Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy transmisja danych z fizycznego SIMa może posłużyć do uruchomienia VoWiFi na eSIM?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:10

Pytanie do posiadających eSim i drugą kartę.

Stanradowo VoWiFi potrzebuje WiFi by działać. W praktyce wymaga po prostu jakiegoś łącza danych. Czy w iOS możliwe jest wykorzystanie łącza danych z fizycznej karty Sim, by poprzez VoWiFi wykonywać połączenia z karty eSim?

 

Czyli mam polski numer jako eSim, jadę za granicę gdzie kupuję zwykłęgo sima tylko do internetu. Jednoczesnie wyłączam fizycznego Sima. Chciałbym teraz by telefon zachował się tak, by aktywował VoWiFi polskiego numeru, nie przez zewnętrzny hotspot, tylko własnie przez to łącze danych zagranicznej karty sim.

 

Czy to tak zadziała?



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:19

Nie. W praktyce musi to być WiFi, a nie druga karta sim z aktywną transmisją danych.

 

 

W oczekiwany przez Ciebie sposób bedą działały tylko usługi Face Time, Face Time Audio oraz iMessage.



#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:22

Kupujesz mobilny router uaktywniało wifi i masz to co chciałeś
Fallout ...war, war never changes...

#4 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:24

Jeżeli regularnie wyjeżdżasz poza UE, to polecam zakup (nawet używanego) przenośnego routera. Wkładasz lokalną kartę SIM i wrzucasz do plecaka. Dzięki temu Ty, oraz Twoi znajomi moją dostęp do internetu oraz WiFi Calling.


No proszę. Niemal w jednej minucie dwie identyczne porady ;-)



#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:50

Sprawdzaliście, czy to działa? Bo ja mam taki router LTE i nie działa za jego pośrednictwem VoWiFi. Nie wiem, czemu, być może jakieś porty są blokowane przez operatora, albo nie są spełnione wymagania dotyczące wydajności łącza. Nie mam pojęcia, ale na normalnym domowym WiFi działa, a na tym mobilnym nie.

 

Niestety nigdzie nie znalazłem, jakie są wymagania dla tej usługi, bez tego ciężko diagnozować.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 26 stycznia 2020 - 17:51


#6 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:54

Działa na 100%. Sprawdzone wielokrotnie z kartami różnych azjatyckich (i nie tylko) operatorów.

 

Może masz włączony jakiś firewall w routerze który blokuje porty potrzebne do prawidłowego działania WiFI Calling?



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 26 stycznia 2020 - 17:58

Może masz włączony jakiś firewall w routerze który blokuje porty potrzebne do prawidłowego działania WiFI Calling?

Nie mam. Może przy jakiejś okazji sprawdzę z innym operatorem.



#8 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 27 stycznia 2020 - 23:04

Dzięki za odpowiedzi, router mam i działa to ok, myślałem że warto wymienić leciwego iPhone'a 7 na 11 żeby mieć jedno urządzenie mniej. Ten post mnie zmylił (https://www.reddit.c...dary_cell_line/) bo z niego wynika że działa to tak jakbym chciał.


Użytkownik woocash edytował ten post 27 stycznia 2020 - 23:23


#9 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 28 stycznia 2020 - 06:59

Na tym screenie raczej chodzi o taką sytuację:

 

W systemie iOS 13, jeśli właśnie trwa połączenie, a operator drugiego numeru telefonu obsługuje funkcję Rozmowy przez Wi-Fi, możesz odbierać połączenia przychodzące na drugi numer.”

 

Jeżeli nie włączysz WiFi Calling, nie będzie można dodzwonić się na drugi numer, jeżeli rozmawiasz z pierwszego.



#10 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 28 stycznia 2020 - 09:35

Na tym screenie raczej chodzi o taką sytuację:

 

W systemie iOS 13, jeśli właśnie trwa połączenie, a operator drugiego numeru telefonu obsługuje funkcję Rozmowy przez Wi-Fi, możesz odbierać połączenia przychodzące na drugi numer.”

 

Jeżeli nie włączysz WiFi Calling, nie będzie można dodzwonić się na drugi numer, jeżeli rozmawiasz z pierwszego.

 

Zalinkowałem w sumie nie opisując - chodzi o treść komentarza autora screena:

T-Mobile is my primary line and Cricket is my secondary. I have a stretch of my commute with no service.

During the no service stretch, the phone switches to Cricket LTE and uses Cricket's data connection to facilitate "Wi-Fi calling" on T-Mobile.

Ponoć tak to u niego działa od jakiegoś tam update'u iOS


Użytkownik woocash edytował ten post 28 stycznia 2020 - 09:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych