Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Yamaha Silent SLG 200N i MacBook Pro 13 (2019) - nagrywanie gitary na maca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 koz.ar

koz.ar
  • 1 postów

Napisano 14 lutego 2020 - 16:26

Cześć! 

 

Jestem nowy i zupełnie zielony w nagrywaniu gitary na Maca. Trochę już szperałem w necie i zastanawiam się czy na moim sprzęcie konfiguracje, o których czytałem zadziałają. 

Do połączenia jest MacBook Pro 13 z 2019 roku (2 porty USB C i mini jack) oraz gitara elektro-klasyczna Yamaha Silent SLG 200N. 

 

Pytanie pierwsze: czy w tym macu gniazdo jack też jest jednocześnie wejściem i wyjściem? Czy tylko wyjściem? I czy jeśli jest też wejściem to wystarczy przejściówka z dużego jacka na mały?  

 

Pytanie drugie: czy iRig 2 zadziała i czy go polecacie? 

 

Pytanie trzecie: czy interfejs Focusrite Scarlett Solo będzie działał i będzie odpowiedni? Wiele osób właśnie ten poleca tylko w wersji 2i2. Nie wiem czy wersja solo wystarczy do nagrania gitary. Czy jest tylko do wokalu? 

 

Pytanie czwarte: czy do domowych nagrań jakości, powiedzmy - porządnej, wystarczy GarageBand? 

 

Mam nadzieję, że nie powielam bez sensu wątków, ale nie znalazłem nigdzie info o elektro-klasyku i macu pro z 2019 roku. 

 

Pozdrawiam! 



#2 Harry Brown

Harry Brown
  • 373 postów
  • SkądKrakau

Napisano 15 marca 2020 - 07:52

Focusrite Scarlett Solo zadziała (tyle że będziesz potrzebował chyba jakiejś przejściówki bo scarlety podłącza się przez USB). Solo ma jedno wejście, ale są to 2 w 1 – może to być gitara, albo mikrofon. Garageband jest OK, nawet niektóre "duże" zespoły nagrywały na nim płyty…






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych