020 - 11:07

Także dobrą miałem tezę. Gość, który otwierał chyba nie miał śrubokręta gwiazdki tylko pewnie zwykłym krzyżakiem stąd te poszarpania śrubek. Po takich zabiegach, nieoryginalnych baterii, wyświetlaczy, kupi ktoś takie cudo na Alledrogo i narzeka jaki to iPhone jest słabym i złym telefonem.


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 17 lutego 2020 - 11:09

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#14 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 18 lutego 2020 - 16:52

Przed sprzedażą ktoś mógł Ci włożyć starą baterię. Wymiana szybki iPhone 7 kosztuje akurat tylko 150zł wiec nie drogo, a przynajmniej na rok będziesz miał spokój.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#15 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 lutego 2020 - 19:49


Przed sprzedażą ktoś mógł Ci włożyć starą baterię. Wymiana szybki iPhone 7 kosztuje akurat tylko 150zł wiec nie drogo, a przynajmniej na rok będziesz miał spokój.



Co Ty gadasz o jakiejś wymianie szybki jak tu o bateriach? Rozumiem, że płacicie pewnie za te reklamy, ale błagam, nie da się tych waszych "porad" już czytać.

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 lutego 2020 - 19:49

  • pedros lubi to

iPhone 15 Pro


#16 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 19 lutego 2020 - 09:57

Co Ty gadasz o jakiejś wymianie szybki jak tu o bateriach? Rozumiem, że płacicie pewnie za te reklamy, ale błagam, nie da się tych waszych "porad" już czytać.

 

Jak klikniesz w link pokazuje się strona z wymianą baterii :)


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 19 lutego 2020 - 09:58

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#17 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 lutego 2020 - 11:54

Ale to nie zmienia faktu, że oryginalna bateria apple jest tylko w autoryzowanym serwisie. A w pozostałych są *oryginalne baterie (* oryginalna XINGXIANG i inne) lub u niektórych Januszy przeprogramowana programatorem bateria z 2 $ z odzysku ustawiona na 100% + oryginał.

 

Profesjonalny serwis powinien o tym informować, że posiada oryginalną z demontażu (bo nie ma innej możliwości) lub zamiennik, który w telefonie wykrywany jest jako oryginał.


Fallout ...war, war never changes...

#18 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 19 lutego 2020 - 12:30

No, ale przecież to jest oryginał, i to znanej chińskiej firmy "no name" albo OEM.



#19 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 19 lutego 2020 - 17:12

A problemy macie właśnie z tymi oryginalnymi bateriami Apple i wszyscy po czasie je wymieniają. Zdziwicie się jak się okaże, że te baterie mają prawie taką samą żywotność.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lutego 2020 - 17:45

Bateria to materiał eksploatacyjny. Zużywa się, podobnie jak na przykład opony w samochodzie. Co nie znaczy, że wymienianie Pirelli czy Michelin na „chińskie oem” jest dobrym pomysłem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych