Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka na iPhone 11 pro MaX 512 GB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 dziubas5g

dziubas5g
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2020 - 21:00

Szanowni użytkownicy !

 

Kupiłem sobie iPhone pro max 512 GB- drogi sprzęt....

Przesiadłem się z 3 letniego Huawei Mate 10 Pro i powiem Wam ,że póki co jestem załamany !!!

Cały dzień próbowałem przegrać dane za pomocą Move to iOS, nie udało się.... zrywało połączenie....poddałem się .....stwierdziłem ,że przeniosę wszystko ręcznie. No i znowu zaskoczenie na PRO sprzęcie nie mogę nawet skopiować wiadomości SMS ze starego urządzenia ! Rozumiem, polityka Apple, zabezpieczenia itp ale bez jaj, przeniesienie wiadomości to chyba nie jest fizyka kwantowa ?

 

Mam też pytanie czy można jakoś przyśpieszyć odblokowywanie telefonu za pomocą tego Face ID ? 3 letni Huawei jest dużo szybszy czego nie mogę pojąć. Zaczynam rozumieć tą wojnę z Huawei bo szczerze iPhonem po 2 dniach jestem rozczarowany. (Może z czasem się przekonam) 


  • iKnow lubi to

#2 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 02 lutego 2020 - 21:54

Może coś Ci sieć przerywa, bo dane takie podstawowe, przegrywa się raczej bez problemu.
Co do faceid, to mam porównanie z tymi skanerami z OP7 czy Note 10, uważam, że działa ok, nie jest wolno. Co do tej wojenki to przecież to Apple nie wojuje z Huawei,kto inny, a gdyby tak było pomyśl, że Google i Android też z USA.

#3 dziubas5g

dziubas5g
  • 7 postów

Napisano 02 lutego 2020 - 22:58

Na starym Huaweju odblokowywanie działa po prostu szybciej :) Na Iphonie działa spoko ale zawsze trzeba chwilkę poczekać na Mate 10 pro praktycznie natychmiast, może to kwestia przyzwyczajenia. Po prostu myślałem ,że iPhone mnie zaskoczy, szybkością i przyjaznością systemu a póki co 2 dni walczę aby przegrać dane :) 



#4 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 lutego 2020 - 23:25

Na starym Huaweju odblokowywanie działa po prostu szybciej :) Na Iphonie działa spoko ale zawsze trzeba chwilkę poczekać na Mate 10 pro praktycznie natychmiast, może to kwestia przyzwyczajenia. Po prostu myślałem ,że iPhone mnie zaskoczy, szybkością i przyjaznością systemu a póki co 2 dni walczę aby przegrać dane :)

Bo to co miałeś w tym Hujaweju to żadne odblokowanie twarzą, to kiepskiej jakości bajer.  W Iphonie masz skan 3D w podczerwieni.


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 02 lutego 2020 - 23:26

  • bzyku_flashi i wopo lubią to

#5 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 11:15

Huaweya odblokujesz zwykłym zdjęciem ! IPhon skanuje twarz w 30 000 punktach na podczerwień ! Odblokujesz go nawet w całkowitej ciemności !! Nie porównuj "malucha' do limuzyny !


iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#6 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2020 - 11:42

Huaweya odblokujesz zwykłym zdjęciem ! IPhon skanuje twarz w 30 000 punktach na podczerwień ! Odblokujesz go nawet w całkowitej ciemności !! Nie porównuj "malucha' do limuzyny !


Z tym maluchem do limuzyny to nieźle odleciałeś.
  • zboras i iKnow lubią to

#7 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 11:50

Z tym maluchem do limuzyny to nieźle odleciałeś.

Ale tu chyba porównuje samo facid do skanera twarzy z Huawei starszego modelu, różnica w technologi wykonania tego.
Na pewno raczej nie telefon vs telefon ogólnie, bo w takim wypadku oczywiście miałbyś racje.
  • wopo lubi to

#8 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 13:28

Ale tu chyba porównuje samo facid do skanera twarzy z Huawei starszego modelu, różnica w technologi wykonania tego.
Na pewno raczej nie telefon vs telefon ogólnie, bo w takim wypadku oczywiście miałbyś racje.

Oczywiście chodziło mi o samo face id ! Jak przyjemnie obcuje się z osobami inteligentnymi !


  • tomk925 lubi to

iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#9 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lutego 2020 - 13:52

Ale tu chyba porównuje samo facid do skanera twarzy z Huawei starszego modelu, różnica w technologi wykonania tego.
Na pewno raczej nie telefon vs telefon ogólnie, bo w takim wypadku oczywiście miałbyś racje.

Nadal złe porównanie. Każdy czytnik jest szybszy od FiD. Bezpieczeństwo to inna sprawa. Szybkością żadnemu nie dorównuje.
Autorowi o szybkość chodziło, nie o bezpieczeństwo.
Czytanie ze zrozumieniem...

Użytkownik Molimo edytował ten post 03 lutego 2020 - 13:53


#10 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 14:58

Nadal złe porównanie. Każdy czytnik jest szybszy od FiD. Bezpieczeństwo to inna sprawa. Szybkością żadnemu nie dorównuje.
Autorowi o szybkość chodziło, nie o bezpieczeństwo.
Czytanie ze zrozumieniem...

Ale mi chodzi o różnice w technolog i zalety w porównaniu do skanera starego huawei. Tamtym nie zalogujesz się do aplikacji, banku, nie potwierdzasz zakupów.

#11 dziubas5g

dziubas5g
  • 7 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 18:04

Hmm w takim razie chyba muszę przeprosić się z iPhonem skoro to zupełnie inna technologia stoi za odblokowywaniem twarzą :) Gdyby technologicznie obie funkcje odblokowywania były takie same to obiektywnie w Huawei działa to troszkę sprawniej.

 

Poczytałem tipy jak zgrać dane z Androida przez Move To iOS- Zresetowałem iPhone udało mi się nawet połączyć za którymś podejściem, 3 godziny zgrywało...na Mate na końcu wyświetliło ,że przeniesiono poprawnie na iPhonie ,że połączenie zerwane, przy kolejnych próbach połączenia wywalało komunikat : Przenoszę dane w odpowiednie miejsca a następnie rozłączało na obu urządzeniach.(Próbowałem ze 30 razy) Poddałem się, zdjęcia i kontakty zgrałem przez Google. 

Powiedzcie proszę czy jest jakiś sposób na przeniesienie SMS'ów ? 

 

PS. Kolejny dzień z Iphonem i chyba jednak się przekonam do tego sprzętu...;) 



#12 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 03 lutego 2020 - 18:37

Uzależnić wszystko od przenoszenia danych? XD Nie raz przeniosłem i nie było z tym problemu, a może to problem Huawei czy Androida, czy Twojego łącza nie pomyślisz ?
Nie rozumiesz z tym faceid chyba, skaner stary w Twoim to całkiem inna technologia.
Po drugie Huawei po Apple skopiował kształt notch i zaawansowany faceid w mate20 pro, tylko tym z Huawei dało się jedynie odblokować telefon, a tym iPhone logujesz się do aplikacji, zabezpieczasz je sobie niektóre,zakupy potwierdzenie w sieci, Apple pay.
Jesteś chyba pierwszy co pisze o tak wolnym działaniu faceid, niech się inni wypowiedzią, sa tu ludzie jak ja, co mieli nie jeden flagowy nowszy Andek i mają porównanie, ale nie jest tak tragicznie jak Ty piszesz. Nawet recenzenci tego nie krytykowali, a raczej chwalili.
  • wopo lubi to

#13 dziubas5g

dziubas5g
  • 7 postów

Napisano 04 lutego 2020 - 09:03

Kolego tomk925, chyba nie do końca dobrze mnie zrozumiałeś :) Nic nie warunkuję, po prostu uważam ,że taka funkcja jak przeniesienie danych w dzisiejszych czasach nie powinna być problemem nie do rozwiązania....Generalnie bardzo wiele osób ma problem z tym przenoszeniem na iPhony właśnie. (Ps. Łącze chyba nie ma z tym nic wspólnego ponieważ telefony są połączone bezpośrednio przez WiFi). 

 

Co do odblokowywania to z całym szacunkiem ale recenzenci, recenzentami ale wydaje mi się ,że docelowo to użytkownik ma być zadowolony :) Ktoś powyżej mi wytłumaczył ,że moje porównanie nie było trafne z uwagi na różnicę w zastosowanej technologii- wcześniej nie zagłębiałem tematu. Nigdzie nie użyłem stwierdzenia ,że działa tragicznie :) Obiektywnie porównałem TYLKO samą szybkość odblokowywania do której byłem przyzwyczajony na Mate 10 PRO. Na Huaweiu czy to odblokowanie odciskiem czy twarzą działało natychmiastowo na Iphonie trzeba czasem sekundkę poczekać co na początku po 3 latach na Mate mnie wkurzało. (Tak zostałem uświadomiony ,że moje porównanie było trochę bez sensu )

 

Tak czy inaczej nadal nie mam przeniesionych SMS'ów :) Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić ? Jak się nie uda to trudno, jakoś to przeżyje ale ułatwiło by mi to życie. 

 

Ps. Do telefonu coraz bardziej się przekonuje, trochę brakuje mi odblokowywania odciskiem palca ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. (Jak mam okulary przeciwsłoneczne w aucie to Face ID nie działa i muszę wpisywać kod)


  • iKnow lubi to

#14 Ganjuana

Ganjuana
  • 462 postów

Napisano 04 lutego 2020 - 09:33

Jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne to nigdy nie miałem problemu z odblokowaniem telefonu. Może kąt za duży i nie łapie?



#15 Remi73

Remi73
  • 140 postów

Napisano 04 lutego 2020 - 09:36

Ps. Do telefonu coraz bardziej się przekonuje, trochę brakuje mi odblokowywania odciskiem palca ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. (Jak mam okulary przeciwsłoneczne w aucie to Face ID nie działa i muszę wpisywać kod)


Ustawienia->Face ID i kod->Face ID wymaga uwagi...wyłącz tą opcję i po sprawie!
Jeśli nawet telefon poprosi na początku o kod, to Face ID jest tak skonstruowany, że telefon "uczy" się wyglądu użytkownika, zmian jakie zachodzą w wyglądzie (zarost, zmiana fryzury, okulary itd.itp.) i potrzeba wpisywania kodu zniknie.

#16 dziubas5g

dziubas5g
  • 7 postów

Napisano 04 lutego 2020 - 15:31

Dzięki za info ! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych